Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

Ahojky mam tento problem představte si mou modelouvou situaci
Jedu v obci 50km/h zařazeny 4 RS je konec obce akceleruji za obci turbo zabiba pak je jakoby prokluz zvyší se otačky motoru a pak se zas chytnou a to hlavni problikne displej se 4 RS a pak jede normalně spojka je nova před rokem ten co mi ji menil že aktuator ma neco za sebou a nebo me napadlo jak je ten automat hloupy ze řadi moc velke RS na ukor motoru tak se na spojce vytvari kluzka vrstva skloviny a ma za nasledek tento problem setkali jste se s tim to problemem mam CDIčko 0.8 nebo jsem blbec a beru to za heft že davam plny a ne plynuly nabeh Krouťaku?
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Jindřich »

Smarty píše:za obci turbo zabiba
Nějak nechápu , co to turbo dělá?????? *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
čertik
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16 črc 2014, 22:05

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od čertik »

Smarty píše:Ahojky mam tento problem představte si mou modelouvou situaci
Jedu v obci 50km/h zařazeny 4 RS je konec obce akceleruji za obci turbo zabiba pak je jakoby prokluz zvyší se otačky motoru a pak se zas chytnou a to hlavni problikne displej se 4 RS a pak jede normalně spojka je nova před rokem ten co mi ji menil že aktuator ma neco za sebou a nebo me napadlo jak je ten automat hloupy ze řadi moc velke RS na ukor motoru tak se na spojce vytvari kluzka vrstva skloviny a ma za nasledek tento problem setkali jste se s tim to problemem mam CDIčko 0.8 nebo jsem blbec a beru to za heft že davam plny a ne plynuly nabeh Krouťaku?
Naposledy upravil(a) čertik dne pon 23 bře 2015, 19:52, celkem upraveno 1 x.
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

Jindřich píše:
Smarty píše:za obci turbo zabiba
Nějak nechápu , co to turbo dělá?????? *VV*
zabíra
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

čertik píše:
Smarty píše:Ahojky mam tento problem představte si mou modelouvou situaci
Jedu v obci 50km/h zařazeny 4 RS je konec obce akceleruji za obci turbo zabiba pak je jakoby prokluz zvyší se otačky motoru a pak se zas chytnou a to hlavni problikne displej se 4 RS a pak jede normalně spojka je nova před rokem ten co mi ji menil že aktuator ma neco za sebou a nebo me napadlo jak je ten automat hloupy ze řadi moc velke RS na ukor motoru tak se na spojce vytvari kluzka vrstva skloviny a ma za nasledek tento problem setkali jste se s tim to problemem mam CDIčko 0.8 nebo jsem blbec a beru to za heft že davam plny a ne plynuly nabeh Krouťaku?
To je snad normálný-tím jak dáš plný plyn,přecházíš do sportvního režimu,motor se více vytáčí a přeřazuje při vyšších otáčkách.Tým jak dáš plný plyn-podřadí,přidávej postupně a nikdy ne hned nadoraz.
Smart CDI 0.8 Jirka
jo to jsem taky zapomel napsat dela to i v automatickym rezimu takze az nadoraz ne protoze dole je tzv kick-down snimač to jo podřadi na nižší RS ale myslym ze obci přidavam tak na 80%a deje se tento jev tak je opravdu chyba ve me mezi sedačkou a volantem takže čertiku t nemas problem jak popisuji?
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od JBC »

Já to chápu tak, že mu normálně klouzne spojka. Do nějakejch otáček motor moc výkonu nemá. Když člověk začne zrychlovat, plynule se zvyšujou otáčky motoru, až najednou překročí nějaký kritický otáčky a motor najednou zabere - a v tu chvíli mu to klouzne. Tak trochu ubere plyn, spojka se zase chytne a spokojeně frčí dál ...
Podíval bych se, jestli je mezi tyčkou aktuátoru a pákou spojky nějaká vůle.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
čertik
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16 črc 2014, 22:05

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od čertik »

JBC píše:Já to chápu tak, že mu normálně klouzne spojka. Do nějakejch otáček motor moc výkonu nemá. Když člověk začne zrychlovat, plynule se zvyšujou otáčky motoru, až najednou překročí nějaký kritický otáčky a motor najednou zabere - a v tu chvíli mu to klouzne. Tak trochu ubere plyn, spojka se zase chytne a spokojeně frčí dál ...
Podíval bych se, jestli je mezi tyčkou aktuátoru a pákou spojky nějaká vůle.
Naposledy upravil(a) čertik dne pon 23 bře 2015, 19:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od JBC »

Plný plyn by neměl mít vliv, protože ŘJ přece plyn ubere, dokud po přeřazení není spojka v záběru a otáčky hřídelů srovnané.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od xlukas.cz »

:shock: :shock: :shock: :shock:

to jsou zase perly.
dobra spojka nikdy nemuze prokluzovat ani kdyz se da plny plyn za jakychkoliv okolnosti. mam cipnuteho, taham za nim 500 kg voziky, kopce, roviny, plyn na podlaze, predjizdeni atd. a spojka neprokluzuje :!: :!: :!: :twisted:

pokud se najede za rok 150 - 200 tis. km, tak muze spojka odejit i po roce.
pokud menil spojku amater a nasledne ji nikdo neseridi pres originalni diagnostiku, tak odejde spojka klidne po 5 tis. km (viz. mat00).
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Smarty
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31 led 2015, 21:18
Bydliště: Semily a M.Boleslav

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od Smarty »

Zajimavy ze o vikendu jsem najel cca 100km a nic problem se stratil dela to to co ma a dnes jsem jel do prace 70km a zas nic je to proste diivny a spojku mi delal typek co me rikal ze se musi delat diagnostika spojky to provedl a prave mi zekl ze aktuator ma neco za sebou ale funguje on se v tom vyzna ma smarta roadstra jako mazlika a delal mi altik takze je to mozny ale i ne oprava byla provedena odborne

ale zarazila me i dalsi vec vec kdyz jsem prijel do prace tak kdyz jsem daval R objevily se 3 ČARY dal jsem jdem jakoby D a nic ŘIKAL JSEM SI A PRUŠVIH VYPNUL A ZAPNUL motor a vse ok jinak vše v pohoode pred vymenou kopec a spojka knouzala ted ani nahodou do kopce leti jak drak

nevim ptal jsem se jestli jste to u svych smartu nekdo nepostrehl
Smart City-Coupe MC01 0.8cdi pure (Černá PUMA)
čertik
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16 črc 2014, 22:05

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od čertik »

xlukas.cz píše::shock: :shock: :shock: :shock:

to jsou zase perly.
dobra spojka nikdy nemuze prokluzovat ani kdyz se da plny plyn za jakychkoliv okolnosti. mam cipnuteho, taham za nim 500 kg voziky, kopce, roviny, plyn na podlaze, predjizdeni atd. a spojka neprokluzuje :!: :!: :!: :twisted:

pokud se najede za rok 150 - 200 tis. km, tak muze spojka odejit i po roce.
pokud menil spojku amater a nasledne ji nikdo neseridi pres originalni diagnostiku, tak odejde spojka klidne po 5 tis. km (viz. mat00).
Nevím proč tolik arogancce-to jsou zase perly-tady šlo o to určit závadu a těch muže být několik obložení si sedlo,aktuator promazat a další.To aby se tady člověk bál vyjádřit,aby druhý nedal najevo svojí povýšenost.Děkuji o to nestojím a tudíž jsi tady piš co chceš a více se tady nehodlám vyjadřovat,to mě za to nestojíš.TAK PERLY
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od mugwai59 »

Hehehe, vystartoval jako papirovej čertík z krabicky, to sedi :D))) ..
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
čertik
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16 črc 2014, 22:05

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od čertik »

mugwai59 píše:Hehehe, vystartoval jako papirovej čertík z krabicky, to sedi :D))) ..
Vydím že to tady má uroven a za těch pár měsícu jsem pochopil co jsi zač- takový nafoukance navoněné nemusím.Takže prosím o výmaz ze členu.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od xlukas.cz »

tady je nekdo citlivka a chyta se kazdeho sluvka. zbytecne.

smarty, pokud ti to delal nekdo, kdo smartum rozumi, tak jo. to ze se ti to projevuje nekdy, tak ja si myslim, ze to muze byt v elektrice - nahodile (ne)fungovani za tepla/studena se nekterym podarilo vyresit, kdyz sli po kontaktech nebo nekde preruseny, zoxidovany kabel nebo prodreny a zkratovalo to nebo speceny. a to klidne i v interieru pod kobercem, jak je radici paka. taky to muzou byt opravdu studene spoje, jak psava jbc. nekteri to opravuji tak, ze plosne spoje ocisti od plastovych casti a daji je na nejakou dobu na 180 stupnu do trouby :-). holt ti nasi smarti trpi jeste o to vic, ze maji tvrdy podvozek a vsecko se porad trepe a otrasa.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
čertik
Příspěvky: 6
Registrován: stř 16 črc 2014, 22:05

Re: Problem s AKTUATORem nebo SPOJKou

Příspěvek od čertik »

[quote="xlukas.cz"]tady je nekdo citlivka a chyta se kazdeho sluvka. zbytecne.
Naposledy upravil(a) čertik dne stř 25 bře 2015, 20:00, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět