Problem s prevodovkou

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od Markéta »

kubo8888 píše:
Jindřich píše:Popiš trochu, jak dlouho to trvá, kdy to začalo, co bylo za počasí atd.- je to pravděpodobně aktuátor, motorek - jel jsi například v dešti, nebo projel kaluží - voda v konektoru aktuátoru,jestli víš , kde to, je zkus se na to mrknout,vysušit , prostříknout ....... *posádka*
Zacalo to z nicoho nic auto jazdilo ako hodinky vypol som motor a za hodinu som potreboval ist autom a po nastartovani to zacalo.... skusal som rameno spojky a neviem ci to tak ma byt ale ta tyc je celkom volna nie na pevno mozno nou hybat hore dole nie som odbornik ale podla vsetkeho to tak nema byt...este skusim ist pozriet to rameno ci sa pohybuje ako ma po zaradeni rychlosti....
Pokud ti cdi škube při řazení, je to actuator. Vyměnit a je klid :lol: 8)
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26 zář 2016, 20:00
Bydliště: Letovicko

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od Fill »

Ahojky všem,

dovolil bych si trochu oživit toto téma. Rád bych se zeptal, jestli se to Kubo888 povedlo odstranit.

Jelikož mne potkal stejný problém, ale u 0,6t. Při zapnutém klíčku, převodovka zařadí 1 nebo R, ale při běhu motoru se ozývá jen bouchání od motoru a auto lehce pocukává.

Jinak jsem již vyzkoušel 2 převodovky a 3 aktuátory, dal jsem nové spojkové ložisko a stále je to to samé. Aktuátor se ani nehne, na diag. jen "chyba spojky"

díky za nápady
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Přezkoušel jsi ty aktuátory na jiném autě? Abys měl jistotu, že jsou opravdu funkční?
Jinak - je to řídící jednotka motoru - vyhořela v ní ta část, která ovládá aktuátor spojky.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26 zář 2016, 20:00
Bydliště: Letovicko

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od Fill »

JBC píše:Přezkoušel jsi ty aktuátory na jiném autě? Abys měl jistotu, že jsou opravdu funkční?
Jinak - je to řídící jednotka motoru - vyhořela v ní ta část, která ovládá aktuátor spojky.
Díky za radu, jeden aktuator byl fungl nový a druhy z vraku bouračky, takže by teoreticky měly být ok.
Ale možnost vyzkoušet je na jiném stroji nemam. Jen diagnostika a měření.

Jednotky jsem se obával, ale je mi divné ze na štekru jsem naměřil na dvou pinech 5 V.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Hele, třeba se pletu a není to ono, ale viděl jsem auto, u kterýho nechtěl chodit aktuátor spojky. Zkusili jsme do toho dát několik jetých aktuátorů, až nakonec, pro jistotu, to vždycky skončí u součástky z mého auta, kterým právě jezdím, takže i u aktuátoru, u kterého stopro vím, že funguje. U toho auta to nechodilo. A protože Hoboj zkontroloval, že kabely od aktuátoru do ŘJ jsou v pořádku, vyplynula z toho ŘJ. Sehnal jinou ŘJ, vyměnil a auto začlo normálně jezdit. Pokud se nepletu, ŘJ tenkrát kupoval na Allegro.pl.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Fill
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26 zář 2016, 20:00
Bydliště: Letovicko

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od Fill »

JBC píše:Hele, třeba se pletu a není to ono, ale viděl jsem auto, u kterýho nechtěl chodit aktuátor spojky. Zkusili jsme do toho dát několik jetých aktuátorů, až nakonec, pro jistotu, to vždycky skončí u součástky z mého auta, kterým právě jezdím, takže i u aktuátoru, u kterého stopro vím, že funguje. U toho auta to nechodilo. A protože Hoboj zkontroloval, že kabely od aktuátoru do ŘJ jsou v pořádku, vyplynula z toho ŘJ. Sehnal jinou ŘJ, vyměnil a auto začlo normálně jezdit. Pokud se nepletu, ŘJ tenkrát kupoval na Allegro.pl.
Tak je to tak jak si psal. Jednotka je ve věčných lovištích. Je v ní rozpeceny jakýsi cosi, vypadá jak houska z Lidlu.

Děkuji za nakopnutí myšlenek.

Jiná je už na cestě, jen snad bude mít delší poločas funkce.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Sorry, voe, ale:"Při psaní příspěvků, prosím, nepoužívejte citace, pokud reagujete na poslední napsaný příspěvek!"
Ale jinak jsem rád, že Ti pár "bajtů" z mé "memory bank" bylo ku prospěchu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
entony78
Příspěvky: 3
Registrován: ned 23 črc 2017, 18:05
Bydliště: Děčín

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od entony78 »

Ahoj měl jsem stejný problém auto začalo asi před měsícem více škubat a někdy se oranž. trojúhelník ukázal dle příspěvků actuator tak jsem vlezl pod auto a dle videa prostřiknul pak to bylo lepší ale stále to dělalo divný zvuk při řazení tak znova pod autíčko a dále jsem si všimnul že tyčka která tam vyjíždí do převodovky je uvolněná tak jsem actuator sundal a skutečně tyčka byla úplně vypadlá z kloubu tak šup nazpátek nacvaknout do kloubu v actuatoru pak na své místo teď už tyčka seděla jak má bez pohybu a hurá při nastartování žádný divný zvuky při řazení a zatím velká spokojenost tak snad to pomůže.
Tak ještě dodatek po čase opět to samé ale teď jsem zjistil že tyčka zůstala zaseknutá v převodovce (při tom vyskočila z kloubu) na tom přítlačáku už je dost oběhaná stejně jako ten přítlačák tak jsem kus trubičky navařil na hrot té tyčky trochu obrousit vypadá to jako žalud a funguje to tak snad to bude ok.
Smart City Coupe Pure 0.8 cdi 2002
Uživatelský avatar
armani
Příspěvky: 215
Registrován: pon 27 srp 2007, 22:27
Bydliště: Trencín

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od armani »

Od piatku mám tiež problém s prevodovkou u F2, 2002, 0,6 turbo , benzín.Po naštartovaní normálne radí 1, 2. 3 a ďalej tri čiarky.nereaguje na pohyb riadiacej páky. Poklesne rýchlosť, auto si normálne odradí na 2, prípadne až na 1. Znova zaradím 2 a potom 3, všetko v pohode. Preraďovanie je plynulé bez šklbania, klepotu, buchotu či iných neobvyklých zvukov. Chcem preradiť na 4 a hop znovu tri čiarky. Tie na displeji už zostanú natrvalo ale auto znovu radí bez problémov 1 až 3 a tak to ide dookola. Vie niekto poradiť kde môže byť chyba?
Igor, Trencín
Smart Fortwo MC 01, 599cm3, benzín, výbava pure, r.v. 2002, farba: cierna, stav km k 10.11.2016: 90 105 km
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Že by snímač polohy převodovky? http://fq101.co.uk/how-to-guides/fortwo ... ox-sensors - to číslo 2 na obrázku.
Jednak může být vadný sám o sobě - je to obyčejný potenciometr, u kterého se mění odpor, podle úhlu natočení, ale taky to může být jen zateklá voda do konektoru, bo snímač má kokotskou polohu konektorem nahoru, takže co tam zateče, už nevyteče, ale v důsledku zatečení tam může být oxidace apod.
Vadná převodovka? Nekuchal jsem, nevím, ale pokud vím, tak je to tříkvalt s reduktorem, takže dvakrát tříkvalt.

Nejlepší je vždycky začít diagnostikou ...

U odborníků nejvyšších píšou, že to může být také špatnou baterií, špatnou kostrou motoru, senzorem otáček převodovky, nesprávnými žárovkami v brzdových světlech, LEDkami v brzdových světlech, vadným RELÉ PŘEVODOVKY pod sedačkou řidiče, nedostatkem oleje v převodovce, špatným olejem v převodovce, vadným motorem řazení ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
armani
Příspěvky: 215
Registrován: pon 27 srp 2007, 22:27
Bydliště: Trencín

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od armani »

Diagnostika zahlásila " Mechanická závada prevodovky !" a bolo po vtákach. :O(( V utorok prídem na radu v servise tak uvidím aký bude účet Dakujem za ten odkaz a snahu pomôcť.
Igor, Trencín
Smart Fortwo MC 01, 599cm3, benzín, výbava pure, r.v. 2002, farba: cierna, stav km k 10.11.2016: 90 105 km
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od pavel3.0.9p »

Zdravím všechny nechtěl jsem zakládat nové téma. Pořídil jsem Smarta cdi. Přestal řadit. Několik dni jsem procházel forum,ale všude se píše o 3 pomlčkách, to já nemám.
Chová se to nějak divně,když zapnu zapalování aktuator zmáčkne spojku. na display N zmáčknu brzdu normálně zařadí 1,2 a zpátečku, je slyšet motor řazení. když vypnu zapalování aktuator vyjede z převodovky. Když na nastartuji tak zmáčknu brzdu, dám jedničku, ale auto nic nedělá a dusí se.
zkoušel jsem dát jiný aktuator a chová se to stejně
Poměřoval jsem dráty mezi aktuatorem a jednotkou a v pořádku..
bzrdová světla fungují na diagnostice taky zobrazuje, že spínač funguje.

na palubce svíítí žlutý trojuhleník, na diagnostice to piše:
P1703 motor spojky zavada trvala
Tak nějak už dochází nápady. Děkuji všem moc za rady a pomoc
mám zapojení aktuatoru, ale nevím jak nahrát PDF soubor
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

A koukal jsi pod auto, jestli spojkový aktuátor vyjede naplno? Nebo jen částečně? A když jsi vyměňoval ten spojkový aktuátor - jak jsi ho seřizoval? Zatlačil jsi ho na doraz do spojky, nebo jsi ho dal na stejné místo, které sis označil na převodovce? Totiž - občas se někomu stane, že ta páka uvnitř spojky, do které se aktuátor opírá, se proděraví! Místo ďolíku pro tyčku aktuátoru je tam díra, takže tyčka projede skrz. Z venku to vypadá, že aktuátor normálně pracuje (a on taky pracuje), ale na spojku "nešlape", protože projíždí skrz.

To zatím je můj první nápad. Další zkusím najít až podle Tvé odpovědi.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
pavel3.0.9p
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03 bře 2015, 19:05
Bydliště: tábor

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od pavel3.0.9p »

Mě právě bylo divné, že to tu chybu hlásí hned po připojení baterie a i se rozsvítí ten žlutý trojúhleník. Koukl jsem pod auto, aktuator se hýbal, tak jsem jen pripojil na konektor nahradní aktuarator, ale stary jsem nevyndaval z převodovky ( zatim jsem ho jen nastříkal,abych neutrhnul šrouby).Vymazal chyby a zkusil jsem stejným postupem, choval se uplně stejně a v pameti závad, zase ta sama chyba. Tak jsem usoudil chybu v drátech, ty jsem propískal a nic. Ta díra v té páce mě taky napadla, myslím,že je tam ještě původní spojka 154tis najeto. Mám v plánu označit a si polohu actuatoru a vyndat ho, kouknout na tu paku a zkusím jakou sílu klade přítlačak.., když tak zkusim dát ten druhy motor.
Děkuji moc za rady a ochotu
smart for two 0.8CDI pure rok 12/2002
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Problem s prevodovkou

Příspěvek od JBC »

Hele, je divný, že se to rozsvítí hned po připojení baterie ...
Myslím, že v těch relé pod sedadlem se spíná nějaké napájení pro převodovku a ŘJ motoru. Než bych šel vyměňovat motor, zkusil bych se pod sedadlo kouknout - včetně vymontování toho "elektrického centra" a kontroly ze spodní strany.
Taky může být v pr..li řídící jednotka motoru - ta řídí ty procesy na převodovce.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět