Nejde dokončit nastavení spojky

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
Odpovědět
Prospeedy
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 bře 2017, 21:07
Bydliště: Teplice

Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Prospeedy »

Ahoj lidi :) jsem tu nový a ještě než mě začnete kamenovat, opravdu jsem prolezl toto forum skrz na skrz :lol: O co jde: pořídil jsem si na lítání po městě smartíka 2003 0,8 cdi v dosti zanedbaném stavu (vymlácená náprava, esp pořád kecalo do řízení, problémy s rozjezdy a podřazováním), že mu tedy vdechnu zpátky život. Začalo se generálkou přední nápravy a výměnou zadních kroužků na poloosách a nyní jsem se snažil vyřešit problémy s rozjezdy. začal jsem actuatorem, který jsem vyčistil a promazal dle zdejšího návodu a pár videí na youtube :D snažil jsem se seřídit actuator ku spojce dle návodu, jenže tady jsem narazil. Jsem již na doraz na posuvu, ovšem ještě v limitu na nastavení k vypínací páce spojky. Rozjezdy se citelně zlepšili a zrychlila se i reakce na řazení, ovšem v kolonách je to stále peklo. Jednou se rozjíždí po prvním přidání plynu bez ubírání defacto na volnoběžné otáčky a např v koloně když popojíždím tak se otáčky k rozjezdu zvedají než začne zabírat a párkrát mi i 1 vypadla úplně a na displeji zmizel ukazatel rychlosti (bez čárek).. po chvilce se nastartovalo a s trochou citu zase rozjelo dál. Jel jsem na diagnostiku na nastavení spojky a bohužel nelze dokončit proces nastavení. Prý vadná spojka, nebo actuator. Jelikož jsem s actuatorem na doraz vůči spojce, tak to bude zřejmě spojka ko, že? :( Co se rozjedu, tak auto jede a řadí normálně až na jízdu z kopce, nebo bez plynu. Samo si totiž vyšlápne spojku a když se dotknu plynu, tak auto škubne vlivem puštění spojky. Vím že když není dokončený nastavení spojky, tak to souvisí jedno z druhým, ale řeším ted jestli nemám objednat rovnou komplet spojku i s actuatorem, nebo jen spojku. Auto má 170tis na tachu, ale moc tomu nevěřím. Odchází v actuatoru ta cívka? A abych nezapoměl, svítí oranžovej trojúhelník (chyba nastavení tý spojky, jiný chyby nemá). Doufám, že jsem vás tímto příspěvkem nenaštval, ale přišlo mi že mám závady z vícero témat tady na fóru :lol: Jinak mám poloautomat. Díky za radu
Smart ForTwo City Coupe 2003 0,8 Cdi
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Roman Milo »

Měl jsem to podobné, ve 180 tisíci jsem vyměnil spojku a mám klid.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od JBC »

Prospeedy píše:Co se rozjedu, tak auto jede a řadí normálně až na jízdu z kopce, nebo bez plynu. Samo si totiž vyšlápne spojku a když se dotknu plynu, tak auto škubne vlivem puštění spojky.
Člověče, ani jedno moje auto si nevyšlápne spojku. Furt brzděj motorem, takže z kopce musím buď jet pod plynem, nebo ručně dát "N".
Ale když dávám zpátky na kvalt, nebo když si sám podřazuje na nižší stupeň, tak to škubne taky - protože prostě z kopce ten motor brzdí, tak ani nesrovnává otáčky motoru s převodovkou a nechává při podřazení motor bez plynu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Prospeedy
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 bře 2017, 21:07
Bydliště: Teplice

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Prospeedy »

Tak není to pravidlem, ale zejména nižší kvalty 3,4 vyšlapuje po cca 5s i když brzdím motorem a 5,6 jen někdy .. Možná je to nějakej nouzovej režim, když není nastavená spojka a neví co dělat.. Objednám zatím spojku a když se nepodaří dokončit nastavení, tak ještě actuator :roll: Snad už bude jen sloužit a mouchy s převodovkou zmizej. Díky za pomoc, dám vědět až to dám dohromady jestli to pomohlo
Smart ForTwo City Coupe 2003 0,8 Cdi
Prospeedy
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 bře 2017, 21:07
Bydliště: Teplice

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Prospeedy »

Po delsi odmlce mam par novinek.. zacal jsem novym actuatorem - zlepseni citelny, chyba motorku spojky se dala jiz smazat (pred vymenou ne), ale porad sviti trojuhelnik a skube pri rozjezdu.. pri odjizdeni pri smazani chyby byli rozjezdy temer dokonaly, jenze behem dne se to zase rozhadalo.. trojuhelnik nejde smazat dle cloveka co mi delal diagnostiku a pry auto nepise zadnou chybu.. prijde mi to jako nesmysl. Jelikoz nemam moc casu na reseni tohoto problemu, zadam o pomoc zdejsi machry z okoli teplic, severni cechy, pokud tu nejaky je a vyresi tento problem za me.. a jeste jedna vec - pri jizde stale vypadavaji rychlosti pri sundani nohy z plynu, po sebemensim pridani plynu se spojka prudce vypne a auto skoci..
Smart ForTwo City Coupe 2003 0,8 Cdi
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od JBC »

Hele, ta spojka se spíš zapne, než vypne, ne? To, že prudce skočí přičítám tomu, že je velká mezera mezi aktuátorem a spojkou - jde Ti ten nový aktuátor dorazit až k páce spojky? Jestli ani ten nový nejde, vyměň spojku!
Hele, když se chceš rozjet jen "napůl" - že dáš tak málo plynu, že by jel pořád na prokluzující spojce (rychlost 3 kmh - pomalu popojíždějící kolona apod.), co dělá? Škubne - povolí - škubne - povolí - škubne ... ?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Prospeedy
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 bře 2017, 21:07
Bydliště: Teplice

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Prospeedy »

Vyreseno.. uhnily kabely k actuatoru :roll: To me vubec nenapadlo kdyz jsem pod tim lezel.. diky zdejsimu smartznalci :D Nevim ted prezdivku, ale je z duchcova :D
Smart ForTwo City Coupe 2003 0,8 Cdi
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od JBC »

MataBrabus?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od DYK77 »

Zkušenost s "uhnívajícími" vodiči slýchám čím dál častěji. Míval jsem za to, že měď je v autě věčná, ale opak je pravdou. Zastávám názor, že pokud provozuji auto v zimě,není od věci jej na jaře odsolit mytím vodou ( záleží na zakrytí ) a to i motorových částí, včetně el. svazků a jiných komponentů, které se potřísní solí. Evidentně se tyto části stejně namáčejí a navíc je žere sůl.
Osobně jsem zatím problém s uhnilým vodičem na žádném autě neměl. Motor u celoročně provozovaného auta opatrně oplachuji malou wapkou minimálně 1x za rok po zimně, po oplachu následuje sušení kompresorem a nastříkání silikonovým olejem ( nakonzervování ). Nic není rezavé, shnilé. Nikdy mi motor nevypověděl. Smarta jsem takto myl za jeho existenci asi 5x, Citroena 10x, Fiata 5x, Opela 2x, vždy bez problému. Možná klika, možná správná prevence.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Prospeedy
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14 bře 2017, 21:07
Bydliště: Teplice

Re: Nejde dokončit nastavení spojky

Příspěvek od Prospeedy »

JBC píše:MataBrabus?
Jj to je on :wink:
Smart ForTwo City Coupe 2003 0,8 Cdi
Odpovědět