Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Řešení problémů převodovky, spojky, řazení
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od PavelFrenk »

Zdravím,
má tu někdo prosím zkušenosti s výměnou volantu s pádlama ?
Prostě jde mi o to, když sundam normalni volant a nandam volant s padlama, tak co dál ? Urcite bude potreba asi nejaka domluva pres diagnostiku nebo se tam jeste dodava nejaka elektronika ?

Dekuju za rady
Roadster coupe B. -O
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od jouda »

Ahoj , už se to tady řešilo, musíš prepojit konektor ve svazku za SAM jednotkou myslím bilej do černého je tam na svazku jeden volnej , a povolit diagnostikou.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od PavelFrenk »

...hledal jsem tu toto tema a nenasel ((
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od JBC »

To jo, mnoho věcí se tu nedá najít - řešej se brzdy v tématu o brzdách, najednou se přes ABS kroužek odskočí na poloosu a najednou v tématu o brzdách řešíme, jak se spouští motor nebo tak něco. Je to tu běžný. A vyhledávat tady umí snad jen xLukášCZ - nebo jak se jeho nick píše.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od Druzeta »

Měl by bejt kabel na sloupku pod volantem, kde se přehodí konektor, je přidělaný bílou izolepou, nicméně Dyk v roadsteru ho neměl a neměl tam vůbec dráty a volant nezprovoznil.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od JBC »

Asi se mu málo chtělo. Já tam neměl kabel na tempomat. Tak jsem koupil opravnou sadu toho kabelu = ten "přídavný" konektor na páčku stěračů s asi 30 cm fousama kabelů, k tomu opravné vodiče na SAM - fastonek s půl metrem kablíku - 3 ks (dohromady vše asi 600,- CZK), to celý jsem sletoval, protáhnul autem -> mám tempomat, kterej skoro nepoužívám, spíš na LIMitaci.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od Druzeta »

Někdo by se dalo dohledat co s tím dělal, myslím že s tím jel i do berlín tuningu, jestli vyčerpal všechny možnosti netuším.
Mě zase u auta nejde vypnout denní svícení, Hoboj to nevypnul v MB taky ne, tak jsem se na pak vykašlal.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od JBC »

Taky je pravda, že v tý době ještě na mnoho věcí nebyl na internetu návod! Taky bych to nedal, kdyby to nebylo na Evi.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od MarcusV »

PavelFrenk píše:Zdravím,
má tu někdo prosím zkušenosti s výměnou volantu s pádlama ?
Prostě jde mi o to, když sundam normalni volant a nandam volant s padlama, tak co dál ? Urcite bude potreba asi nejaka domluva pres diagnostiku nebo se tam jeste dodava nejaka elektronika ?

Dekuju za rady
Ahoj, zase raz :)

Návod máš tuna aj s obrázkami.

Prehodiť volant, prepojiť konektor (ak tam je) a potom na diagnostiku - kvôli aktivácii a zmazaní chyby/ kalibrácii snímača ESP.
V článku píšu o potrebe TAN kódu - tu sa podelím o moju poslednú skúsenosť, lebo z tých kódov som už debil. Keď prišla výjazdovka z MB mi pod dom nakódovať kľúče (lebo som bol debil a trištvrte roka jazdil s jedným funkčným), tak potrebovali TAN kód (takže druhá návšteva, lebo som ešte nemal kalkulačku vtedy). Keď som bol ale naposledy priamo v MB (k neuvereniu zase kvôli kľúčom), tak diagnostika pripojená na internú sieť TAN kód nepotrebovala. Čiže rovnaká operácia a žiadne dodatočné poplatky. Ale to teda len tak pre zaujímavosť.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od PavelFrenk »

Děkuju moc za návod, zase jsem o krok blíže k případný výměně :P
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od JBC »

Druzeta píše:Mě zase u auta nejde vypnout denní svícení, Hoboj to nevypnul v MB taky ne, tak jsem se na pak vykašlal.
Tak zkus Joudu! Máš to kousek a v diagnostice tuhle kolonku našel! Pokud tam nemáš nějaký extra domontovaný udělátko, o kterým nevíš.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od Druzeta »

Už neřeším co nemá vliv na jízdu, řeším už pouze aby se točila kola a volant. :lol:
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od jouda »

možnost to zkusit je, není problém
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od DYK77 »

Já to řešil zde. Najít se to na fóru dá, doba hledání asi 30s a to už jsem si nepamatoval kam jsem to vložil ...
viewtopic.php?f=20&t=4290&p=142129#p142129

Asi jsem pro to neudělal dost, protože v Berlíně jsem nakonec nebyl. I když jsem svůj problém rozeslal asi na 3 místa v Německu, vždy se mi dostalo odpovědi "přijeďte, podíváme se na to". Což tedy chápu. Na výlet do SRN nakonec nebyl čas, až jsem se volantu vzdal.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Liborek
Příspěvky: 72
Registrován: pon 27 úno 2017, 18:39
Bydliště: Turnov

Re: Výměna Volantu s padlama na Roadsterovi

Příspěvek od Liborek »

JBC píše:Asi se mu málo chtělo. Já tam neměl kabel na tempomat. Tak jsem koupil opravnou sadu toho kabelu = ten "přídavný" konektor na páčku stěračů s asi 30 cm fousama kabelů, k tomu opravné vodiče na SAM - fastonek s půl metrem kablíku - 3 ks (dohromady vše asi 600,- CZK), to celý jsem sletoval, protáhnul autem -> mám tempomat, kterej skoro nepoužívám, spíš na LIMitaci.
Netvrdil jsi, že tempomat je v tomto autě naprostá zbytečnost, protože vlastně není kam dát noha.
Vážil jsem si tvých rad při koupi auta, teď se cítím tak podveden :lol: :lol: :lol:
Smart roadster coupe 452, 60kw, 2004
Odpovědět