Klimatizace

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

S klimatizací pijte víc

"V teplém počasí by měl dospělý člověk vypít minimálně dva litry tekutin denně. Je-li při jízdě autem používána klimatizace, pak se ovšem toto množství ještě zvyšuje. Klimatizace totiž vysušuje vzduch a snižuje tak pocit, že se člověk potí. Tím nabývá falešného klidu a pohodlí, i když ve skutečnosti může výrazně dehydrovat," varuje Suchánek.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/horko-v-aute-jak-p ... tomoto_fdv
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Tak už mi to konečně chladí, utíkalo to tím víčkem jak je na chladiči vysoušeč.Rozebral jsem to nové gumičky v tom rozměru jsem nesehnal, tak jsem to vyčistil a sesadil zpátky, gumičky si sedly asi trochu jinak a už to těsní, pokud to znova uteče tak to zavařím a bude od toho pokoj.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

My jsme po roce :!: konečně opravili klimu - výměna chladiče, doplnění. Super. Teď doufám, že bude teplo aspoň 4 měsíce :lol:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Trochu oživím téma klimatizace - mám dotaz , nevíte někdo , co je za čidlo u výparníku klimatizace, je to pravděpodobně čidlo, které sleduje teplotu vzduchu co projde tím výparníkem, ale proč tam je a co event.dělá, respektive kam je to zapojený.
Druhá otázka - jak se nejlepe dostat k tomu výparníku, je pod palubovkou, která se musí zřejmě demontovat, někdo jste to už dělal ??Jak na to, abych nemusel dlouho koumat, než něco ulomím, jak se to při demontážích stává.?? *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Ještě jeden dotaz - chci si namontovat klimatizaci, kterou jsem vymontoval z jiného SMARTu. Má někdo nějaké zkušenosti, mechanické nebo i elektrické?? *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Jestli jsi ji vymontoval tak mám pocit , že jsi ten nejzkušenější z online členů 8)
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Vymontoval jsem to ze SMARTU, co byl na náhradní díly, trvalo to asi 3 hodiny , spousta věcí se musí rozebrat, ale všechno jsem vymontoval, teď zbývá jen to dostat do svojeho a hlavně to dát elektricky do kupy, aby to dělalo to , co má a to pořádně nevím, je tam nějakých 100% a 50%, že je to % výkonu je mi jasný ale jak se toho v podstatě dosahuje a tak.Možná bude lepší, když si řízení klimatizace udělám externí zvl᚝ ,, v celé klimatizaci je možno jenom zapínat a vypínat kompresor, nic víc, a to podle něčeho - nějaký vstup to musí mít, např. že to sepne od 7-8 hodin ráno a podobně-to je jen příklad. *VV* .
Zatím ani nevím, jak je např.vepředu upevněný ten chladič klimatizace ??
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Tak co ,může mi dát někdo nějakou radu pro dodatečnou montáž klimatizace?? *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
já věděl že to tu někde je a je to TADY

Člen : Matrix a nebo se zkusit zeptat Grega
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

Jo , tohle jsem si pročetl, psal jsem Gregovi SZ, neodpověděl, , nevím, jestli mi ty zprávy fungují u všech a Matrix už tu na fóru několik let není, tak nevím.
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

SZ už fungují všem. :wink:
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Jindřich píše:Jo , tohle jsem si pročetl, psal jsem Gregovi SZ, neodpověděl, , nevím, jestli mi ty zprávy fungují u všech a Matrix už tu na fóru několik let není, tak nevím.
Gregovi bude asi lepší napsat mail, kontakt tady www.smart-dily.cz/kontakt
Nebo mu zavolej. :wink:
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

Prosba - víte někdo, nebo by se byl někdo ochoten podívat ve svém SMARTu, kdy sepne spojka klimatizace na kompresoru? Jestli stačí zapnout klíček a pak klimošku vypínačem nahoře na rampě, nebo se musí i nastartovat, aby běžel motor, nebo dokonce to ještě třeba čeká na nějaký další signál, třeba až se zahřeje motor a tak , zkrátka, jestli klimoška funguje hned po nastartování, nebo až za nějakou dobu ??????
Díky . *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klimatizace

Příspěvek od JBC »

Po nastartování čeká na podmínku - musíš nejdřív zapnout ventilátor topení, pak můžeš okamžitě klimatizovat (jako u všech aut). Ale to přece víš. Akorát jsi možná zapomněl.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

Jo, to je pravda, ale já chtěl zkusit, jestli sepne spojka kompresoru, odpojil jsem kabel, co vede od řídící jednotky (ještě nemám klimošku diagnosticky připojenou) ke spínacímu relé spojky a zkusil jsem na ostro drátem od baterky k relátku, ale ke kompresoru žádná štáva nejde, rele jako trochu sepne,Dalším měřením jsem zjistil, že to relátko nemá kostru a ta kostra jde jakoby někde od motoru, dle chytrého googlu od Lambda sondy. Je to jakoby další podmínka, aby se to seplo, ale nevím to určitě, proto potřebuju, aby se někdo event,podíval u sebe, kdy se ta spojka sepne, jestli hned po klíčku, nebo jindy. *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Odpovědět