Klimatizace

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od DYK77 »

*1*
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klimatizace

Příspěvek od JBC »

Jindřich píše:... z Hrusic, co se narodil Hašek, ...
Jindro, prosím Tě, který Hašek? Já myslel, že v Hrusicích se narodil Giuseppe Ladini.

A jinak? Smekám! To musela být strašná práce. Mě jenom natažení tří drátů k páčce na tempovat zabralo několik hodin práce, prostrkování trubek skrz auto si ani nemím představit!?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od Winterwolf »

Klobouk dolů *1* *1* *1*
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

[quote="JBC"in]
Jindro, prosím Tě, který Hašek? Já myslel, že v Hrusicích se narodil Giuseppe Ladini.

quote]
No samozřejmě Dominik ??????. - samozřejmě to byl Josef Lada, znaš mě, myslím Lada, píšu Hašek - jen jsem zkoušel tvojí bdělost.
Jinak s těma trubkama jsem si taky vyhrál, musíš rozdělat předek, vyndat chladič přidat ještě jeden, vzadu spustit motor, jinak ty trubky tam nedostaneš, pak sundat celou přístrojovku, aby jsi tam dostal ten výparník - vše ostatní tam celkem šlo.No pak je ta elektrika, co jsem už psal, to je zlatý hřeb celý akce ,
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomasmedek »

tomasmedek píše:Kam v Praze s opravou klimatizace? U Martínků řekli 6000 za nový výměník + práce + plnění... Ani náznak zkusit něco opravit, utěsnit, svěřit... co já vím. Prostě jen takto. Díky za tipy.
Zdravím a omlouvám se, že cituji sám sebe, ale chci napsat, jak to dopadlo - třeba se to někomu bude hodit. Koho to nezajímá, přeskočte :)

Skončil jsem u Martínků (ulice Pod Stárkou v Praze Michli). Oprava celkem 6804Kč. Rozpis:
kondenzátor klima 2479Kč
chladič klimazitace v-z 1500Kč
kontrola a naplnění 1300Kč
PAG olej ISO 100 49,50Kč
kontrastní látka 44Kč
zjištění závady 250Kč

Ceny bez DPH.

Jednak netuším, jaký je rozdíl mezi kondenzátorem klima a chladičem klima ale především přišel fór na závěr:

Servisák: "Ještě to uchází kolem trubek."
Já (kulím oči): "Cože?"
Servisák: "No, trubky co vedou pod autem od předku dozadu k motoru jsou shnilí, trochu to prosvítalo." (WTF?? Prosvítalo? Jak jako prosvítalo?)
Já: "Takže to uteče znovu?"
Servisák: "No měřák nic nenaměřil." (Nevím o čem mluví.)
Já: "A dá se to vyměnit? Opravit?"
Servisák: "No to těžko říct. Většinou je to shnilý a jak za to člověk vezme, rozpadne se to celý."

Pak prohlásil, že spěchá a zmizel. Ehm. Nechápu v čem je problém vzít telefon a zavolat "heleďte, ještě je tam v prd*li to a to, chcete to vyměnit?" Takhle to na mě působí jen jako pokus vytáhnout ze mě znovu cash za další plnění (plus opravu těch "trubek").
Smart MC01 r. v. 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klimatizace

Příspěvek od JBC »

Odpoví nám Jindra z Provodína, co je na tom pravdy, jestli trubky mohou být shnilé, nebo něco jiného ...

Když jsme teď s Hobojem byli vozit se čtyři-pět-trojkou, tak jsme v MB pokecali o všem možným. Jeden z těch maníků říkal, že u 450 jsou trubky pod autem půlené, spojené nějakým extraspojem, ve kterém jsou ÓÓÓ kroužky, které časem netěsní a stačí je vyměnit.
Jindro, jsou ty trubky půlené?

A jiný maník tam říkal, že u 452 velmi často praskne jedna z trubek přímo u klimakompresoru. Že to je vždycky jen ta jedna, možná říkal, že levá.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od DYK77 »

To uvidíš jestli to uteče nebo ne, pak se dozvíš zda Tě jen lakoval, nebo opravdu něco našel. Tak samozřejmě některé servisy to zkoušejí, vymanit z příležitosti maximum. ONI chtějí také jet v létě na dovolenou a udělat si hezké vánoce :P

Rozdíl mezi kondenzátorem a chladičem klima. Si myslím, že chladičem myslel výparník ( jest uvnitř kabiny auta a odebírá teplo stejně jako ten v lednici ) . Kompresorem stlačený plyn se mění na kapalinu a ve výparníku se vlivem ztráty tlaku mění kapalina zpět na plyn a tím se výparník ochlazuje - vzniká zima :-) ( princip vypuštění sifonové bombičky ) . Co myslel kondenzátorem nevím, možná ten "radiátor" co bývá vpředu u chladiče kapaliny a je mu to dost podobný :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

JBC píše:Odpoví nám Jindra z Provodína, co je na tom pravdy, jestli trubky mohou být shnilé
Ty trubky, co jsou pod autem vypadají tak, že jsou ze dvou kusů, přední část a zadní část s kolenem, co je u kompresoru, obě jsou spojené nalisovanou tlakovou hadicí, že by tam šlo něco rozdělat a vyměnit nějaké O kroužky ????!!!. ale ty nalisovaný hadice by samozřejmě za určitých okolností utíkat mohly.Stejně tak může za čas silniční sůl v podstatě proděravět trubky - proto se tam dává ta kontrastní látka, pak je UV lampou krásně vidět, kde to utíká, ale je třeba rozdělat ty plasty pod autem, to se nikomu nechce.
Nevím, proč mu měnili chladič klimatizace i výparník, že by byly děravý oba je možný jen v amerikánským filmu. *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Pedro
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05 pro 2013, 18:38
Bydliště: Modřice / Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pedro »

Ano, trubky mají spoj, jak sjedou od vršku motoru dozadu dolů a pak se chystají jít rovně směrem dopředu. Ano, trubka vedoucí ke klimakompresoru (ta horní bližší k zádi) ráda praskne - prostě se utřepe, jak je tam tak málo místa a dotýká se občas plechů karoserie. Už jsem to na roadstru měnil. Dole je to speciální spoj, ale běžně používaný pro klimatizace. Pojem, že to prosvítá - kontrastní látka prolnula ven a pod UV světlem je vidět - podle intenzity zabarvení je tam větší či menší dírka.
ex- Smart Roadster-Coupé 03/2005(F)champagne
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
Pedro
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05 pro 2013, 18:38
Bydliště: Modřice / Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od Pedro »

Jo a je to až za nalisovanou hadicí, která je tam jako mezikus. A ve spoji jsou ty těsnící kroužky.
ex- Smart Roadster-Coupé 03/2005(F)champagne
ex- Smart 0,7 Passion 07/2003 (I) stříbrný - dcery
ex- Smart 0,7 Passion 05/2003 (D) stříbrný
ex- Smart 451 52kW Passion 04/2007 (A) stříbrný/champagne
5- Smart 451 52kW Pulse 04/2007 (CZ) černý
6- Smart 453 52kW Passion 10/2014 (CZ) oranžovočerný
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Klimatizace

Příspěvek od Jindřich »

Jo, to samozřejmě bude, ale jak to opravíš ??? rozlisovat, zalisovat ??, možná existuje nějaká specielní mašina, dneska je možný všechno !! *smart*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klimatizace

Příspěvek od JBC »

No dobře, ale jak to opravím, když to rozlisovat a zalisovat nejde? Myslíš, že se to potrubí dá koupit ZA ROZUMNOU CENU nové?

Přiznávám, že jsem ty trubky a hadice u kompresoru nikdy podrobněji neprohlížel. Jestli na těch trubkách jsou takové spoje, jako se lisují na měděném potrubí malých rozměrů třeba na zemní plyn, tak se nedivím, že to utíká. Spíš se divím, že ty lisované spoje na zemním plynu vůbec těsní. Od té doby, co to mám doma, se bojím a jen čekám, kdy opustím vlastní byt oknem - i s postelí, skříní a valníkem cihel.
Zkrátka, dobře provařené železo je dobře provařené železo!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
tomasmedek
Příspěvky: 104
Registrován: stř 27 led 2010, 10:22
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od tomasmedek »

Děkuji za reakce. Uvidím, jak rychle to uteče (je to plyn, ne? takže to půjde rychle, pokud je tam i malá netěsnost) a pak dám vědět další epizodu této story.
Smart MC01 r. v. 2001
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Klimatizace

Příspěvek od mugwai59 »

JBC píše:Od té doby, co to mám doma, se bojím a jen čekám, kdy opustím vlastní byt oknem - i s postelí, skříní a valníkem cihel.
Zkrátka, dobře provařené železo je dobře provařené železo!
JBC, nebud az takova konzerva :D .. mam to doma taky (a to zcela dobrovolne) a je to ok, v plynovym potrubi doma mas tak srandovni tlak za reduktorem, ze jej prepsouknes kdyz si udelas nejaky adapter na druhym konci na zadnici :mrgreen:))) .
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klimatizace

Příspěvek od JBC »

Jo. A adaptér přilepím vteřiňákem, že?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět