Kabrio - stahovací střecha

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od Winterwolf »

Kluci kabrioleťáci to Vám vážně nikomu nepřeskakují motorky u střechy a nebo ji neotvíráte :?: Já to za dobu co Smarta mám musím řešit už po 3.... a proto by mě dost zajímalo jestli jste již někdo to zpropadené kolečko rozdělal popřípadě upravil tak aby se nemusela kupovat celá sada za 3500,- :roll:
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od MarcusV »

Popravde nie, pravidelne čistím a mažem celý mechanizmus a stalo sa mi to raz a z vlastnej blbosti, kedy som stál z kopca a chcel strachu nechať padnúť dozadu - niečo jej asi kládlo odpor a odsynchronizovala sa :D

Neriešil tu už niekto tuším, že si dal to koliesko vyrobiť niekam, kde štandardne riešia kolieska do servomotorčekov?
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od Winterwolf »

Jak čistíš a kde a co mažeš :?: Pokud je to jen o tom tak se rád přiučím 8)
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od MarcusV »

Čistím oba "kanáliky" ktorými ide lanovod po celej ich dĺžke kam sa až dá (so strechou dole), plus vyberám motorčeky a vždy vyčistím tie opadané "chlpy" z lanovodu. Mám za to, že tie štetiny + mazivo + nazbieraný prach (minimálne keď je strecha dole je to ideálny lapač) tvoria pomerne kvalitnú brúsnu pastu, čo dopomáha opotrebeniu. Kabrio mám teraz tretí rok, pričom posledné dva som s ním jazdil denne do práce a vždy keď to počasie dovolilo, som mal strechu po ceste tam aj späť dole, takže používaná bola proaktívne (minimálne 4 operácie za deň).
Čistenie a mazanie som robil na jar pri čistení strechy a potom ešte raz po lete. Minulé leto som ju po incidente zmrda so žiletkou používal o niečo menej (ranné cesty bez strechy som si odpustil), ale lanovody aj kolieska sú stále tie isté.

Momentálne som rád, že je zavretá - ako som spomínal, stál som dole kopcom, dával strechu dole, počul zozadu prasknutie a zámky už sa nechceli samé zachytiť ani dole ani hore. Pri nasadení som videl, že jedna strana je o zlomok "rýchlejšia".

Ale ako som spomínal, niekto niekde písal, že to teoreticky vedia vyrobiť na zakázku a stále to vyjde lacnejšie ako kompletná sada.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od PavelFrenk »

Je tu někdo z Prahy co má zkušenost s opravou strechy ve smyslu: vysunout ji ven bez sloupků a vymenit vsechny vodici dílky.
Dekuju moc
Naposledy upravil(a) PavelFrenk dne sob 02 bře 2019, 00:20, celkem upraveno 2 x.
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od Winterwolf »

Na F2 jsem to už několikrát dělal tak můžu pomoct. Ale pokud to mas na roadster z popisku tak to neumím :wink:
Odpovědět