Kabrio - stahovací střecha

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Kabrio - stahovací střecha

Příspěvek od Dostál »

Nen? n?s moc, co se voz?me kabriem, p?esto se chci zeptat, nem? n?kdo n?hodou zku?enost s automatick?m zav?r?n?m st?echy ? Nalevo a napravo jsou vzadu takov? h??ky ovl?dan? elektricky. St?echu st?hnu celou a p?i posledn?m aktivov?n? sta?en? se mi vyh?kne jen lev? strana, prav? nic. V?dy mus?m vz?t ?roubov?k a zar??ku vpravo vyh?knout. M? n?kdo s t?mto zku?enost? Kabrio s "el manuelo" je trochu divn?. :cry:
smartanka

Příspěvek od smartanka »

... jen abys to nevzdal, ?e nikdo nep??e... Probl?my se stahov?n?m nem?m, ale mrknu se na mechanismus, kdyby n?co. Jak a ??m ?ist?? + ma?e? kolejni?ky pojezdu otv./zav. st?echy?
K.
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

D?ky za mor?ln? podporu do Brna!
Nema?u ni??m - chyba ?e? Za t?i roky jsem st?echu stahoval/vysouval asi tak 100x - fungovalo to perfektn?. Dnes jsem byl u jednoho experta tady v Pr?glu (Hor. Po?ernice) a ten mi sd?lil, ?e je t?eba v?e vy?istit, d?t evtl. nov? bowdeny, kole?ka v mechanizmu, pop?. zav?d?c? li?ti?ky - cena i s prac? 5.500,- co? jde. Ale jsouli v?udu mikrosp?na?e, pak se mus? vym?nit tzv. kazeta a ta stoj? 22.000 bez pr?ce :roll:
Uživatelský avatar
RavenS.
Smart ACE
Příspěvky: 797
Registrován: čtv 09 srp 2007, 19:23
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od RavenS. »

mne tiez nejako blbne strecha. motorceky su zevraj nove, aj som ich mala nastavene ale po par stiahnutiach to zas nejde tak ako ma. ked davam strechu hore tak akoby tie motorceky preskakovali a nechce to poriadne ist musim tomu pomahat aj s rukou. to sa ma aj nejako mazat? neviete co tomu moze byt?
Smart Cabrio pure, 0,6 narodil sa 2001, kupeny 2006, momentalne 88000 km, cierno-oranzova
ObrázekObrázek
Smart Coupe passion, 0,6, 2001, strieborna, predany - Kosice :( ale do dobrych ruk :D
Smart Cabrio pulse, 0,6, 2001, cierno-modra, predany oproti na kopec :D
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

RavenS. píše:mne tiez nejako blbne strecha. motorceky su zevraj nove, aj som ich mala nastavene ale po par stiahnutiach to zas nejde tak ako ma. ked davam strechu hore tak akoby tie motorceky preskakovali a nechce to poriadne ist musim tomu pomahat aj s rukou. to sa ma aj nejako mazat? neviete co tomu moze byt?
Odpov?m pozd?ji - Dost
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Smart cabrio

Příspěvek od Dostál »

Cabrio m? holt tu nev?hodu, ?e je ta st?echa dost choulostiv?. M?m trochu jin? probl?m - nejde mi stahovat ?pln? - tedy jen z 95%, zbytek t.j. zaklapnut? mus?m prov?st se ?roubov?kem a pak manueln? p?itla?it a? to zacvakne, no a to sam? p?i jej?m uvoln?n? a nahozen? zp?t do kolejni?ek - p?ihnout p??ku na jedn? stran? ?roubov?kem a narazit ru?n?. Chyb? mi toti? na prvn? pohybliv? "konzoli",co zaklap?v? ?pln? ve p?edu (ve st?e?e) plastov? ??ste?ka, kter? ovl?d? koncov? vyp?na?. M?l jsem to cel? rozd?lan? - i krytky mot?rk? sundan?, tak?e se ji? malilinko v t? st?e?n? mechanice vyzn?m. U t?ch mot?rk? jsou ozuben? plastov? kole?ka a je mo?n?, ?e tam jsou vyl?man? zoubky a nebo kole?ka vyskakuj? z osi?ky a p?eskakuj? (tak to bylo u jednoho zn?m?ho - on si tam pak p?id?lal dr???ky proti vyskakov?n? kole?ek). ?ern? dekl?k na mot?rku se "vysouv?" sm?rem dovnit? podle st?echy, ale jsou tam dvoje mal? paci?ky - tak?e pozor j? jednu zlomil. Probl?m je kde vz?t n?hradn? d?ly ! N?co jsem na?el na internetu a pak ztratil v Dr???anech.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

zkus oslovit www.smart-dily.cz t?eba to se?ene :wink:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

D?ky - tu adresu zn?m (no comment), ale probl?m je ten, ?e mnoz? nab?zej? hromadu jin?ch d?l? ke smart?m. Na r?zn?ch n?m. i-sites lze i zakoupit celou st?echu, ale to je neekologick?. Jak ??k?m v Dr???anech jsem na?el n?jak?ho hendl??e - on mi poslal solidn? detailn? skicu s n?hradn?mi d?ly stahovac? st?echy, ale v l?t? m? tu doma vykradli a notebook s referencema a maily byl fu?. A j? si nevzpomenu na jm?no firmy ani jak jsem to v googlu hledal. A? budu m?t dost ?asu a chuti, tak rozjedu novou p?trac? akci.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak ti dr?im palce :roll:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
sultana
Smart ACE
Příspěvky: 1215
Registrován: stř 08 bře 2006, 11:08
Bydliště: Praha 2+10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sultana »

vid?l jsem st?echu u cabria z roku 2000, v??n? mazec. Jak u Avie. Po??t?m, ?e v zim? p?kn? trp?. M?l jsem p?i koupi smarta na v?b?r cabrio NumericBlue a coup? SteamGreen, byl to boj *pir?t*
Smart Fortwo 450 ScotchGreen+TwisterYellow+Alu Spikeline/Sportline+stainless grill+double-pipe+knight rider
http://sultana.rajce.idnes.cz/Sultana_PROMO/
Smart Fortwo 450 Midnight Blue/Raspberry Fizz+Starline
VW Golf R-line, 2.8 V6, Wolfsburg Edition
VW Touran, 1.6TDi, B&W AtrDeco Graffiti
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Díky ADMINE - DYK77 !!!!!!!!

Příspěvek od Dostál »

To je překvápko - objevil jsem tuto odpověď, návod sice v AJ, ale projdu to a třeba vyřeším můj problém. Manželka už dělá teror, že jsem škot a nechci dát 25.000 za opravu střechy. Můj poslední stav věci byl ten, že jsem na jedné straně objevil ulomený plastový "bazmekt". Taková malá sračička, která asi aktivuje svým "nosem" poslední fázi stažení střechy.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Copak copak. Myslel jsem , že už jsi smartíka prodal /:-I
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

DYK77 píše:Copak copak. Myslel jsem , že už jsi smartíka prodal /:-I
Ale což - manželka brečela jak želva a za 80 litrů to prodávat nebudu, to ho budu používat coby zabedněnýho cabrio. Ale fakt je ten, že i mě už se stýská po úplně otevřené střeše. Jen kdyby návod byl v němčině - to by bylo něco, ale i tak se do angliny pohroužím. Největší problém je, kde seženu ten malý bazmekt - asi se budu muset vydat za kamarádem do Štuttgartu...
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

Dostál píše: Ale což - manželka brečela jak želva a za 80 litrů to prodávat nebudu, to ho budu používat coby zabedněnýho cabrio. Ale fakt je ten, že i mě už se stýská po úplně otevřené střeše. Jen kdyby návod byl v němčině - to by bylo něco, ale i tak se do angliny pohroužím. Největší problém je, kde seženu ten malý bazmekt - asi se budu muset vydat za kamarádem do Štuttgartu...
a co tak skusit gooogle translate???

http://www.google.sk/translate?u=http%3 ... l=en&tl=cs

lepsie ako klincom do oka...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Odpovědět