Mokrá podlaha -vyriešené

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
motolaco
Příspěvky: 2
Registrován: pát 27 bře 2015, 18:26

Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od motolaco »

Zdravím, som nový majiteľ smart.
S autom som max spokojný ale už mám problém..:)
Zistil som že mi do auta zateká. Podlaha pod kobercom je úplne mokrá.

Bolo te čelné okno
Naposledy upravil(a) motolaco dne sob 28 bře 2015, 17:08, celkem upraveno 1 x.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Mokrá podlaha

Příspěvek od linkin1 »

Ahoj. Mě se to nestalo, ale vím, že ti tam skoro jistě teče zadními okénky. Koukni se jestli tam vevnitř nemáš stopy po vodě(u okének). Smart na to trpí. Takže přetěsnit a hlavně koberec vyndat a vysušit jinak elektrika bude na ho..o. Koukni se tady po diskusi. Máš tam napsaný postup.
motolaco
Příspěvky: 2
Registrován: pát 27 bře 2015, 18:26

Re: Mokrá podlaha

Příspěvek od motolaco »

Takže to je predné okno určite
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Mokrá podlaha

Příspěvek od linkin1 »

?? taky možný - u Smarta jo ??
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od hoboj »

motolaco píše:Zdravím, som nový majiteľ smart.
S autom som max spokojný ale už mám problém..:)
Zistil som že mi do auta zateká. Podlaha pod kobercom je úplne mokrá.

Bolo te čelné okno

Pokud to bylo opravdu to predni sklo, tak doporucuji !!!! ( pokud mas teda model auta se SAMkou - to by jsme vedeli z popisu vozu ktery vlastnis / jenze ten samozrejme chybi / ) tu SAMku vytahnout, rozebrat a vysusit z ni vodu ktera se tam s nejvetsi pravdepodobnosti dostala. Predejdes tim tak pripadnym problemum s elektrikou.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od mugwai59 »

Porad tu ctu o SAM-ce a netusim co to je a v cem se lisi od ECU ? Btw, mam ji taky (podle popisu mych mazlu) ?
Pokud je to ECU, tak u Fiatu ji muzu beztrestne odpojit a odstrojit z motoru a zase vratit, tady fakticky netusim o cem je rec.

Hobojicku koukam, ze litas po svete na LPG, taky litam, ale s Fiatem Bravo, do 700ccm benzina bych jej velice rad vetknul taky, muzu Te obrat o nejaky rozumy ? :-)
Mas tu nekde zavlakneno o tom, kde hledat jakykoli info ? Mas foukacku - z reduktoru (nasava si sam jednobod za klapkou), nebo vstriky ?
A jak by si foukacka rozumnela s turbem ? Preci jen se tam vzduchovy pomery meni s otackama a pohyb membrany v reduktoru mi pak vychazi ponekud mimo misu.

Fakticky by me dost zajimalo jak si tu problematiku 3-valce + turbo + LPG poresil:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od hoboj »

Podle rocniku a motorizace bys mel mit v obou SAMku. Od ECU se lisi dost viditelne. SAMku neni problem vymontovat a opet zamontovat. Na nic to nema vliv. Prakticky bych to doporucil kazdemu, neb se po kabelech dostava do nich kondenzovana voda, nebo netesnosti predniho okna. Sice tam jsou jakztakz odtokove dirky, ale ja doporucuji tam udelat poradne diry aby se tam ta voda nedrzela.

Co se tyka LPG. U Smarta jsem to neresil a nechal jsem si ho zamontovat v Zubri u Roznova. Prislo to na zhruba 26tisic - musel bych se podivat do papiru.Dle meho nazoru neni ani poznat ze jede clovek na plyn nebo benzin. Pokud chces vedet jeste neco tak napis na PM.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od mugwai59 »

A ja hlupak stary hlava derava, jsem si je nechtic omladil oba o rok, ted je to spravne (2002 a 2003 datum registrace z nemeckych papiru), ale nemelo by to snad mit vliv, ne ?
Jj, pisnu do SZ jak to bude aktualni, ale pokud jsi dal 26 tis. (muj kluk dal podobnou sumu za sekvencku do Golfa) tak to bude 100% sekvencka = vstriky plynu instalovany do sani pred ventily, je tak ?
Vic zatim vedet nepotrebuju, dik moc za info:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od hoboj »

Jo, zapomel jsem. Samozrejme sekvence Lovato s toroidem pod podlahou na 25L vodniho obsahu s vyskou 120mm a urcite by se tam vesla i 150mm. Akorat jsem musel vymenit stavajici 33 litrovou nadrz za 22 litrovou, coz neni zadny problem.
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od mugwai59 »

Wau, tak toroid 25 l tam vejde, to potom nema chybu, tak casem uvidime:).
Na Fiate mam 40 l a natankuju bezne max. okolo 36l v realu, takze to neni vubec blby:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Mokrá podlaha -vyriešené

Příspěvek od JBC »

Napsal jsem to do tématu ZATÉKÁNÍ, ale o předním oknu se píše i tady, tak to sem kopíruji:

Další poznatek k zatékání - předním oknem.

Původně jsem si myslel, že existuje relativně běžné zatékání pod přední dolní hranou okna, kdy se okno odlepí od karoserie (případně odrezne) a voda je vidět na vnitřní straně nad přístrojovkou prakticky kdykoliv, když prší. U mého auta to bylo tak, že lepidlo nedrželo na skle, ale na karoserii velmi dobře, takže vodě tvořilo přehradu a muselo pršet intenzivně, aby "přehrada přetekla", tudíž se mokro na vnitřní straně nacházelo jen výjimečně (a mě se nedařilo vysledovat kdy).
Každopádně, z akce "přesklení předního okna" pro mě vyplynuly nějaké poznatky:
Pokud chcete měnit nebo přelepovat přední okno a pokud máte kde, pokud máte kdy a pokud nejste úplně leví, vyřízněte si okno sami a zkontrolujte rám, jak vypadá. Je velmi pravděpodobné, že na rámu najdete korozi, možná i velmi pokročilou, nejspíš na dolní hraně a v dolních rozích, v místě napojení A sloupků. V místě napojení sloupků nejsou plechy úplně přesně spasovány na sebe, nepřesnosti a škvíry výrobce řeší zatmelením. Je možné, že koroze "podlezla" tento tmel a voda tak může protéct přímo rámem dolů do SAM a pod koberec, aniž byste na rámu pod oknem zahlédli stopy po zatékání! Nyní tedy máte jedinečnou možnost rám důkladně ošetřit - obrousit rez, řádně natřít, případnou dírku mezi plechy zatmelit.

Když to chytnete včas, tak opravovaná místa nebudou tak velká a zůstanou schovaná pod bausetem (gumou)!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět