Stránka 1 z 1

Skleněná střecha

Napsal: ned 05 bře 2017, 15:59
od Lubajs
Ahoj, dnes se mi vysypala skleněná střecha na SMART, r.v. 1999, obchodní označení MC, typ 160.910, palivo benzín, výkon 40 kW, obsah 599.
VIN WME01MC01XH077561.
Prý existuje i plastová střecha jako náhrada za skleněnou. Nevíte kde jí rychle sehnat a její cenu? Jakým lepidlem se lepí?
Děkuji za odpovědi.
Luboš-

Re: Skleněná střecha

Napsal: ned 05 bře 2017, 16:58
od JBC
Možná, že ji má někdo ze zdejších aktivních účastníků. Ale je nás jen pár. Raději projdi Bazoš a Sbazar a zeptej se těch, co tam nabízejí náhradní díly z vraků. Určitě najdeš alespoň tři inzeráty.
Určitě se můžeš rovnou zeptat tady: http://smart-dily.cz/kontakt nebo tady: http://www.autodilypilda.cz/kon.htm

Skleněná se lepí normálně lepidlem na okna, plastovou nevím. Když ale tu plastovou seženeš, určitě na ní budou zbytky, tak poznáš, co to bylo.

Re: Skleněná střecha

Napsal: úte 07 bře 2017, 08:44
od cuhan
Jak se rozbije skleněná střecha,něco na to musí spadnout,nebo se to rozbije z ničehonic,asi by bylo nepříjemné kdyby se vysypala při stotřiceti do klína.. :shock:

Re: Skleněná střecha

Napsal: úte 07 bře 2017, 08:47
od Winterwolf
Rozbije se docela snadno, hlavně pokud není otevíratelná. Stačí jen aby byla blbě nalepená a pak se kroutí spolu s autem a je to raz dva 8EX

Re: Skleněná střecha

Napsal: čtv 09 bře 2017, 11:07
od Lubajs
Tak mi dnes došla poštou použitá plastová střecha. Odřezal jsem zbytky černého lepidla/gumy se sklem z auta a teď musím najít čím to slepit. Na některých místech je vrstva lepidla až jeden centimetr.
Doma mám tato lepidla (bez CZ popisu):

DOW CORNING 744 SILICONE ADHESIVE/SEALANT NON-CORROSIVE, Adheres to metals, glass, ceramics, painted surfaces and silicone rubber - 2 tuby

Silicone RTV, 1- part, alcohol system. SE 9188 RTV - 2 tuby

DOW CORNING, AS 7096 N - 2 tuby.

Myslím, že by to mohl vyhrát 744. Budou stačit dvě tuby - jedna po 310 ml?
Budu lepit plast na lakovaný plech se zbytky gumy/lepidla.

Re: Skleněná střecha

Napsal: čtv 09 bře 2017, 11:43
od Druzeta
Střecha se lepí lepidlem na skla a obě plochy mají bejt natřené primerem.

Re: Skleněná střecha

Napsal: čtv 09 bře 2017, 11:46
od JBC
Na tom plastu nezůstaly žádný zbytky lepidla? Pro orientaci.

Hele, já bych nepoužil silikon, ale polyuretan. Ten se v autoprůmyslu používá všude, např. to jsou ty housenky co se jima "slepuje/vypodkládá proti vibracím" výztuhy kapot a vrchního plechu kapot, totéž u dveří, zároveň i ty housenky, který překrývají nějaký spoj mezi plechy apod. A okna se také lepí polyuretanem - na rozdíl od toho nejlepšího silikonu opravdu nikdy neplesniví.

Třeba něco takového: http://www.colorshop.cz/tmeleni-c235/di ... 10ml-i728/ ale v podobné ceně se dají polyuretany koupit i v prodejnách stavebnin, barev, hobbymarketech.

A na nanášení nezapomeň použít správnou špičku! Je to tahle:
Obrázek

A promiň, asi víš, jak se používá, ale třeba já to dlouho nevěděl, tak názorně je to tady: http://www.youtube.com/watch?v=4NFYU_W1ACw#t=2m49s
Vznikne tak vysoká špičatá housenka, která vymezí mezeru i 10 mm. A když chceš vyšší, prořízneš si hlubší zářez. Akorát já bych tu pistoli držel ještě víc kolmo k podkladu - lepidlo se líp "přitlačí" k podkladu.

Re: Skleněná střecha

Napsal: čtv 09 bře 2017, 12:56
od Druzeta
JBC píše:lepidlo se líp "přitlačí" k podkladu.
Není potřeba lepidlo přitlačovat, o cokoliv s ním zavadíš tak se to hned chytne a nejde to dostat dolů, z ruky sem se toho nemohl zbavit.

Do interiéru si dej nějakou starou deku nebo to zakrej nějakým hadrem nebo igelitem, jinak to ze sedadel ničím nedostaneš.I když samo by se to nikam dostat nemělo.

Re: Skleněná střecha

Napsal: čtv 09 bře 2017, 21:34
od JBC
To jsem se špatně vyjádřil.
Když vytlačuješ třeba silikon, kulatou špičkou a tu špičku držíš rovnoběžně s povrchem, tak vyleze nudlička silikonu, která si LEHNE na povrch. Když tu věc s "naneseným" silikonem otočíš vzhůru nohama, tak ten LEŽÍCÍ silikon odpadne a stane se VISÍCÍM silikonem.
Čím víc kolmo (a blíž) k podkladu tu housenku vytlačuješ, tím víc se ten silikon (lepidlo, zubní pasta apod.) stává NANESENÝM (natlačeným) na podklad a po otočení vzhůru nohama se ani nehne.
Nevím, jak bych se lépe vyjádřil.

Re: Skleněná střecha

Napsal: pát 10 bře 2017, 09:40
od MilanH
nebylo by rozumnější zajít s tou střechou někam do autoskloservisu?
mají své osvědčené postupy, mají fortel který už si odzkoušeli na jiných autech, přesná ruka,
tuny lepidla po ruce takže se jim nestane ze jim dojde lepidlo 4 cm před koncem
a zbytek drahého lepidla jim neztvrdne v šuplíku

ten kluk co to umí udělá 3m housenky jedním tahem a všude bude stejná

vzpomínám si jak se mi klepala ruka když jsem lepil motor :)

Re: Skleněná střecha

Napsal: pát 10 bře 2017, 10:09
od JBC
Na jednu stranu by to bylo rozumnější, na druhou stranu, i odborníci to někdy zkurvěj a jindy, pro změnu, jsou ti šmejdi nehorázně drahý.
Na Fortůčku jsem potřeboval přelepit okno. Dovezl jsem to k jedněm. Ti to vyřezali, dali nový bauset, nalepili - a bylo to nakřivo, bauset nahoře odstával a dolní rohy byly posunutý. Tak jsem jim nic nezaplatil, oni si vyndali bauset a nasranej jsem odjel.
Tak jsem se nas..štval, vlastnoručně vyřezal okno, perfektně opucoval kastli (aspoň jsem odstranil rezatá místa pod bausetem - doporučuji), perfektně opucoval sklo, koupil originál bauset, absolutně přesně ho nasadil na sklo - stačilo nanést lepidlo, vzít přísavky a sklo položit. Kdybych u toho nebyl (a nedělal toho druhého pokládače), tak by to ten druhý odborník taky blbě nalepil. A za dvacet minut práce si řekl tři litry!
Takže UŽ NIKDY! Příště si všechno lepím sám.

Doporučuju si nejmíň třikrát vyzkoušet položení střechy na sucho, zároveň nějakou plastelínou zkontrolovat, jak vysoké má být v které části lepidlo a jaké mají kde být mezery. Případně bych si připravil nějaké udělátko, abych ty správné mezery trefil na první pokus. Pak bych to tam šoupnul a vsadím se, že bych to měl líp, než ti odborníci.

Re: Skleněná střecha

Napsal: sob 11 bře 2017, 07:34
od MilanH
taky záleží jak má kdo volšový ruce :)

já taky raději dělám všechno sám.... ale jsou chvíle kdy se proklínám že jsem se do toho SERU : )

Re: Skleněná střecha

Napsal: ned 24 lis 2019, 22:56
od Olii05
vysypalo se mi to ve 100km/h na d2, jen tak, zadny kaminek jsem nezaznamenal
nic prijemnyho to nebylo
Obrázek