Zatékaní

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Hele, jestli se ptáš na ty moje díry (a ne nějaký jiný), tak si nemůžu odpustit, ale musím napsat: "Děláš si prdel?" Dyk fotka je o jednu stránku zpátky!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zatékaní

Příspěvek od JBC »

Další poznatek k zatékání - předním oknem.

Původně jsem si myslel, že existuje relativně běžné zatékání pod přední dolní hranou okna, kdy se okno odlepí od karoserie (případně odrezne) a voda je vidět na vnitřní straně nad přístrojovkou prakticky kdykoliv, když prší. U mého auta to bylo tak, že lepidlo nedrželo na skle, ale na karoserii velmi dobře, takže vodě tvořilo přehradu a muselo pršet intenzivně, aby "přehrada přetekla", tudíž se mokro na vnitřní straně nacházelo jen výjimečně (a mě se nedařilo vysledovat kdy).
Každopádně, z akce "přesklení předního okna" pro mě vyplynuly nějaké poznatky:
Pokud chcete měnit nebo přelepovat přední okno a pokud máte kde, pokud máte kdy a pokud nejste úplně leví, vyřízněte si okno sami a zkontrolujte rám, jak vypadá. Je velmi pravděpodobné, že na rámu najdete korozi, možná i velmi pokročilou, nejspíš na dolní hraně a v dolních rozích, v místě napojení A sloupků. V místě napojení sloupků nejsou plechy úplně přesně spasovány na sebe, nepřesnosti a škvíry výrobce řeší zatmelením. Je možné, že koroze "podlezla" tento tmel a voda tak může protéct přímo rámem dolů do SAM a pod koberec, aniž byste na rámu pod oknem zahlédli stopy po zatékání! Nyní tedy máte jedinečnou možnost rám důkladně ošetřit - obrousit rez, řádně natřít, případnou dírku mezi plechy zatmelit.

Když to chytnete včas, tak opravovaná místa nebudou tak velká a zůstanou schovaná pod bausetem (gumou)!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Re: Zatékaní

Příspěvek od linkin1 »

Po včerejším a dnešním dešti(celkem vydatném)mě zatéká do auta. Málo, ale tak "hloupě". U malých okének u dveří ve vnitř v růžku se mi tvoří voda a pak stéká na tapec..Koukal jsem na gumu kolem a zdá se být ok. Jinak v autě sucho - jen tady. Nějak se tam ta voda dostat musí..
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Zatékaní

Příspěvek od Pazour66 »

Zdravím po letech spolek minimalistů :wink: , už dva roky slouží, bez větších problémů druhý FT v pořadí. Zatékání zadníma plasťákama jsem vyřešil nalepením samolepící pěnovky do oken na původní vymačkaný molitan. Ale teď mě vytekla voda vlevo nahoře před řidičem, kde se spojuje boční a čelní plast. Střecha je skleněná, zřejmě někde netěsní. Shora není samozřejmě nic vidět a na oddělání plastů počkám, až bude teplo. Střechu jsem polepil dírkovanou fólií, co se dává na okna a funguje to, je přes ni vidět a díky bílé barvě se tak střecha v létě nezahříva :D
A ještě se po dešti objevuje mapa od vody nahoře na roletce v kufru :shock:
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zatékaní

Příspěvek od JBC »

Nepochopil jsem přesně to místo, odkud Ti vytekla voda, ale - nemusí to být střechou! Může to být předním oknem a může to být také koroze kastle.
Takhle - dlouho jsem nemohl přijít na to, kudy mi teče na přední koberec. Když pršelo normálně až středně, tak nezateklo nic, když byl slejvák, tak potopa vpředu. Bylo to odlepené přední okno, ale ne z kastle, nýbrž ze skla, takže ta housenka lepidla na kastli držela a fungovala jako hráz na přehradě - když pršelo málo, vodu kolem skla nepustila a ta v klidu odtekla do stran. Když ale vody bylo moc, voda do strany nestíhala odtéct a pak se převalila "přes korunu hráze".
Ale! Když jsem to vysklil, tak jsem zjistil, že pod sklem je několik hodně rezatých fleků a když jsem je očistil, tak v levém dolním rohu, úplně dole, tam kde se spojuje torpédo a sloupek, tam to bylo prohnilý skrz! Tím chci říct, že to nemusí být jen lepidlo, ale může to být koroze! Nebo podreznuté lepidlo - někde.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: Zatékaní

Příspěvek od Pazour66 »

Dík za rychlou odpověď, smartík je sice r.v. 2005, ale byl s nájezdem garantovanejch 37000km, kam se podívám, všechno jak nový. Nebyl to vodopád, pár kapek že spodu těch plastů v rohu. Ale tím, že bývá mapa i na té roletce vzadu, tak si myslím, že to někde prosakuje pod skleněnou střechou a podle toho, jak auto stojí, tam to vyteče. A musí víc pršet, jinak 8)
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
alda65
Příspěvky: 41
Registrován: stř 28 zář 2016, 11:52
Bydliště: Rudná "Lont u Práglu"

Re: Zatékaní

Příspěvek od alda65 »

Ahoj,
prosím o inspiraci.
Kondenzuje mě vlhkost pod "kobercem" u noh spolujezdce. Měl jsem celý koberec venku na vysušení, při té příležitosti jsem hledal možnou příčinu vlhkosti, ale nic jsem nenašel. Předním oknem nic neteče, zadní boční jsou přetěsněná, ........ nějaký nápad kudy by mohlo?

Pro úplnost Smart MC01, 0,8 Diesel, 2001...... prorezavělý levý práh u zadního kola a podběh zadního levého kola ..... obě cca 5X5 cm...... řeším scházím autoklepíře, který se nebojí Smárta :-)
Děkuju
Smart Fortwo, MC01, 0,6, 40 Kw, 1999, 113 879 - ještě bez GO už není 21. 2. 2017 R.I.P
Sháním novou 450ku.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Zatékaní

Příspěvek od Winterwolf »

Vezmi křídu a udělej si linky pod čelním sklem, zadním bočním a na prazích dole u dveří. To by ti mělo ukázat pokud někam teče.

Lukas
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zatékaní

Příspěvek od JBC »

Křídou jsem to ještě nikdy nezkoušel. Já to dělám podle jiné rady - pod okno, na plech, nalepím po celé délce malířskou maskovací pásku a na ní udělám vodorovnou čáru (dvě) obyčejnou fixkou, ne permanentkou. Pokud někde poteče čůrek přes tu pásku, fixka se rozpije.
Taky jsem myslel, že mi předním oknem neteče ... a teklo! Ale jen při slejváku, při mírným dešti ne - odlepilo se sklo od lepidla (ne lepidlo od kastle) a teprve když vystoupala hladina, přeteklo to přes tu vysokou vrstvu lepidla.

Něky teče okolo dveří. Nalep tu pásku s fixkou z vnitřní strany auta na plech (práh) vedle těsnění dveří - ukáže Ti to, jestli neteče tam. Četl jsi tohle téma alespoň pár stránek zpátky? viewtopic.php?p=143423#p143423
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
alda65
Příspěvky: 41
Registrován: stř 28 zář 2016, 11:52
Bydliště: Rudná "Lont u Práglu"

Re: Zatékaní

Příspěvek od alda65 »

Díky za rady.
Forum jsem četl od začátku, pobavila mě diskuze o "járku" :-).
Nicméně, měl jsem venku celý koberec na vysušení, s autem jsem potom valil dešti cca 2x.
Když zvednu koberec u spolujezdce jsou na plechu kapičky vody, jakoby se rosil plech a za boha nevím proč.
Je to spíše "lokální" cca 10x10 cm tam kde má spolujezdec levou nohu, nevím jak blíže popsat bez udání přesných souřadnic :-).
Kdyby teklo oknem nebo skrz dveře byl by koberec mokrý celé, ne? U řidiče zatím nic. Kontroloval jsem i těsnění ve dveřích. U řidiče sice není v nejlepší kondici, ale loužičky a nic se nedělají. Jediný co mě napadá jestli to není z výparníku klimatizace? Teda pokud tam někde je....
No zkusím fintu s páskou a snad se ukáže.
Smart Fortwo, MC01, 0,6, 40 Kw, 1999, 113 879 - ještě bez GO už není 21. 2. 2017 R.I.P
Sháním novou 450ku.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zatékaní

Příspěvek od JBC »

Jestli ten mail, co máš uvedený v profilu, je správný, tak jsem Ti právě poslal návod na kontrolu těsnosti odtoků z klimatizace! Je to PDF v příloze mailu. Mrkni na to, mrkni na auto a dej vědět, jestli to bylo ono.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
alda65
Příspěvky: 41
Registrován: stř 28 zář 2016, 11:52
Bydliště: Rudná "Lont u Práglu"

Re: Zatékaní

Příspěvek od alda65 »

Děkuji za rady a návody.
Konečně jsem našel kudyma se mě dostává vlhkost do auta. Pod těsněním dveří spolujezdce je prorezavělé místo velikost cca 2x2 cm.
Nechám ji opravit s prahama, pak dám vědět jestli to. byla příčina vlhkosti.
Jen pro úplnost, klimatizace těsní.
Smart Fortwo, MC01, 0,6, 40 Kw, 1999, 113 879 - ještě bez GO už není 21. 2. 2017 R.I.P
Sháním novou 450ku.
Odpovědět