Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Šasí, tridion, panely, střecha, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Winterwolf »

Tak se mi dneska povedlo asi taky urvat lanko na řidičových dveřích :roll: Ráno přijdu k autu, odemknu, otevřu, nastartuju a chci jít škrábat a nemůžu zavřít.... Tak jsem si myslel, že je jen klika zaseklá jak je hnusně,ale ne :? Vnější klika jde úplně volně bez jakékoliv známky odporu. Bohužel jsem chvátal do práce tak jsem dveře za sebou zevnitř zavřel , samozřejmě nedrželi tak jsem je přitáhl a zamkl. To bych řekl asi byla ta největší chyba protože při příjezdu do práce jsem zjistil, že už nejdou ani otevřít zevnitř.... Zámek zamyká i odemyká to je slyšet,ale nejde otevřít - vnější klika nemá odpor lanka a vnitřní se nedá pořádně otevřít jakoby tam něco překáželo.... Mám použít hrubou sílu a nebo je to na "laparoskopiské" montování :?:

Do auta teď lezu a vylézám přes spolujezdce....

Tak dle informací od Martínka není možné koupit lanko samostatně je to jen součást kliky za cca 1500,- :?
Potvrzeno v MB Chodov - nová klika s dodáním do 2 dne 1700,- vč DPH

A VYŘEŠENO....
Pokud by vás někoho taky napadlo, že když už otevřeli tu novou myčku do -15°C a svítí sluníčko tak to auto přece umyjete tak to NEDĚLEJTE. Poté co auto stálo cca hodinu v garáži s 25°C se klika vrátila na své místo a dveře normálně fungují. Příčinou byl zamrzlý zámek. Prostříkáno WDčkem a jsem vyléčen ze mytí špinavého auta v zimě......


Díky
Lukáš
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od mugwai59 »

Hmmm .. tak obycejna voda+mraz dala malem loupeznikum z MB vydelat .. jses normalni klikar :D).
-----------------------
Jinak lanko 300,- (nakonec jsem opravoval utrzeny konec/valecek a uspesne) a klika 200,-, (kdyby si kliku fakt prestal mit :D)) : http://autodilypilda.cz/dily1.htm
(akorat nevim jak moc to ma aktualni, na ty stejny fotky tam cumim uz asi pres rok)
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od DYK77 »

Lanko jsem kdysi kupoval samostatně cca za 700,-Kč ještě u nebožtíka P. Chrobáka.
Lze je však opravit. viz obrázky...
Z měděné kulatiny jsem vyrobil přesné koncovky a lanko koupil za pár Kč v kovomatu.

http://www.smart-club.cz/galerie/index. ... -kliky-dve

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Na Roadsteru je tahle "L" koncovka jednodušší. Na Fortůčku je na tomhle konci ještě jeden ohyb, takže je to něco jako toto "ґ", takové jako "Z", ale ten prostřední rozměr je strašně malý, takže mě nenapadá, jak to třeba ve svěráku ohnout.
A ještě ke všemu, když jsem u Fortůčka na podzim lanko vyměňoval, tak to původní mělo zlomenou takovou plastovou "zatáčku" na jednom konci bowdenu. Jinak bych si to spravil do zásoby.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Vratasmart
Příspěvky: 5
Registrován: sob 09 srp 2014, 21:14
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Klika u řidiče

Příspěvek od Vratasmart »

Mám zřejmě prasklé,nebo vyskočené lanko vnitřní kliky u řidiče.Už jsem pročetl komentáře a dobré rady,ale hlavně kde se jednalo o kliku z venku..Prosím o radu,jestli stačí sundat tapecírunk s madlem,nebo se musí sundat komplet i z vekovní strany,tak jak se to tady popisuje.Předem děkuji za pomoc!!
Smart 08Cdi ,rok 2003
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od mugwai59 »

Zevnitr nevim, menl jsem zatim jen venkovni lanka, ale zvenku mas panel dolu za par minut navic:).
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Musí se sundat obě strany! Vnitřní kvůli výměně u kliky, vnější, protože jinak se to nedá vyháknout ze zámku. Samozřejmě, je to kus práce, ale není třeba se toho bát.
Myslím, že bude stačit pročíst toto téma, aby Vratasmart našel návody, jak to rozebrat. Případně se vezme Youtube a tam se napíše něco jako "Fortwo door", nebo se ještě přidá "repair" nebo "removal".
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lubomir866
Příspěvky: 13
Registrován: stř 15 dub 2015, 10:13

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Lubomir866 »

Ahoj, mám též problém u roadstera s pravými dveřmi. Nejdou otevřít z venku ani zevnitř. Nevíte někdo,jak ty dveře vyháčkovat nebo někak rozebrat dveře,když nejdou otevřít?? super dárek na vánoce. prosím poraďte
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

To jako že máš utržený obě lanka? Nebo je to jenom zamrzlý?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lubomir866
Příspěvky: 13
Registrován: stř 15 dub 2015, 10:13

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Lubomir866 »

zamrzlé to nemám. auto je garážované. zevnitř klika skoro nejde potáhnouta z venku to vypadá,že je vše ok. moc se mi to nechce dávat do servisu
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Winterwolf »

Zámek cvaká :?:
Lubomir866
Příspěvky: 13
Registrován: stř 15 dub 2015, 10:13

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Lubomir866 »

cvaká,dokonce u zámku je pohyb,když auto centrálem zamknu/odemknu
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od JBC »

Promiň, nechápu kde "u zámku je vidět pohyb".
Ptal jsi se, jestli někdo z nás neví:"...jak ty dveře vyháčkovat nebo někak rozebrat dveře,když nejdou otevřít??" Někdo z nás to ví. Pošlu Ti to do mailu, ale až "pod stromeček". To už je za chvíli. Nebo pošli aspoň pade na provoz fóra a budeš to mít dřív.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lubomir866
Příspěvky: 13
Registrován: stř 15 dub 2015, 10:13

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Lubomir866 »

to už pod stromečel vydržím,ale klidně pošli č.ú. ,pošlu třeba kilo,protože je to pořád levnější,než v servisu. Děkuju a budu čekat
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Klika - nelze otevírat z venku - zevnitř

Příspěvek od Winterwolf »

TADY najdeš potřebné údaje pro členský příspěvek 8)
Odpovědět