Help-Interiér světla

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Příspěvek od Evelina »

JBC píše: Jestli se tudy dostaneš k vlastnímu zámku ... si nepamatuji.
To jsem právě chtěla, zevnitř se k zámku nedostanu, jen ke kabelům a ty jsou v pořádku.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Tak to jsem Tě špatně pochopil. Sundání vnějšího panelu ZDE. Kdyžtak si do Youtubu zadej "smart door panel" nebo tak něco. A samozřejmě se nezapomeneš podívat na FQ101

(Někdy nevím, jestli to nemám raději napsat takto:
Tak to jsem Tě špatně pochopil. Sundání vnějšího panelu zde: https://www.youtube.com/watch?v=R8fKh9WNUMs. Kdyžtak si do Youtubu zadej "smart door panel" nebo tak něco. A samozřejmě se nezapomeneš podívat na FQ101 http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... anels.html)
.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Příspěvek od Evelina »

Díky, rozebrání se podařilo...bohužel prostříkání kontaktů nepomohlo, asi je špatnej celej ten motorek/spínač u zámku. :(
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Ještě jsem to nikdy nekuchal, ale podle toho, jak jsi to předtím popsala, se v tom něco protočilo o 180 stupňů. Myslíš, že ten zámek nejde kuchnout? A jinak, zrovna dnes se tu objevil inzerát: http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtop ... 923#153923
A pokud netrváš na novým zámku, tak zkus Rudnou, xLukáše, Grega, ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Příspěvek od Evelina »

V tom zámku je takový motorek, ten rozebrat nešel - nebo teda nám se to nepodařilo. Asi je něco s ním, protože když se na něj poklepe tak to chvilku funguje jak má. Zkusím ten inzerát a pak kdyžtak Rudnou, to nemám daleko. Díky.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

A Ty myslíš, že ty kontakty na kontrolu dveří jsou v tom motorku? Hele, to ještě chvilku studuj, protože ke spínání a rozepínání těch kontaktů dochází při zabuchování a otvírání dveří, ne při zamykání a odemykání, kdy pracuje ten motorek.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Příspěvek od Evelina »

Jinde to být podle mě nemůže, vede do něj veškerá elektrika...u pantů žádný spínač není.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Nemyslel jsem u pantů, to vím, že tam nic není. Měl jsem na mysli rozdíl mezi zabouchnutím a zamčením dveří. Když dveře zabouchneš, tak najedou na tu "kulatinu", co je přišroubovaná na tridionu (zárubni) a v tom zářezu, který je na hraně dveří, se pootočí aretace, která:
a) zajistí dveře proti samovolnému otevření bez použití kliky
b) spojí (rozpojí) kontakty pro vnitřní osvětlení
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Evelina
Příspěvky: 39
Registrován: úte 04 lis 2014, 19:52

Příspěvek od Evelina »

Takže problém vyřešen... byl to mikrospínač v zámku, uvnitř něj praskla pružina a tak se nespojoval kontakt.
Při opravě jsme postupovali podle tohoto návodu http://www.skodaoctavia.cz/clanek/mikrospinac-zamku mikrospínač stál asi 90kč. :)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Smekám!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Turi321
Příspěvky: 16
Registrován: úte 02 srp 2016, 08:04
Bydliště: Teplice

Re: Help-Interiér světla

Příspěvek od Turi321 »

Mám stejný problém :D Ten mikrospínač bude nějakej univerzál nebo se musí koupit spešl pro Smarta? Pak bych to předal asi někomu víc elektro zaměřenýmu, podle toho návodu jako lajk moc chytrej nejsem :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smart ForTwo 2005 CDi /0,8/30kW - AllBlack 8EX - 137t. Km
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Help-Interiér světla

Příspěvek od JBC »

Jestli to je opravdu spínač v zámku, tak na tom nic elektrikářskýho není, všechno je to jen mechanika - rozmontovat "do posledního šroubku" (a pamatovat si, jak to bylo smontovaný), přeletovat dva dráty a zase smontovat.
V Mercedesu takovýhle podsoučástky neseženeš. To musíš nejdřív vymontovat a potom shánět v prodejnách s elektronickými součástkami, jako např. TME.eu nebo GME.cz
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Turi321
Příspěvky: 16
Registrován: úte 02 srp 2016, 08:04
Bydliště: Teplice

Re: Help-Interiér světla

Příspěvek od Turi321 »

Aha, tak já se porozhlýdnu, asi to odnesu někam, jestli by mi sehnali náhradu někde v elketrosoučástech. Díky.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smart ForTwo 2005 CDi /0,8/30kW - AllBlack 8EX - 137t. Km
Turi321
Příspěvky: 16
Registrován: úte 02 srp 2016, 08:04
Bydliště: Teplice

Re: Help-Interiér světla

Příspěvek od Turi321 »

Tak dneska ráno jsem měl neskutečnýho nerva. Dost často se mi stávalo že jsem nemohl zamknout při normálním zavření dveří, zamklo se jen při lehkém dovření dveří - špatné čidlo dveří prostě. No dopadlo to tak že sem vyndal žárovku vevnitř a auto mam nezamčené :-D Třičtrtě hodiny jsem se s tim mordoval a ještě jsem přišel pozdě do práce... Jeden Smartmechanik mi řekl že samotná čidla nemění, mění celé zámky, celková cena 900-1000Kč. Takže paráda kvuli takové pí*ovině. Sám se do výměny čidla pouštět nebudu. Nějaký dobrovolník?

----- Tak zamčeno podle návodu na FQ101.

Měnil jste někdo zámek na dveřích sám? Nechce se mi dávat peníze za práci kterou bych teoreticky mohl zvládnout sám.
Smart ForTwo 2005 CDi /0,8/30kW - AllBlack 8EX - 137t. Km
Odpovědět