Závada klíče

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

No, zeptám se Joudy, jestli ho náhodou nemáme napsat do rubriky "OPRAVNY - telefonní čísla & kontakty", tak jako je na posledním řádku napsaný Hobojíček ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Závada klíče

Příspěvek od jouda »

Ahoj asi neni problém :D Jouda
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Steve
Příspěvky: 7
Registrován: sob 04 dub 2015, 23:22
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada klíče

Příspěvek od Steve »

Ahoj chlapy, mam 454 Forfoura, jeden kliček a nechce mi nastartovat, dalka funguje ale motor nechyti, byl jsem normalně v autokličich, ale nehlasi se vubec, takže imotyčinka, Dovede mi někdo pomoct třeba když si seženu starši spinačku s dvouma origo kličema přehrat a nakodovat??
diky moc
Forfour Brabus 130kw pro zabavu
Ela.2
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29 kvě 2018, 19:49
Bydliště: Praha

Výměna krytu u klíčku - pomůže někdo?

Příspěvek od Ela.2 »

Ahoj, jsem tu nová a tak se předem omlouvám, jestli to píšu do špatného oddílu. Nicméně rozpadl se mi ten žlutý čudlík na klíči a potřebuji jej vyměnit. Už jsem zde našla odkaz kde koupit jiný. Problém je ten, že jsem zřejmě tupá a nevím, jak to vyměnit, otevřít či se do něj dostat. A druhý klíček mi nefunguje (asi zřejmě baterka) Našla by se dobrá duše z Prahy, která by mi pomohla??? Mám ten klíček s jedním tlačítkem. Děkuji.
ForTwo 600
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna krytu u klíčku - pomůže někdo?

Příspěvek od DYK77 »

Ahoj. Spousta základních informací je v příručce k vozu, kterou by měl v autě každý mít. Konkrétně výměna baterie v klíčku je tam také. Nevím jak u jednotlačítkového, ale pozdější verze se 3 tlačítky se otvíraly např. mincí .
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... ob-battery
http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... ey-battery
Jak se člověk dostane k baterii, není už pak velký problém vyměnit i tlačítko.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Ela.2
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29 kvě 2018, 19:49
Bydliště: Praha

Re: Výměna krytu u klíčku - pomůže někdo?

Příspěvek od Ela.2 »

To nějakou knížku s návodem mám, ale přesně, je tam návod na novější model s třitlacitkovym klíčem. Já jsem na ten můj koukala a ta spára je tam tak tesna, že by se tam vešla max.nit. A z těch odkazu co jsi dal nemám ani jeden typ.
ForTwo 600
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Výměna krytu u klíčku - pomůže někdo?

Příspěvek od JBC »

U jednotlačítkového je to úplně jinak! Mrkni se sem! https://www.evilution.co.uk/index.php?m ... ng&mod=536

Záleží na tom, jestli chceš nakupovat "hezky česky", nebo "čínsky" nebo jak.
Česky:
http://key-master.cz/produkt/klic-merce ... -tlacitko/ - za 2 dny to máš doma
http://eshop.autodilnamartinek.cz/produ ... itkovy/683 - když si tam pro to dojedeš, určitě Ti to přehoděj (třeba i zadarmo, když budou mít náladu a hezky se usměješ) a za nějaký obnos si poraděj i s tím nefunkčním klíčem

Čínsky:
https://www.aliexpress.com/wholesale?ca ... fortwo+key - tady taky koupíš, za zlomek ceny, ale poštou Ti to přijde až tak za měsíc (stejně bych si koupil alespoň jeden do zásoby)

Německy:
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4 ... sacat=9884 - ale přijede to třeba ze stejnýho Hongkongu a stejně tak za měsíc. Záleží, kterej si vybereš.

Bydliště jsem Ti do profilu doplnil a typ auta do podpisu taky. A opravdu máš takový mail, jaký jsi uvedla při registraci?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Ela.2
Příspěvky: 3
Registrován: úte 29 kvě 2018, 19:49
Bydliště: Praha

Re: Výměna krytu u klíčku - pomůže někdo?

Příspěvek od Ela.2 »

Dík moc za pomoc. Ale bydliště jsem tam doplňovala... Asi blbě no. A opravdu mám tak bllbej mejl :D
Já jedu přes mobil, tak se tu ještě neorientuji. Prcka mám nějakou Limited 1 s bezovym volantem... Mám ho 5 měsíců, tak se učím. A pan Martinek se mi o něj stará, tak to bude v pohodě. Ještě jednou dík.
ForTwo 600
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Závada klíče

Příspěvek od Winterwolf »

Kdyby jsi potřebovala pomoct tak napiš. Jsem v Praze 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Jako sorry, voe, ale nepřeháníš to, voe? Když jsme si s Elou psali SZ, tak jsem jí napsal, že v Praze máme děsně šikovnýho a ochotnýho borca, ale toho nebudeme kvůli obyčejné hlouposti obtěžovat, že ho vyrušíme jenom kvůli něčemu důležitýmu ...
A Ty se, voe, přihlásíš sám!!! Omlouvalo by Tě jedině to, kdyby ses pod touhle záminkou chtěl seznámit s nějakou slečnou!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Závada klíče

Příspěvek od Winterwolf »

Tak nikdy nevíš jaká známost se bude hodit :twisted:
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: vozidlo nejde uzamknout.

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Dobrý den,

Mám takový malý problémem s Roadstrem, od vozidla mám dva klíče, které fungují auto startuje na oba dva, ale ani jedním nejde vozidlo zamknout. Když chci zamknout vozidlo tak sice zámek cvakne a auto se hned zamkne, ale v zápětí se vozidlo odemkne. Ale když se s vozidlo rozjede tak se automaticky uzamkne. Jediné co jsem nezkoušel sedět ve voze a zamknout ho manuálně zevnitř. Auto je otce, ale mám ho na hlídání a on mě požádal, jestli bych s tím nezajel na Chodov. Ale jelikož od známých vím, co tam je, tak se mi tam moc nechce. Proto vás chci požádat o jakoukoliv pomoc.
Smart Roadster 452 60kw O---O
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Závada klíče

Příspěvek od jouda »

http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/ro ... iring.html


AHOJ, na SAM najdi konektor N11/8 , na čisle 2 je zemnící kabel ten proměř z konektoru na kostru jestli není přerušenej. pokud ano natáhni novej na kostřící bod u pedálů.
Řešil jsem tuhle závadu celou sobotu a neděli než jsem na to přišel , údajně je to bolest a tenhle kabel se přeršuje. natáhnul jsem novej a auto už se po zamknutí samo neodemkne.
Přeju příjemnou zábavu a za ušetřenou fakturu z Chodova , dlužíš kafe :D
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: vozidlo nejde uzamknout.

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Dobrá tedy, zítra to vyzkoušim a pokuď to bude ono, tak do Hradce vytáhnu prcka a zajdeme klidně i na oběd. :)

Drobná úprava příspěvku.

Trochu jsem se porozhlédl pod sukní slečinky a můj osobní názor je takový, že už se jí tam někdo pořádně vrtal. :/
Smart Roadster 452 60kw O---O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

jouda píše: stř 06 čer 2018, 18:11 ...na čisle 2 je zemnící kabel ten proměř z konektoru na kostru jestli není přerušenej. pokud ano natáhni novej na kostřící bod u pedálů.
Promiň, ale já vůbec nechápu, co mu radíš! Má odpojit konektor N11-8, do dírky č. 2 zastrčit měřák a proti kostře zkontrolovat, jestli v dirce č. 2 na konektoru (na svazku, ne na SAM) je přítomno mínus (-) (alias kostra)? Čili napětí 0 V, odpor např 2 Ohmy? A když tam (-) není, ukazuje to nějaké napětí mezi dírkou č. 2 a kostrou, tak to má z tý dírky v konektoru vytáhnout, nastavit drátem a místo do dírky č, 2 to připojit normálně na kostru?

Drobná úprava příspěvku:

Myslíš jako že svazky vypadají chaoticky, blbě omotaný apod? U Smartů standard.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět