Závada klíče

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

Re: Závada klíče, spíše spárování nového klíče

Příspěvek od Ivojah »

Nu stalo se, že jsem s kapesníkem při vytahování z kapsy, vytratil klíč od Smarta, mám náhradní. Délka chůze byla cca sto metrů mezi autem a cílem, ale klíč jsem již nenašel. Díval jsem se v AliExpresu do 30. 6. 2021 ještě do 22€ bez DPH jsou tam kompletní klíče tedy klíč plus elektronika za pár kaček, dají se i oželet při nefunkčnosti. Ale ptám se, má někdo zkušenost, že ho v Mercedesu dokáží spárovat? Náhradní klíč, pokládám za nutnost, kdybych ho neměl neodjedu. Jestli se nějaké odpovědi dočkám nebo ne chvíli si počkám, až pak budu pokračovat v hledání řešení. Je zde v Brně pořád Mercedes.
Smart40kW MCO1, je to atypické, pohledné a sympatické auto včetně jeho výkonu.
Uživatelský avatar
mazby
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23 říj 2016, 09:20
Bydliště: Brno

Re: Závada klíče

Příspěvek od mazby »

Zkoušeli jsme s Pedrem z Brna přidat moje klíče - nepodařilo se. Vypadá to, že je chyba někde v mém vozíku. Možná někde
u konektorů na základní desce ŘJ (kdysi tam natekla voda z čelního skla a některé prokovené spoje na plošném spoji
u konektorů jsou možná přerušené). Spoje jsou vícevrstvé a nevím, kam jedotlivé piny konektorů vedou, abych je mohl
propojit drátem s příslušným bodem. Nebo je chyba někde jinde.
Tak jezdím pořád jen s jedním klíčem.
Fortwo 450, 0,8 cdi, r.v. 2005
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Myslím, že chyba nebude v autě. Jestli umí odimobilizovat a zase zamknout, tak bude chyba spíš v diagnostice. Bude to znít divně, ale u hodně "originálních" (čti: hacknutých) diagnostik v loňském roce přestalo kódování fungovat.
Abys měl jistotu, kde je chyba, ať to zkusí na svém smartu - jestli mu to bude fungovat, tak je chyba fakt u Tebe, ale spíš bych hledal chybu mezi SAM a OBD.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Závada klíče

Příspěvek od paboz »

Tak jsem zvedav jak skonci muj klic?
Druhy klic jsem nasel u servisky v sacku ,prostredni tlacitko (guma znicena)a chybi tam ten maly spinacek.Baterka lezela v sacku.Z auto klicu u nas mi napsali.novy spinac 150 s DPH do dvou dni, tak to je dobre.Z novym obalem za 750kc.To uz dobre neni ,ale uz jsem ho objednal z ciny za 28kc.To uz jde.Tedkom jsem ale zvedav zda bude fungovat na dalku a startovani.Kdo vi jak dlouho v tom sacku lezel.
Baterky jsem objednal hned 2 . CR 1225. V tech autoklicich meli z mensi kapacitou.A v tom sacku lezela CR 1225.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Hele, když už to objednáváš v Číně a když už Tě stejně čeká kódování klíčů - kup si tam ještě jeden celý klíč (nebo dva) v tomto odkazu: https://tinyurl.com/2r4hdkjf
Ten klíč na Aliexpressu najdeš ještě na mnoha dalších obchodech, ale když si prohlédneš můj odkaz pořádně, dole najdeš, že když jim pošleš kvalitní fotku svého klíče, tak oni Ti asi za $ 2,50 do toho klíče vyřežou zuby!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Závada klíče

Příspěvek od paboz »

mas pravdu ,videl jsem to tam.I tu vyrobu dle foto.Zenske se vubec divili na co potrebuji druhy klic.Po delsim vysvetlovani uznali ze bude dobre ten druhy klic opravit.
Tak si myslis ze po dodani noveho spinace a nasazeni baterie i tak nebude fungovat?

Krom to ho jsem objednaval jiny klic na jine auto .Doma jsem rozrezal pouzivany roky zniceny.Je to klc bez dalkace tak jsem sneho vytahnul cip .Ale vybrouseni radeji nechem do klicnictvi .Nemam zkusenost jak by se cinan trefil.Zas novy klic nemuzu chtet zadarmo:-)
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Myslím, že Číňan se se zubama trefí úplně v pohodě. Výšky zubů jsou přesně dány a z fotografie se dá poznat, jestli tento zub má výšku číslo 3 nebo výšku číslo 4.

Netroufám si odhadnout, jestli klíč po opravě bude fungovat nebo ne. Ale jestli jsem správně pochopil, nefunguje Ti klíč číslo 1. Potřebuješ ho nakódovat do auta. Jakmile začneš kódovat, vymažou se z auta VŠECHNY dosavadní klíče a v rámci programování musíš zase VŠECHNY nahrát, tak je jedno, jestli nahráváš dva nebo tři. A tři stovky za klíč je zadarmo, tak bych si klidně přikoupil.

Z těchto klíčů nejde vytáhnout samotný čip a strčit ho do jiného železa. Každý z klíčů má jiné "identifikační číslo" a v rámci programování programuješ auto, ne klíče. Musíš tomu autu ukázat, na které klíče "má slyšet" a na které ne.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Závada klíče

Příspěvek od paboz »

jak poznam ktery to je klic?Oba jsou na pohled stejne,momentalne neporovnam ten funkcni neni doma.Ten z chybejicim cudlikem po mechanicke strance funguje zadni dvere jsem odemkl a startovat jsem nezkousel to by urcite neslo.

Ten dalsi klic co jsem rozrezal ohledne cipu je z Hyundai.A to je klic jenom na startovani.Kus zeleza a cip zality v plastu.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Hele, když Ti chybí čudlík - i mikrospínač - tak ty zbývající dva čudlíky musí fungovat! Dej do něj baterku a zkus, jestli odemkneš - odemykací čudlík je v pořádku, ne? Zamykací čudlík si opravíš až potom. Jestli neodemkneš, tak ho musíš párovat taky.

Ale při párování se mačká zamykací čudlík, takže do té doby to musíš mít opravené!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: Závada klíče

Příspěvek od paboz »

Super,dobra rada.Vlozil jsem baterku v garazi a v napeti zmacknul cudlik odemykani a slysim jak se venku odemknul.Nasledne bez problemu nastartoval.
Tedy jako rezevrni staci.A vyhledove se stavim opravit cudlik zamykaci.
Mel jsmem obavy ztoho jak tady spousty popisuji ze se jim strati spojeni a nasledne reseni problemu.Ten klic bez te baterky tam lezel minimalne od srpna 2018.A po nasazeni baterie hned funkcni.
Fortwo 450, 2001
Odpovědět