Závada klíče

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Lukáši, s kama si, to jsi uvedl. Ale do podpisu sis nedal žádné auto. Přitom, jestli to dobře chápu, otec má Roadstera a Ty máš Fortůčko? (U nás doma se "Prcek" říká Fortůčku.)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: vozidlo nejde uzamknout.

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Počkat počkat, má tedy smysl hrabat se jako relativní laik v elektronice? Na Chodov se mi nechce a platit těm lemplům už vůbec ne, ale rozhodně není v mém zájmu tatíkovi na autě vypálit elektroniku. Jinak zkoušel jsem auto zamknout přes ovládací tlačítko v autě. Světe div se, ale vůz se uzamkl a neodemkl. Takže jediná situace kdy se auto samovolně opět odemkne je přes klíče.
Smart Roadster 452 60kw O---O
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: Závada klíče

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Já nemám ve svém osobním vlastnictví Smárta, mám pouze na dva měsíce +- na starost otcového roadstra, je mimo ČR a požádal mě o to jestli mu ho nezkusím dát do pořádku. Ale za ty dva týdny co mám na hraní toho roadstra, jsem si ho celkem oblíbil :) .
Smart Roadster 452 60kw O---O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Hele, počkáme, až co odpoví Jouda! Já jsem prostě nepochopil, jak to myslel.

Chápu, že sis ho oblíbil. To se lidem běžně stává. Ještě by ses měl povozit v ostatních typech a uvidíš, že napíšeš Ježíškovi o svého prvního a druhého si sám koupíš k narozeninám!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Závada klíče

Příspěvek od jouda »

Psal že má Roadstera od táty, jinak to pišeš složitě ale dobře :D

Jednoduše řečeno jedna se o drát připojený na konektor který se zasune do SAM,
ten je napojeny normalně na kostru (hnědá barva), ale může být přerušený. Napětí na něm žádné nenaměří, jen je potřeba propípnout s kostrou, jestli není někde přerušený, pokud ano, je potřeba napojit nově na kostru cca 30 cm drátu .
Projev je naprosto stejný, vevnitř tlačítkem to zamknout šlo.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Hele, kromě toho co píše Jouda, existuje ještě druhá možnost - vada v zámku kufru - kontrolní spínač uvnitř zámku může blbnout a po zabouchnutí kufru nepodává informaci, že zámek je správně zacvaknutý. (Nejsou-li správně zabouchlé zámky dveří a kufru a jeden z nich není dobouchlý, auto se po zamknutí znovu odemkne. U předního kufru tato kontrola není.)
Když zajedeš k Joudovi nebo se domluvíš s uživatelem Hoboj, můžou Ti v SAM povolit funkci, že když se rozjedeš s nezavřeným kufrem, tak na Tebe začne pípat pípák. Po aktivaci by se po rozjezdu muselo poznat, jestli funguje spínač v zámku kufru či nikoliv.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

jouda píše: stř 06 čer 2018, 21:51 ... propípnout s kostrou jestli není někde přerušený, pokud ano je potřeba napojit nově na kostru cca 30 cm drátu .
Jenže na tom FQ101 píšou, že to je pin "FROM" SAM. To chápu tak, že ta kostra do toho drátu č. 2 jde ze SAMky a ta tam tu kostru posílá jen někdy, když se jí to zachce. Tím, že to ukostříš jinde, vyřadíš kontrolní činnost SAMky, která si začne myslet, že to je správně zabouchnutý trvale, i když to je otevřený.
Schválně - zkus to auto zamknout, když budeš mít otevřený kufr!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Závada klíče

Příspěvek od jouda »

Máš stejné úvahy jako já, celej víkend jsem prohazoval všechny zámky a nic. Tím, že to proměří, nic nezkazí a vsadím boty, že to bude celej problém.
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

To máš u toho, co máš na Bazoši?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
jouda
Příspěvky: 93
Registrován: pát 04 dub 2014, 22:18
Bydliště: Královehradecko

Re: Závada klíče

Příspěvek od jouda »

do zadního zámku vedou jen dva dráty , kontrolní spínač tam není , ve dveřích kontrola je .

Když necháš otevřený zadní kufr auto normálně zamkneš, a to jde u všech co máme doma
O---O smart 450 rv.98 600 40 KW 52000km , po půl roce ještě smart roadster cupe 62000 km 60kw rv.2003.
; no a po roce třetí kousek smart 450 rv.2000 800 CDI, a na podzim snad posledni Smart Roadster cupe Brabus colector edice 2006 ( TO UŽ BUDE OPRAVDU STAČIT :D :D :D )
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: Závada klíče

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Tak bavil jsem se s otcem, ten říkal že problém se zámkem začal prý přicházet postupně, občas to zamklo, občas ne. Až se to prý uplně pokazilo. Jinak S otevřeným kufrem auto mělo ten samý problém jako se zavřeným. Stále nejde zamknout. Jinak Jouda dobrá připomínka, nejsem elektrikář, už z toho důvodu jsem se ptal jestli to pro laika jako jsem já má nějaký smysl zkoušet kuchat a ještě jestli je možnost že to dám opět do pořádku :D .
Smart Roadster 452 60kw O---O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

jouda píše: stř 06 čer 2018, 22:23 Když necháš otevřený zadní kufr auto normálně zamkneš, a to jde u všech co máme doma
U Roadstera jsem to nezkoušel, ale JEDNOZNAČNĚ vím, že Fortůčko zamknout nejde a Cross taky ne. U Fortůčka je kontrola v zámku, u Crosse na jedné straně v zámku a na druhé straně, u druhé západky, je extra kontrolní spínač.

Na kontrolu zavřeného zámku stačí ty dva dráty, kterými se napájí elektromagnet odemykání a zamykání - nejdřív tam ŘJ na vteřinu pustí plus a mínus, aby se to odemklo, po té vteřině odpojí napájení a připojí měřák, kterým měří hodnotu indukce cívky. Hodnota indukce se liší podle toho, jak moc je zasunuto jádro elektromagnetu - např. zámek odemknutý = jádro elektromagnetu hodně zasunuté do cívky = velká indukce a naopak, zámek zamknutý = jádro povytažené z cívky ven = menší indukce. Podle toho ŘJ pozná stav zámku a rozhodne, jestli vyhovuje nebo jestli bude lepší odemknout všechno.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: Závada klíče

Příspěvek od Lukáš-LBC »

https://www.evilution.co.uk/electrical/ ... issues.htm
Co jsem zkoušel najít, tak co psal Jouda potvrdil i tento článek. :)
Smart Roadster 452 60kw O---O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Závada klíče

Příspěvek od JBC »

Ty jsi ale šikovný! Máš přístup i do té placené části? Abys viděl obrázky?

A - nechci být ošklivý, ale na konci toho článku se potvrzuje to, co říkám já! Tím drátem nenahrazuješ drát od zámku do SAM, ale jenom pin 2 na SAM ukostříš bokem, aby si SAM myslela, že kufr je zabouchnutý. Skoro poslední věta článku, přeložená Googlem zní:"Jednotka SAM určitě dokáže rozpoznat stav zachycení zavazadlového prostoru na těle. Jo, nevím, jak to, ale je to."

Na druhou stranu nechápu, kde zámek v kufru bere kostru, aby dokázal otevřít, když mu tenhle drát nefunguje!

Jo, bude se to trochu blbě dělat, bo ohýbat se pod palubku zrovna v Roadsteru není nic příjemného, ale jestli vidíš ty obrázky, tak je to brnkačka a za hodinu až dvě bys mohl být hotový. Nebo, jestli jsi štíhlý, ohebný a šikovný, tak třeba za půl hodiny.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Lukáš-LBC
Příspěvky: 9
Registrován: stř 06 čer 2018, 11:29
Bydliště: Liberec

Re: Závada klíče

Příspěvek od Lukáš-LBC »

Právě jsem obětoval 304 Kč a mám tudíž fotky a přístup po celém jejich webu. Ale nejspíše jsem ušetřil tisíce za Chodov :) , ale to se uvidí až se do toho pustim jestli auto nebude cestovat na podvalu :) .
Smart Roadster 452 60kw O---O
Odpovědět