Závada klíče

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Závada klíče

Příspěvek od DYK77 »

Přestal mi fungovat klíč. Vybil se v něm monočlánek i když jsem dával před ST08 nový a asi to zapomnělo kód. Blinkry sice blikají při stisku tlačítka, ale zrychleně a neodemknou se dveře, ani imobilizér se nedeaktivuje. Druhý klíč jede normálně, takže problém bude jen v tom klíči. Další výměna monočlánku za nový nepomohla.
Něco podobného už se tu řešilo. Na kolik to přehrání přišlo a co k tomu servis potřeboval, popř. jak dlouho to trvalo? Díky

EDIT 18.1.2011: přidán příspěvek od DAWE
Dawe píše:
Matrix píše:Oprava klíče
Obrázek
Obrázek
Obrázek

http://www.smartkits.net/catalog/produc ... cts_id=780
Naposledy upravil(a) DYK77 dne úte 18 led 2011, 14:06, celkem upraveno 2 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

pravidelně mam ten druhej vypranej takže mam v podstatě jen jeden a nikdy jsem neměl problém už asi u 4-tého auta. A navíc u nového je vypranej a funguje. Tak buď v klidu :lol:
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Tak klíč je spravený. Prý se stává, že z něj uteče kód a je třeba jej znovu nahrát. Pokud je náhradní klíč, přehrávají se oba klíče. Je k tomu zapotřebí také auto. Opravu provedli v DA cca během 30ti minut.

417,-Kč Nahrání kódu
258,-Kč výměna 2ks baterií v obou klíčích
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Ked sme pri tom, tak kde sa daju kupit tie baterie okrem DA? Nikde ich nemaju, nasla som ich akurat na webe, ale objednavat si 2 baterky s donaskou domov je divne :D
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Zuziiik píše:Ked sme pri tom, tak kde sa daju kupit tie baterie okrem DA? Nikde ich nemaju, nasla som ich akurat na webe, ale objednavat si 2 baterky s donaskou domov je divne :D
Já jsem je kupoval v normální elektře v každém klíči byly 2 baterky a každá stála myslím 40,-Kč,normálně jsem je vyndal a dal nové a klíč normálně fungoval.
kimby
Příspěvky: 1965
Registrován: úte 11 bře 2008, 15:38
Bydliště: Most

Příspěvek od kimby »

my v klíči máme jednu baterii a dá se koupit normálně v hodinářství. Stalo se ale to, že baterii jsme měnili před 14 dny a vybila se, protože nám nejspíše prodali nějaký zmetek.
Únik kódu pravděpodobně způsobila špatná baterie, ale nemusí to tak být.

Proto jsme si v DA nechali osadit oba klíče novými bateriemi. Byli sice dražší, ale snad vydrží ty 4 roky, jako předešlé.
Mám co mám a jsem za to ráda
autodiagnostika

Příspěvek od autodiagnostika »

kod je sice plovouci ale mel by zustat po dobu vymeny baterie stalej..neni moc bezne ze se musi klic znovu nakodovat
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Kdyz jsem tu baterii menil, tak klic fungoval normalne dal, ale baterie byla asi shitova a rychle se vybila z 1,5 na 0,7V, takze kdyz jsem prisel vice jak po deseti dnech k autu, tak uz se imobilizer neodblokoval. S druhym klicem fungovalo vse normalne.
V DA rikal pan Krivanek, ze se to proste stava a ze si nechavaji prubezne posilat nekolik kodu do Prahy, ktere musi v kratke dobe nahrat, protoze nenahrane maji omezenou platnost.
Me napada jeste jedna vec, proc mohla nastat chyba kodu a tu by mohl mozna zpusobit mobilni telefon. S klicem totiz nosim pohromade dva mobily. Dokud byla v klici puvodni, jeste dobra baterie, tak klic fungoval v pohode, ale pak doslo po preventivni vymene baterie v kratke dobe k poruse kodu. Myslim ze hlavni pricina byla v baterii a pri poklesu napeti mohl sehrat roli i mobilni telefon.
Jinak s p.Krivankem z DA byla rozumna rec a snazil se vyhovet i kdyz byla sobota a nebyl jsem ohlasen.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Aj ja tam mám len jednu baterii, lenže som ju zatial ani v hodinárstve nekúpila. Dokmonca ani v katalógu ju nemali. Ale ešte pohladám...síce neviem kde hlada ďalšie hodinárstvo, ale tak uvidím, no :D Btw. druhý klúč som už s vybitou baterkou dostala (pred rokom), takže kód už asi bude dávno fuč, že?
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Gibon píše:Taky to můžete vyřešit plochou 4,5 voltovou baterkou a dvouma kouskama drátu :lol:
Zakazuji Ti podavat jakekoliv rady ohledne klice :lol:

Zuziku, zajed do DA na Chodov a nech si baterii vymenit v obou klicich. Budes mit oba klice funkcni a pokud ne, tak Ti je rovnou prehraji a nemusis nic resit.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Ok teda, asi to urobím tak, dík :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Druzeta píše:Tady tu baterku budou mít:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=product&id=27&p=1
Vybornej obchod, mam ho pres ulici. Vemte sebou trpelivost a dvojitou davku asertivity. Jinak to tam vzteky rozmlatite na cimprcampr. Protoze takova parta flegmatickych magoru, to se hned tam nevidi.....
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
autodiagnostika

Příspěvek od autodiagnostika »

DYK77 píše:Kdyz jsem tu baterii menil, tak klic fungoval normalne dal, ale baterie byla asi shitova a rychle se vybila z 1,5 na 0,7V, takze kdyz jsem prisel vice jak po deseti dnech k autu, tak uz se imobilizer neodblokoval. S druhym klicem fungovalo vse normalne.
V DA rikal pan Krivanek, ze se to proste stava a ze si nechavaji prubezne posilat nekolik kodu do Prahy, ktere musi v kratke dobe nahrat, protoze nenahrane maji omezenou platnost.
Me napada jeste jedna vec, proc mohla nastat chyba kodu a tu by mohl mozna zpusobit mobilni telefon. S klicem totiz nosim pohromade dva mobily. Dokud byla v klici puvodni, jeste dobra baterie, tak klic fungoval v pohode, ale pak doslo po preventivni vymene baterie v kratke dobe k poruse kodu. Myslim ze hlavni pricina byla v baterii a pri poklesu napeti mohl sehrat roli i mobilni telefon.
Jinak s p.Krivankem z DA byla rozumna rec a snazil se vyhovet i kdyz byla sobota a nebyl jsem ohlasen.

neco s telefonem natom bude ,mam zakaznika kterej nosi tel stejne jako ty a min 2-3x do roka mu prehravam klic :) ..a neda si rict a neda...

ano kodu se posila vetsinou 5 a kazdej z nich ma platnost 5 dni ode dne generovani
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

autodiagnostika píše:neco s telefonem natom bude ,mam zakaznika kterej nosi tel stejne jako ty a min 2-3x do roka mu prehravam klic :) ..a neda si rict a neda...

ano kodu se posila vetsinou 5 a kazdej z nich ma platnost 5 dni ode dne generovani
No to je tak, kdy si člověk zvykne nosit "celý život" v ledvince ( mobily, klíče, papíry .. ) . Jak se mi kód někdy ještě takto ztratí , tak začnu uvažovat, že bych klíč od těch mobilů oddělil. Dík za zkušenost :idea:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět