Seřízení světel

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Seřízení světel

Příspěvek od Jara »

Neseřizoval jste už někdo světla? Mám model SMART FORTWO 451 kde jsou asi 4xH7. Bohužel někdo přede mnou měnil jednu žárovku, dal jí tam blbě /pootočil/ a pak to zkoušel dohnat výškově těma imbusama. Nevíte někdo co se kterým imbusem seřizuje. Našel jsem seřízení na staré reflektory, ale tam je to jinak.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

světla se sežizují zevnitř pod volantem na levé straně elektricky, pokud nepoužiješ na manuální štelování regloskop tak to stejně neuděláš správně
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jara »

Nato jsem přišel taky. Jde o to, že jedno svítí zřejmě jak má a druhé bylo rozjebáno po výměně žárovky. Jde mi ale o to čím otočit. Jinak cca se to nechá nastavit. Mám na vratech u garáže značky z předchozích aut a danou vzdálenost a sedí to. Aut jsem měl již několik , vždy nově koupené a hned jsem dodělal značky, mám se čeho držet. Jde o to čím se co seřizuje.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

tak to nevim, ale smart svítí o dost výš než ostatní auta v nastavení 0 na mě každej bliká.

pokud to máš rozsvícené proti něčemu a nečím zkusíš pohnout tak to uvidíš jestli je to uchycení světla nebo štelování ne?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jara »

Také jsem to tak domyslel. Na tlumený jsem zkoušel šestihran nad tlumeným, tím jsem to srovnal. Potom je ještě jedno nastavení a je zastrčený pod blatníkem, ale je na druhé straně, než je dálkový. Tam se ale asi nic neměnilo, tak by to mělo sedět. Je pravda, že to svítí hodně nahoru. Právě bych to raději sundal a zvednout se nechá elektricky. Nějak jsem to nastavil, ale tak mám rád, když mi to někdo vyvrátí , nebo potvrdí.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

pak jde taky o to jestli ty předchozí auta měli stejně vysoko nebo nízko světla aby se dali porovnávat ty značky ne?

tohle je velké teorie musím to někdy vyzkoušet :D
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jara »

zajedu za kámošema do Barumu, ty na to maj vybavení, snad si s tím poradí.
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Na lampách jsou dva šestihrany, jedním se ladí výška, druhým vytočení do stran.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Jara
Příspěvky: 241
Registrován: úte 10 lis 2009, 21:00
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvek od Jara »

To je to co jsem potřeboval slyšet. Děkuju J.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Jirka P píše:Na lampách jsou dva šestihrany, jedním se ladí výška, druhým vytočení do stran.
kazis si reputaci :wink:
cim dal vic neco radis a dokonce spravne. :lol:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Neboj, určitě mě nějaká kravina napadne :lol:
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jara píše:To je to co jsem potřeboval slyšet. Děkuju J.
Ještě bych doporučil na seřízení kvalitní žárovky.
Když jsem seřizoval světla v garáži na rysky, tak to sedělo, přesto při pohledu ze předu jedno světlo stále oslňovalo a nemohl jsem to dohnat. Nakonec jsem žárovky vyhodil a dal namátkou nové Osram Night Breaker a všechno v pohodě i při kontrole na STK.
Jde o to, že levnější žárovky svítí také dost, ale vlákna nemají správnou geometrii a v parabole se pak špatně láme světlo a to v podstatě snižuje účinnost světel.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

Mam problem u leveho svetla, nefunguje imbus na serizovani svetla (stale sviti do zeme).
Kdyz s nim tocim vidim skrz plast (prosvecuje kdyz sviti svetlo), ze se uvnit pomalu pohybuje jakysi valecek, ktery by mel asi pohybovat parabolou, ale parabola se s nim nehybe.
Kdyz svetlo rozeberu, tusite jak to v nem vypada? Jestli to neni nejake vyskocene z toho posuvu, staci nacvaknou zpet?
Ptam se proto, jestli si mam rovnou poridit jine svetlo (jestli je to vazne), protoze dvakrat sundavat predek se mi nechce. Mam pred nim jeste chromovy ram, o to je vetsi prace vsechno odstrojit. Budu strikat jeden blatnik, spojil bych vsechno najednou.

Diky za pomoc
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
Uživatelský avatar
Dejvaval
Příspěvky: 365
Registrován: pát 20 kvě 2011, 21:59
Bydliště: Mělník-Vehlovice / Praha-Radotin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dejvaval »

Tak vyreseno, pokud jste jeste nikdo nemel rozebrane svetlo a nefunguje vam stelovani, muze se stat ze po nejakem narazu do reflektoru, aniz by se rozbyl, nebo vymetete hodne velkou diru, ktera vas hodne mrzela, muze dojit k vycvaknuti paraboly a pak muzete se stelovacimi imbusy ze zadu na svetle kroutit jak chcete a svetlo bude stale svitit do zeme.
Takze postup je jednoduchy.
Sundat predek, vyndat cele svetlo, vycvakat sklo (plexi) a parabolu docvaknout zpet do pojezdu v tele reflektoru.
Smart ForTwo 600ccm 40kW rv.1999 černobílý, 1.GO motoru ve 148.000km
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic.php?t=3386
Uživatelský avatar
Ivojah
Příspěvky: 307
Registrován: čtv 14 led 2010, 10:05
Bydliště: Brno

seřízení světel

Příspěvek od Ivojah »

Jsem trochu zvědavý ohledně seřizování světel a chtěl bych se dovědět něco více, že se světla seřizují dvěma šestihrany na lampách – na výšku a do stran to je mi známo upravovali mi je při STK i v tématu zde je to zaznamenáno, ale ještě na lampách mají být nějaké motory, které by též snad průběžně měly nastavovat nějaké úhly svícení. To jsem zde našel někde v zobrazené příloze „jak na vodítka“. Měnil jsem žárovku potkávacího světla u pravého světlometu, a jak jsem zkoušel bez nastartování motoru, jestli svítí tak mi na straně reflektoru kde jsem žárovku vyměňoval chvilku něco vrčelo. Neví někdo o jaké úhly nastavení v případě, že jsou tam fakt motory (nejsem si jistý parabolu jsem sundanou neměl) jde? Ale na straně druhé kdyby tam byly a měly funkci směrově držet kužely světla ve stabilním nastavení, tak proč mi je pomocí flexibilního šestihranu vstupem po odstranění mřížek přesně nastavovali? Ten nápad v příspěvku od Jary, že si po STK poznačím v garáži na vrata záchytné světelné body je dobrý.
Odpovědět