Světlo klopené/dálkové - výměna žárovky

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Světlo klopené/dálkové - výměna žárovky

Příspěvek od Dostál »

To se jako p?i v?m?n? H4 ??rovky mus? rozebrat p?lka auta ? Nem?m n?jak extra siln? ruce, ale k H4 jsem se nedostal - musela p?ij?t man?elka a vyndat j?. Z?tra si koup?m novou a douf?m, ?e j? tam op?t n?jak dostanu (tedy man?elka) dovnit?. No to jsem je?t? neza?il !!!!!!! V?te n?kdo o n?jak?m triku ????
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Trik neexistuje je to jen o tom kdo tam prot?hne ruku jinak mus? plasty dol?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

J? m?n?m ??rovky p?es m???ky, je to vopruz ale jde to. 3X jsem sundaval ?um?k, ale nerad to d?l?m, proto?e poka?d? na n?co zapomenu a mus?m celou rozborku opakovat :lol:
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Re: Sv?tlo klopen?/d?lkov? - v?m?na ??rovky !!!!!!

Příspěvek od Dostál »

D?ky za info Davidovi 0600 a i Jirkovi P. J? u? myslel, ?e jsem hloup?j??, ne? ?eskej Honza. Tak?e mohu d?l nad?vat :lol:
Smartnumeric

Příspěvek od Smartnumeric »

z?sadn? p?es m???ky, jen jednou se sundanou maskou kdy? jsme d?val p?edn? hrazdu. Probl?m mu?e b?t jedin? kdy? ti n?kam dovnit? spadne to perko kter? dr?? obrubu gumy za vani?kou lampy, u? m?m n?kde v aut? dv? pokud jsem je j?zdou nevytrousil... ale mo?n? ?e n?kde ve vnit? jsou na hor?? ?asy.... :-)
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

...."no nestra? ?lov??e", to bych snad u? explodoval. No ten "konstrk??r in?enier" asi mus? b?t kus vola. Hlavn?, ?e za to dostal "merc?desky" zaplaceno ! No jestli mi to tam spadne, tak to v??ko p?ipevn?m celou kartu?? mont??n? p?ny ! :lol: :lol: :lol: :evil:
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

Tak pr?v? jsem mluvil s DCAB Chodov (panem Proch?zkou, tel. 271077594) a ten mi sd?lil - v?m?na ??rovky ca. 700 K? + ??rovka sama + dojezd tam ! Jinak to oni d?laj? pomoc? sund?n? m???ky.
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

D?ky za nab?dku, ale trochu jsem pokro?il - ??rovku jsem zasadil do plastov?ho dr??ku, jen se mi neda?? j? vsadit zp?t do reflektoru. Je na n? takovej "zoubek", a nev?m, zda m? b?t nahoru, dolu, vlevo nebo vpravo. Pamatuje? si to ?
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

To j? nevim mam rok v?roby 05 a tam jsou H7, jinak kdy? jsem se ptal DCAB (asi p?ed rokem tak mi tvrdili ?e mus? sundat cel? p?edek)asi si cht?li vyd?lat sazba za hodinu je tam 833,-
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Dost?l píše:D?ky za nab?dku, ale trochu jsem pokro?il - ??rovku jsem zasadil do plastov?ho dr??ku, jen se mi neda?? j? vsadit zp?t do reflektoru. Je na n? takovej "zoubek", a nev?m, zda m? b?t nahoru, dolu, vlevo nebo vpravo. Pamatuje? si to ?
Kdy? s tou ??rovkou bude? poot??et, tak by m?la v jednom m?st? zal?zt. B??n? to tak je ale nezn?m situaci u ForTwo
Naposledy upravil(a) DYK77 dne stř 06 pro 2006, 12:31, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

jj m?? pravdu jsou tam H7, ale v mojem n?meck?m n?vodu st?lo H4 !!!! Ta sazba je merc?desk?, to je jasn?, ale co m? ?tve je, ?e takov? prkotina se prost? ned? jentak ud?lat n?kde "na silnici". P?edstav si - zastav? t? policie, ?e nesv?t? sv?tlo a ty to nem??e? na fleku opravit lapid?rn? v?m?nou ??rovky !!!
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

To David 0600 : To jsem taky logicky zkou?el, ale neda?ilo se. P?jdu to zkusit je?t? jednou. Stejn? nev?m, jak tam m? b?t to p?ro - nen? tam nic vid?t. J? asi opravdu vezmu kartu?i mont??n? p?ny a zafixuji to tam :-X
Naposledy upravil(a) Dostál dne stř 06 pro 2006, 12:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

Takhle u? m? zastavili 3x a pov?dali ?e to musim na m?st? opravit tak jsem jim vyndal ??rovku a rovnou i n?vod kde je naps?no ?e se to d? vym?nit jen v servisu a jestli j? tam daj? tak ?e klidn? zaplatim pokutu tak se na to kluci vrhli a kdy? vid?li kam maj? str?it ruku tak m? zase pustili
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Je to fakt hovadina. To tam rovnou mohli d?t t?eba i n?jak? spe?l ventilky aby si i dofukov?n? kol nemohl ?lov?k ud?lat s?m.
M?li ty sv?tla ud?lat n?jak aby se vykl?p?ly ven a pak by sis ??rovku vym?nil s?m t?eba na stole
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Dostál
Příspěvky: 54
Registrován: ned 15 říj 2006, 10:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dostál »

Eureka ! Tak a m?m hotovo ! D?ky v?em za radu a podporu, p?dev??m pak za internetovou konzultaci "Jirky P". Ruka m? bol?, jako kdy? p?ejel po n? tank :lol: I kdy? to trvalo n?jakou tu hodinku, tak jsem si u?et?il mnoho ?asu s dojezdem do servisu a z5. Jo a nav?c 700 K?. Doporu?en? postup p?i zp?tn? mont??i: Vyplat? se si vz?t mal? zrc?tko (ale i t?eba ?lomek zafixovan? na tlust?m m?d?n?m dr?tu - lze podle pot?eby oh?bat). P?ed zp?tnou mont??? je dobr? si v?e v zrc?tku prohl?dnout, pak to jde l?pe nasadit z5. Jinak ale dle Jirky: nasadit ??rovku - zoubkem nahoru do z??ezu v obj?mce, pak p?eklopit p?rko a? pevn? zasko?? a nakonec nasunout dr?tov? konektor. Btw p?ipom?n?m jako pra?sk? patriot: p?i bitv? na B?l? Ho?e se Morav?ci byli do posledn?ho !!! Tak?e na ty kluky ned?m dopustit ! ??go.
Odpovědět