Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od DYK77 »

Jinak pokud je auto studené, cca prvních 30s po nastartování nedobíjí.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

tomasmedek píše:EDIT: tak k večeru přišla SMS, že oprava bude za 9300 (alternátor + práce). Super... :|
Jako starý skrblík bych si hlavně ten starý alternátor vzal zpátky a nechal bych si ho za pětistovku opravit. Měl bych zálohu pro příště, při prodeji auta bych to věnoval novému majiteli.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od MarcusV »

To kde dávaš repasovať za 500kč? Mňa repas (pôvodný) vyšiel na 70 eur, potom aj so všetkými ďalšími mostíkovími elaboráciami a pokusmi + ďalších 25.

Každopádne vyše 9000kč je fakt dosť, nerobí sa to dobre, ale až taká strašná operácia to nie je. Jedine, že by si fakt dostal ešte jeden nový/repasovaný alternátor, vtedy by som si to vedel predstaviť ako fér cenu, ale zase strácalo by to logiku.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

Pětistovku jsem jen tak plácnul. Na druhou stranu - co se na alternátoru dá opravovat? Vyměnit diody, vyměnit regulátor, najít uvolněný spoj. Víc s tim nikdo nebude dělat. Tak dobře, tisícovku. Pokud bych si to náhodou neopravil sám, že?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od Druzeta »

Za 500 to možná někdo akorát otře hadrem.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

Hadrem bych to otřel, než bych to tam nesl. Respektive, důkladně bych to vyčistil.
Zjevně nepatřím do této doby.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od Druzeta »

Nechci ani napsat kolik jsem zaplatil za opravu alternátoru, a to jsem si ho vymontoval a zamontoval sám.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

Šel bych se zeptat do zdejší opravny startérů, alternátorů, dynam a podobných volovin, co by za to chtěli, ale když netušíme, která část je vadná ...
Třeba není vadné nic. Kdysi dávno u Felicie mi to přestalo dobíjet, tak jsem to rozebral a jediné, co tam bylo, byly povolené matice co stahovaly díly diodového můstku, takže proud prostě neměl kudy procházet. Stačilo utáhnout.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od MarcusV »

Cena čo som dal hore (bez ďalších pokusov) bola za nový diódový mostík, kompletné vyčistenie (vinutia aj púzdra), ošetrenie novo vyčistených častí farbou a nové ložiská. Vyberal a dával som ho späť ja, cena je za čistý repas.
Keď už to máš raz vonku, tak nebudeš doťahovať matičky a pokúšať, ale spravíš to komplet, aby si na to ďalších 100 000/12 rokov nemusel šahať. A za to také prachy stoja - ale 9000/vyše 300e, to fakt nie.

Čiže ale za pětset fakt jedine hadr a Arva :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

No, já myslel odstranění závady, ne generálku. Ale to je každého věc, kdo si co musí nechat někde udělat, nebo si umí udělat sám.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od DYK77 »

V Mostě opravuje alternátory starší pán, nejspíše už důchodce pan Matušek. Stará škola, poctivá práce. Dal jsem mu na repas vymontovaný alternátor s nájezdem 120.000Km, který byl jinak bez závad, ale nenechávám nic dojet do zadření, takže výměna těch nejlepších ložisek co měl v nabídce + elektronické relé + uhlíky + práce. Jen ty ložiska stály 400, zbytek už samostatně nevím, ale celkem to bylo za cca 800,-Kč.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od PavelFrenk »

Kupoval jsem ted novy Denzo Altik za 3.500,- kdyz si odectu jeste dph, nevidim důvod se srát s nějakým repasem, za který už v dnešní době chtěji moc penez !!!!
Taková stará škola co to udela za 800.- se uz nevidi. Mimochodem, do 1000,- je to dobra cena urcite, ale ono se to spis pohybuje ke 2,5 tisicum uz
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od Winterwolf »

Oživím toto téma protože mám podivný problém s autem...
Včera jsem měnil svíčky a jelikož se mi povedlo úplně levý kabel přetrhnout tak jsem měl venku i levou cívku na které je kostřící kabel.

Když jsem jel domu tak po cca 30km najednou přestala svítit potkávací světla ( obě najednou) auto několikrát zapískalo jako když jsou otevřené dveře a zapnutá světla. Zastavil jsem zkontroloval pojistky ( všechny OK) a na nic nepřišel. Potkávačky prostě nesvítí -vše ostatní OK. Sedl jsem do auta s tím, že po dálnici dojedu domů a druhý dne za světla se vrátím do garáže a kouknu na žárovky. Po 1 km najednou konrolka baterie. Sjel jsem na nejbližší benzínku a zavolal si pro odtah ( auto s lanem). Než dorazilo tažné auto tak jsem koukal o5 na pojistky a nic prasklého. Zapřáhl jsem Cvrčka za tažné auto a jeli jsme z5 směr garáž cca 32km - celou tu dobu jsem měl nastartováno , svítil jsem parkovačkama, běželo topení a stěrače.

Když jsem zaparkoval v garáži tak jsem zkusil 4x cvičně start jestli je tedy baterie KO a normálně naskočil jen svítí kontrolka baterie a nejsou potkávačky.

Napadly mě 3 možné chyby
1 - blbě jsem dotáhl kabel na cívce a proto blbne elektrika - popřípadě tím jak jsem ho povolil někde napraskl a po cestě se buď uklepal nebo dělá jinou neplechu

2- baterka je KO ( je z roku 2008) k tomu mi nesedí, že auto startuje a jede

3 - alternátor ( nebo jeho součást) je KO k tomu mi nesedí ,že se nevybila baterka po 32km jízdy

Neměl jsem sebou měřák takže netuším kolik altík dává , to je v plánu dneska.

Napadá vás ještě něco na co se zaměřit :?:

Díky
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od JBC »

Na co se zaměřit? Na páčku blinkrů a světel? A nemusí to být jenom tím, že máš ZEE = přes páčku teče veškerý proud do potkávaček, nějakých 10 A -> roztavený kontakt. Tím to být nemusí. Ale může to být tím, že se v páčce oloupala izolace z nějakého drátu a ten, byv holý, dělá nějaký zkrat na sousední podobně postižený drát. Takový oholený drát mám v jednom autě, nevzpomínám v kterém.

Zkoušel jsi ty pojistky "písknout", nebo jsi jen koukal?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Svítí kontrolka baterie - problém s dobíjením

Příspěvek od Winterwolf »

Ahoj,
Packa je par měsíců “stará”, ale kouknu na to.

Jen jsem koukal protože merak s sebou normálně nevozim.

Diky
Odpovědět