Jaká diagnostika

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od mugwai59 »

Winterwolf píše: úte 09 říj 2018, 18:35 Info ohledně ELM327

Kód: Vybrat vše

Potvrzuju, tahle ELM327 bluetooth ctecka se propoji s mobilem, ale z ECU nic nenacte, hlasi to chybovou hlasku:))
Jedou spolehlive az benziny od r. 2001, diesely od r. 2003 (do te doby byly smernice pro vyrobce nezavazne, cize na to vesele sr..i) :)
Díky patří mugwai59 8)
Me ani tak moc ne, jsem si tu informaci dohledal az dodatecne, nastesti jsem za tu ctecku "vyhodil" jen asi 80 Kc v prepoctu z E-Baye:)
Cize asi jako kdybych si kdysi koupil krabicku cigaret SPARTA, zadna tragedie:))
Puvodne jsem to zamyslel jako otackomer, okamzitou spotrebu a jine volovinky (neco jako palubni CML:)), ale tududutuuuuu, smula pro CDi rocniky 2001:)
No ale za ty prachy, nevyzkousej to, kazdy los nevyhrava :)))

Informace o moznostech pouziti je dotupna zde, mam taky tuhletu bilou ELM327 : https://www.sunnysoft.cz/zbozi/167PCI-0 ... gLei_D_BwE
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od Winterwolf »

Tak jsem taky neodolal a objednal si ELM 327.

Dneska jsem ho zkusil napojit do auta s aplikací Car Scanner a nemohu říct že bych z toho byl nadšený :?

Našlo mi to chybu MAP senzoru - cca před měsícem jsem zjistil, že je tam přerušený jeden kablík ze 2 a to jsem opravil a pro jistotu koupil i nový MAP senzor. Dal jsem smazat,ale vyskočila znovu.

To že mi na palubce svítí airbag ( včera jsem vezl mrazák a pokaždé když sklopím sedačku tak se mi rozsvítí) elm vůbec nereflektuje ani nezobrazuje...

Jesli budou letos nějaké prémie tak mi to asi nedá a pořídím si hvězdičku...

Ještě musím najít dost ochotného prodejce který mi povrdí možnost kopie disku, nechci mít ke každému autu ještě další notebook...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od JBC »

Možná že ještě nemáš úplně kompatibilní protokol v zásuvce. Některý věci (typu ELM) to s šestistovkama neuměj.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od Winterwolf »

S tím jsem počítal a za těch par korun to stálo na vyzkoušení 8)

Kdyby jsi chtěl tak ti ji pošlu , pokud ještě nemáš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od JBC »

Jsi hodný! Ne, neposílej, mám dvě.

Vidíš, ani nevím, jestli jsem to zkoušel ve své šestistovce. V těch druhých dvou ano, i v Hondě, hlavně kvůli chybějícím teploměrům a všude mi to ukazovalo všechno, co jsem chtěl. Ne, nehledal jsem chyby, jen parametry za provozu, např. jestli manželka vůbec ohřeje motor, než dojede do práce ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Jaká diagnostika

Příspěvek od Winterwolf »

No já na Renaulta mám originál Clip protože ten je jak Smart skoro nic tam s univerzální diagnostikou nezjistíš a nebo ti dává chyby na jednotky které ani v autě nemáš. Jenže Clip je za 3,5 kdežto * min za 10...
Odpovědět