Nejde Automat

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
rctomik

Nejde Automat

Příspěvek od rctomik »

Zdravím, mám smart for two a mám takovy problém, že mi nejde přepnout na automat lze jet pouze na manual kde by mohl být problém? děkuji
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nejde Automat

Příspěvek od Druzeta »

A fungovalo to někdy?, nebo jsi to takhle koupil? Mohl někdo akorát vyměnit řadičku a není to třeba aktivované diagnostikou.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
rctomik

Re: Nejde Automat

Příspěvek od rctomik »

normálně to fungovalo bez problému až teď to nejde přepnout do Automatu :(
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2184
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejde Automat

Příspěvek od Winterwolf »

Pokud tlačítko nefunguje tak sundej hlavici řadicí Paky a zkus ho poté zmacknout. Pokud nebude fungovat ani tak tak jdi po kabelech kde jsou přerušené.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3712
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde Automat

Příspěvek od JBC »

Hlavici řadící páky sundáš tak, že za ni prostě silou zatáhneš v ose páky (NÁVOD) - bacha, NESMÍŠ v průběhu stahování zmáčknout tlačítko. Po stažení hlavice uvidíš obyčejný mikrospínač se dvěma dráty, který zkontroluješ, jak píše Lukáš, případně ho proměříš. Pokud by byl spínač v pořádku, stejně by to nefungovalo a chtěl bys demontovat celou konzoli (NÁVOD), budeš potřebovat PĚTIcípý torxy (a vyhodit sedačky a nadzvednout koberec).
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Nejde Automat

Příspěvek od MarcusV »

Pridám ešte návod z evilution, keď už budeš mať dole páku: http://www.evilution.co.uk/index.php?me ... al&mod=991
Napadlo mi ale ešte, neodpájal si medzičasom baterku?
Ak by si nemal na niektoré veci TAN kód, tak sa deaktivujú - plus po skúsenostiach s Roadsterom, ak aj na niektorých funkciách máš TAN kód, tak sa môžu deaktivovať a znovu nabehnúť, keď už ani nedúfaš :D
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3712
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde Automat

Příspěvek od JBC »

Hmm, TAN kód. By mě zajímalo, jak by to dopadlo v Mercedesu, kdyby se mi z auta ztratil kód, který jsem si oficiálně koupil - jestli by chtěli znovu zaplatit za všechny kódy, které jsem si zaplatil, nebo bych platil jen pětistovku za diagnostiku a nějaký ten haléř za uvedení do původního stavu, protože údajně se někde v centrále v Německu eviduje, co je v kterém Smartu oficiálně naprogramováno.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde Automat

Příspěvek od hoboj »

Osobne si myslim ze by se jednalo o obycejnou reklamaci, takze zadarmo :D :D Vsechno
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Odpovědět