Baterie - vybitá v autě

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
lpayerova
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 led 2017, 16:29

Baterie - vybitá v autě

Příspěvek od lpayerova »

Nevíte jak se dostat k baterii, když je úplně vybitá a auto nejde otevřít. Baterie je vepředu v kufru a ten se otevírá z kaslíku uvnitř auta.... :oops:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie

Příspěvek od JBC »

Takže Roadster, že?

No, normálně je to tak, že na dveřích u řidiče je nad klikou "skrytý" otvor pro odemknutí klíče - takové to kulaté víčko, které má na jedné straně štěrbinu pro zasunutí nožíku, dámského nehtu a podobných věcí - možná se to dá vycvaknout i špičkou klíče. Kulaté víčko se vydloubne, do otvoru se zastrčí klíč, pootočí se a ... voila ...
Akorát si nepamatuji, jestli se tamtudy dá auto i zamknout. Možná ne. Třeba starý Forfour se takhle zamknout nedá.

Buďte tak hodná, doplňte si do profilu auto a přibližné bydliště (okres, bližší velké město apod.)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Baterie

Příspěvek od MarcusV »

JBC píše: Akorát si nepamatuji, jestli se tamtudy dá auto i zamknout. Možná ne.
Takto sa veru nedá zamknúť, je to len na otváranie - na zamykanie je trik, kedy otočíš kľúč do pozície 1 (aj odkódovaný), pričom stlačíš zamykacie tlačidlo na trojuholníku hore na palubovke, otočíš kľúč späť a vyberieš, následne pustíš tlačítko - ak som si postup pamätal správne a spravíš ho správne, tak bude červené svetielko blikať ako keby si spustil autodeštrukciu. Po zabuchnutí dverí sa dvere zamknú :)
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie

Příspěvek od JBC »

To víš, když máš doma těch aut několik, nepamatuješ si všechno. Teď si hlavně pamatuju manželčino auto, bo se jí někdy nechce dávat na noc fólii na přední okno a ráno nevidí nic. Jenže loni si škrábáním ledu strašně poničila okno, tak jsem řekl, že žádné škrábání nebude.
Jedněmi klíči odemkneš na dálku, nastartuješ a necháš to běžet, druhými zamkneš. Jenže to zamknutí nejde na dálku, musíš klíčem do zámku. Když to za deset minut chceš odemknout, musíš zase klíčem do zámku, dálka nefunguje. Přitom při zamykání a odemykání centrál zamkne a odemkne všechny dveře.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
pufik
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18 led 2017, 14:18
Bydliště: Brno

Re: Baterie

Příspěvek od pufik »

Ahoj, využila bych diskuze ať nezakládám nic nového. Můžete mi pánové/dámy poradit? Mám Fortwo r.2000. Jde nějak zamknout když je vyndaná baterka? Děkuji moc *srd1*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie

Příspěvek od JBC »

Normálně NEJDE. Zrovna nemůžu najít téma, kde se to řešilo, ale musí se to pracně obejít - vyndat baterku z kastlíku, položit ji do kufru, propojit ji ke svorkám v kastlíku pomocí startovacích kabelů, normálně dálkáčem zamknout auto, odemknout samotný kufr (jedno, jestli dálkáčem nebo klíčem), odpojit baterku od startovacích kabelů, vyndat z kufru, zacvaknout kufr.

Před takovýmto zamknutím auta je potřeba zkontrolovat, jestli jde kufr odemknout klíčem, jestli není zarezlý zámek (nebo v něm sirka), protože kdyby náhodou nešel, tak se člověk už do toho auta nedostane. No, dostane, ale jsou to různé druhy harakiri.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
pufik
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18 led 2017, 14:18
Bydliště: Brno

Re: Baterie

Příspěvek od pufik »

Děkuji :) Jen není mi jasný jak odemču samotný kufr když mám na klíčku jen jedno tlačítko :? :shock: A neříkejte, že k mýmu modelu byl i jiný klíček, nebo snad joo?
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie

Příspěvek od JBC »

a) Na kufru by měl být zámek, do kterého se dá klíč strčit a pootočit. Není-li zámek, zásadně se NEDOPORUČUJE zamknout auto bez baterky. *VV*
b) I jednotlačítkovým klíčem se dá otevřít pouze kufr. Jen si nepamatuju, jestli to je 2x rychle po sobě, nebo jen jednou, ale dlouze -> je potřeba najít manuál a přečíst si ho.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
pufik
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18 led 2017, 14:18
Bydliště: Brno

Re: Baterie

Příspěvek od pufik »

Aha. No jde mi to když 2x stisknu za sebou (1 dlouze jsem nezkoušela), tak se odemče kufr a zámek mám na kufru taky. Včera jsem to zkoumala a vždy když jsem použila tlačítko nebo zámek, tak se mi odemčelo celý auto. Takže možná to bude rukama nebo opět něčím nevysvětlitelným, což je u mého auta naprosto normální :) Děkuji moc. Auto jsem dostala a jaksi v tom plavu. Budu zkoušet dál, jestli jsem opravdu tak levá :lol:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie - vybitá v autě

Příspěvek od JBC »

Jestli se odemklo celý auto, tak místo opravdickýho zamknutí kufru je potřeba zamknutí kufru jen nakamuflovat - prostě, dveře normálně zabouchnout, ale nezabuchovat zadní sklo, nýbrž místo skla v místě zámku zamknout zatlačením šroubováku - auto je zamknutý, ale sklo otevřený. Odpojit baterku, vyndat baterku, KLÍČEM odemknout zámek na kufru (zamčený šroubovákem), zacvaknout sklo.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
pufik
Příspěvky: 5
Registrován: stř 18 led 2017, 14:18
Bydliště: Brno

Re: Baterie - vybitá v autě

Příspěvek od pufik »

Moc moc děkuju za vyčerpávající odpovědi a rady :)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3710
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Baterie - vybitá v autě

Příspěvek od JBC »

Rádo se stalo! :D
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Odpovědět