Nejdou sterace roadster

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Nejdou sterace roadster

Příspěvek od PavelFrenk »

Zdravim,
Nejdou mi sterace, úplné mrtvy jsou, odstrikovace fungujou
Chci se zeptat nez to zacnu rozebirat, jestli je mozny, ze odesel moturek treba? To se mi nikdy u zadnyho auta nestalo, ty moturky mi prijdou nesmrtelny, ale treba tady neni a umira ? Nebo to ma jinou mouchu ?

Pojistky prasklé nejsou, na ty jsem koukal dle schematu

Diky za rady
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

Tady se dočteš o mechanismu stěračů: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... iper-motor
Alespoň tam najdeš, jak se k němu dostaneš a zkontroluješ, jestli tam jde či nejde proud atd.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Podle mě budou jen zatuhlé :wink: Vyndat, ohřát , rozhýbat, namazat a vrátit z5 8)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

Vlastní zkušenost? Na 452 jsem je ještě nedělal...
Na 454 stěrače chodily, ale hřídelka u řidiče měla nesprávný sklon, asi o 30° směrem ke kapotě, už to skoro brousilo kapotu - po demontáži zjištěno, že osička trošku zrezla a začala brousit díru, ve které chodila. Něco tak strašně vyšmajdanýho jsem v životě neviděl. Ale chodilo to furt. Stačilo koupit to za 6.500,- CZK nový - a vypadá to skoro stejně. A ještě se mi u toho podařilo zlomit raménko stěrače u řidiče - to stálo jen 2.300,- CZK, ale zato na něm bylo i originál stírátko s potiskem Brabus. No nekupte to, když je to tak levný.
Na 450 se mi stěrače zpomalovaly a zpomalovaly, až jsem se teda ukecal a šel to rozdělat. Zjistil jsem, že celý ty držáky osiček jsou z umělý hmoty (u 454 hliník) a že na straně řidiče je to nějaký zarezlý. Trvalo mi asi tři hodiny, než jsem tu osičku vykroutil ven - tolik uvolňovače rzi jsem snad v životě nevystříkal. Osička byla přesně uprostřed nabobtnalá nejmíň o 5 mm. Po obroušení a popatlání vazelínou to v pohodě slouží dodnes.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od PavelFrenk »

Dekuju za rady !!!
pustim se tedy do rozebirani a uvidim :?
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Ano stalo se mi to jak na 450 tak na Laguně co jsem měl předtím. Od té doby cca 1x za 2-3měsíce stříknu na osičky WD a není problém :wink:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

Čoveče, to není úplně praktický řešení, když to musíš stříkat TAK ČASTO. Nestálo by za to to rozdělat a opravit nějak pořádnějc? Třeba u tý mý 450 - osička je nastrčená zdola nahoru, nahoře je O kroužek, plochá podložka a z hranatýho drátu segrovka (aka pojistný kroužek). Závada vznikla tak, že ta segrovka někam zmizela (asi praskla), tudíž O kroužek přestal těsnit proti vodě, ta zalezla dolů ... Když jsem to ošmirgloval od koroze, tak jsem do toho nacpal snad 10 dkg vazelíny, nahoru dal novej O kroužek, plochou podložku z nerezu a normální segrovku z nerezu (drátovou z hranatýho drátu jsem fakt nesehnal) a myslím, že do smrti se tím nebudu muset zabývat.
WD je výborný mazadlo, ale má zásadní chybu - poměrně rychle vysychá. Nebylo by lepší zkusit tam navzlínat nějaký motorový olej?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Já to dělám preventivně společně s promazáním klik a zámku kufru takže mi to ani nepřijde a popravdě raději si sem tam stříknu než aby se mi o5 stalo, že stěrače zůstanou otevřené a nepůjdou dolu jako posledně na dálnici v prudkém dešti... :roll:

Možná by stačilo i jen jednou 2x do roka,ale když už to mám v ruce tak proč tam nestříknout :twisted:
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

Čoveče, já Ti nějak nemám rád sprejování oleje. Ono se to vždycky postříká i okolo, pak to zaschne a pak třeba panty u dveří (a celá ta mezera při otevřených dveřích) vypadaj hnusně. Jinak, než zasraný, se to pojmenovat nedá. A třeba u dodávky mi to v servisu postříkali, zaschlo to .. pak začly dveře vrzat, tak že to nejdřív umeju a pak namažu, jak jsem zvyklý - skoro hodinu jsem myl jedny blbý panty, ani Arva to nechtěla rozpustit, musel jsem to fidlat štětcem, benzínem, pak zase Arvou, orvat wapkou, saponátový čistič motorů, wapka ... pak dvě kapky oleje a několik mm3 vazelíny na aretační mechanismus -> vypadá to zase hezky a chodí jako nový.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Rozumím ti já proto mám vždy v jedné ruce sprej a v druhé hadřík a rovnou to i otírám :twisted:
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od PavelFrenk »

...tak jsem to rozebral, zjistil jsem, že moturek jde, kdyz do nej pustim natvrdo proud z baterky, pak jsem zjistil, ze tahla jdou krasne z kehka uplne v pohode.Tak jsem to vse zase nasadil, ale sterace na povel na pačce proste nefungujou, tak babo rad )))
Packa v prdeli ? Muze bejt ?
Pojistky jsem prolez jeste jednou a vsechny jsou dobry.
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

No, čéče, to bude p.del ...
Páčku zkontroluješ celkem snadno - čtyři šroubky pod volantem, rozklapnout zácvaky, odendat horní bokem (vč. tacho), vyndat páčku (jeden cvak) - návod v podstatě tady: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... se-control - třeba na konektoru zkusit jestli, jestli přichází nějaký (+), kdyžtak to zkusit proklemovat na nějakej vývod ...
Možná špatně zacvaklej konektor na SAM - http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... am-removal
Možná studeňáky na konektorech (nožích) v SAM - konektory N11-3 a N11-5 bejvaj "rozletovaný" komplet, na ostatních semtam něco. O tom vyprávěj tady: https://www.evilution.co.uk/index.php?menu=info&mod=951
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od PavelFrenk »

Dekuju moc za rady, s tim sis musel dat uz dost prace, moc dik, ale to uz je nejaky slozity, elektrice vubec nerozumim a ani jsem nenasel tak malou hvezdicku, ktera drzi ten plast pod volantem :D
To uz budu muset dat nekomu aby mi to omrknul, neznate nejakyho opravare, ktery rozumi elektrice na smartech ?
Prej je nekdo v Beroune kdo dela specialne Roadster a dalsi v Chuchli ?

Ja znam jen p. Rakouskeho, ten ale elektriku moc neeee.

Diky
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od JBC »

Můžeš zkusit třeba tohle: http://www.autodilnamartinek.cz/
No a v Chuchli je to tohle: http://smartautoservis.com/rubriky/kontakt
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Nejdou sterace roadster

Příspěvek od Winterwolf »

Ještě zkus dát přímé + na motorek když to máš nasazené v autě :wink:
Druhá věc jak jsi kontroloval pojistky :?: Pokud jen pohledem tak zkus dát jinou o které víš že 100% funguje např od světel, jen na test. Není to tak dávno co jsem rozebíral celý čumák F2 abych se dostal ke světlu které nešlo kvůli pojistce která vypadala OK,ale po proměření byla KO :x
Odpovědět