Rosení světel - přetěsnění

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
CHILLI
Příspěvky: 31
Registrován: stř 26 říj 2016, 15:05
Bydliště: Bílina, Čapkova 848
Kontaktovat uživatele:

Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od CHILLI »

Ahoj,
neresil jste uz nekdo tenhle problem s hlavnimi svetly ? Zacina me to dost sejrit 👹 Smejdil jsem tady i na evilution.co.uk a prd. Jsem spatnej hledac ?
Stacilo by mi jak ( jestli vubec ) se da ten cirej plast odtentockovat :-)

Diky :-)
BLACK PEANUT
Smart Fortwo Coupé, MC01, 0,7 turbo, 2005, benzin, WME4503301J275130
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od JBC »

Jsi špatný hledač. Jak se rozebere světlo najdeš třeba tady: http://www.fq101.co.uk/how-to-guides/fo ... t-adjuster
Musíš sundat čumák, světla vymontovat, rozpůlit. V podstatě je plexisklo na několika místech zacvaknuté do protikusu - je nutno nadzvednout západky a sklo povytahovat a povytahovat. Jakmile nadzvedneš první západku, okamžitě se ulomí. Pak se ulomí hned ta druhá atd. NĚKDY pomůže je při tom nadzvedávání nahřát horkovzduškou. Jindy to nepomůže.
Je možné, že už máš některé západky ulomené a proto nedostatečně těsní guma pod sklem.
Také je možné, že v tom nemáš originální světla, máš tam nějakou náhradu, která se rozebrat NEDÁ!

Zatékat do světel nemusí jen kolem předního skla! Může to tam lézt kolem žárovky blinkru. Můžeš mít špatně zacvaklé zadní krytky co slouží pro výměnu žárovek - chyba je i to, když je při výměně žárovky prohodíš mezi sebou. Může být ucpané nebo naopak odkryté odvětrání světlometu ... Ale Ty jsi kluk šikovný, Ty na to přijdeš. Takže hlavně - čumák dolů, světla ven!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
CHILLI
Příspěvky: 31
Registrován: stř 26 říj 2016, 15:05
Bydliště: Bílina, Čapkova 848
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od CHILLI »

Vidis, tady na ten site jsem uplne zapomel... hlavne, ze ho mam na notasu v oblibenejch :-)
Doufam, ze se na to dostanu co nejdriv. Aby se mi tam neudelal zabinec :-) Uz se na to tesim. Letos planuju na smartikovi vetsi akce, tohle bude brnkacka.
Diky moc :-)
BLACK PEANUT
Smart Fortwo Coupé, MC01, 0,7 turbo, 2005, benzin, WME4503301J275130
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od JBC »

I na Evilutionu to najdeš. Akorát nevím, jestli tam máš účet.
1) Demontáž z auta: https://www.evilution.co.uk/index.php?m ... or&mod=451
2) Rozebrání světel: https://www.evilution.co.uk/index.php?menu=&mod=346
A pokud neznáš bod
0) Demontáž čumáku: https://www.evilution.co.uk/450
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od JBC »

Jo, ještě něco ... Až ulámeš všechny ty caplíky a přelomíš sklo, tak se rozhodneš koupit ty světla nový. Originál Bosch už neseženeš. Budou Ti nabízet světla od šesti nebo osmi různých výrobců a Ty nebudeš vědět, které vybrat, protože si je nemůžeš prohlídnout a vybrat jako profík. Tak můžeš koupit přes Polsko čínský jebky, v kterých budou chrastit paraboly a jedna bude dokonce vypadlá z kuláku, protože Číňani neumějí vylisovat kouli a lícování a tolerance jsou pro ně taky neznámý pojmy. A ještě ke všemu to bude mít sklo přilepený silikonem .... Tak potom si kup světla od výrobce Automotive Lighting - AL -> to je totiž ten PRAVEJ ORIGINÁL!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
CHILLI
Příspěvky: 31
Registrován: stř 26 říj 2016, 15:05
Bydliště: Bílina, Čapkova 848
Kontaktovat uživatele:

Re: Rosení světel - přetěsnění

Příspěvek od CHILLI »

No to ziram. Z kama jses cece ? Takova studnice vedeni. Ja vim, kdyz clovek chce tak jde skoro vsechno.
Doufam, ze vymena svetel nebude zapotrebi a bude to opravdu nejaka prkotina. Ale uz jsem zkouknul ebay a par nasich inzeratu. To jen abych vedel co a za kolik. Z bouracek se da sehnat ledacos pouzitelnyho....
Uvidime. V kazdem pripade ti moc dekuju.
BLACK PEANUT
Smart Fortwo Coupé, MC01, 0,7 turbo, 2005, benzin, WME4503301J275130
Odpovědět