Zapojení alternátoru 1 generace, 2 šrouby

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
SLDMC
Příspěvky: 1
Registrován: pát 09 úno 2018, 17:19
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Zapojení alternátoru 1 generace, 2 šrouby

Příspěvek od SLDMC »

Ahoj, prosím o radu. Na Smartu shořela elektrika, celou jsem ji přeinstaloval z druhého auta, ale mám problém s alternátorem. Altík má kontakty B+, D+. B+ mám zapojen 1 kabel směr - startér - akumulátor - +. D+ netuším, žádný kabel nezbyl, již jsem brouzdal po internetu a nic jsem nenašel. Pokud by se někomu zželelo pomoci nešťastníku budu vděčen. Dík Luboš
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Zapojení alternátoru 1 generace, 2 šrouby

Příspěvek od Jindřich »

Zapojení jediného kabelu ( B+) stačí, já to mám taky tak a perfektně to funguje- D+ není zapojen . *pivo* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
MarcusV
Příspěvky: 108
Registrován: ned 25 led 2015, 21:26
Bydliště: Bratislava

Re: Zapojení alternátoru 1 generace, 2 šrouby

Příspěvek od MarcusV »

Ak máš len jeden kábel, tak zapojenie na (asi) B+ bude stačiť. Ak si tu ale hodíš do vyhľadávania výraz "nedobiji" alebo "alternator" tak ti určite nájde rozsiahle vlákno, kde niekto popisoval zapojenie presne podľa typu (pričom sa spomína zmena označenia). Ak máš ale len dva výstupy, tak bude možno rýchlejšie to nahodiť, nakopnúť, premerať a v prípade potreby prehodiť na ten druhý výstup. Nič horšie, ako že to nebude dobíjať, prípadne to po naštartovaní rovno skape, sa nestane.
Smart F2 Cabrio Sunray edition - "Van Cleef" - bordový projektil
Smart Roadster - "RoRo" - parkoviskový otĺkánek, ktorého nikto nevidí pri cúvaní...
Mercedes W115 240D 69' - lebo objem (kufra) ničím nenahradíš
Odpovědět