Vypínání autorádia při jízdě

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
Uživatelský avatar
maikerock
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31 kvě 2013, 08:09
Bydliště: Mělník / Praha

Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od maikerock »

Ahoj všem,
poslední dobou se nám na Smartovi děje něco netradičního. Při jízdě (ať už plynulé nebo popojíždění) se samo vypne rádio a zase hnedka naskočí. Po dojetí na místo a chcípnutí motoru se autorádio zablokuje a ukáže hlášku SAFE. Tak autorádio odemknu, nastartuju a najedno při rozjždění/couvání auto cuká. Takhle si cukne ještě při zařázení dvojky, trojky a po chvíli je to v pohodě. Bohužel je to taková závada, která se během ujetí 100 km nemusí projevit a nebo najednou během pár chvil se několikrát vypne a zapne autorádio a po dojetí jen zase SAFE. Bohužel, když se vypne autorádio, projeví se to i na osvětlení. Potkávačky probliknou a pak zase šlapou. Asi ve dne to tak není znát to osvětlení, ale ve tmě je to problém.

NEsetkal se někdy někdo s podobnou závadou?

Předem děkuju za tipy. Jarda
Smart r.v. 2002, 599ccm 40kw
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od JBC »

No, především bych tu závadu hledal obráceně. Ne že chyba rádia způsobuje poruchy na palubě, ale poruchy na palubě způsobujou chybu rádia! Protože výpadku rádia si všimneš, zatímco bliknutí potkávaček necháš bez povšimnutí.
Vyndej nebo jen odpoj rádio a když pojedeš bez muziky, třeba postřehneš i další projevy poruchy. Mě to zatím připadá jako nějaká porucha hlavního napájení, třeba volný (+) na přívodu do ZEE, nebo tak něco.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od Winterwolf »

Zkontroluj si kontakty na baterce :wink:
Uživatelský avatar
maikerock
Příspěvky: 9
Registrován: pát 31 kvě 2013, 08:09
Bydliště: Mělník / Praha

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od maikerock »

Mrknu na to a zkusím. Dám vědět, Díky.
Smart r.v. 2002, 599ccm 40kw
T505
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od T505 »

Nevim jestli jsem dobře hledal ale nebudu zakládat další vlákno, taky se mě vypíná originál smartí radio s tím rozdílem že po 30 minutách jízdy nebo spíše od zapnutí, to je taková vlastnost nebo se to dá někde nastavit. Dříve jsem si toho ani nevšiml až letos to tady tak rozkopali že jezdím dom víc jak pul hodiny.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od JBC »

A to rádio se Ti zapíná samo v okamžiku, když zapneš zapalování, nebo ho zapínáš ručně?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
T505
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od T505 »

Zapínám ho ručně, na zapínání pomocí klíčku jsem zatím nepřišel ale hodilo by se.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od JBC »

Potom je to na 95 % jasný. Teda - záleží jestli porucha je v autě nebo v rádiu. Nebo kde.

Pokud ho zapínáš ručně, tak vlastnost, že se samo po 30 minutách vypne je daná a nastavit jiný čas se nedá. Takhle se Ti vypne vždycky, když je vypnuté zapalování. Třeba když jsi třeba na koupačce u vody a pustíš si rádio z auta - za 30 minut OFF.
Takže to vypadá, že Ti do rádia nejde (+) od spínací skříňky - do každého rádia jdou minimálně dvě (+) - jedno je trvalé, aby se udržela paměť, druhé je od zapalování, aby se rádio mohlo samo zapnout a samo vypnout. Dvě (+) mají dvě pojistky - zkontroluj pojistky číslo 12 a 20 . No a druhá možnost na stejné téma je, že někdo měl v Tvém autě namontované jiné, než originální rádio, kvůli tomu prohodil dráty od obou (+) v konektoru, co se strká zezadu do rádia - jiná rádia ty (+) mají obráceně. Takže musíš rádio vyndat, vytáhnout konektor a v něm zkontrolovat, kde které (+) je, případně je mezi sebou prohodit.
Kde v konektoru má být které (+) si najdi na internetu (nebo někde tady v diskuzi), já si to z hlavy nepamatuju.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od JBC »

Jo, to automatický zapínání po zapnutí klíčku se taky dá vyřadit, jen nevím, jestli v rádiu, nebo v SAM. Na rádia jsou tady na fóru návody -
Obsah fóra/Všeobecná témata/Články - manuály.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
T505
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21 led 2021, 22:27
Bydliště: Brno

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od T505 »

Tak závada odhalena, vyndal jsem rádio a někdo ucvikl plusovej drát od klíčku, opraveno a radio se zapíná při zapnutí klíčku, už jen vyzkouším jestli vydrží víc jak 30 minut.
motokára 0,8CDI TURBO
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Vypínání autorádia při jízdě

Příspěvek od JBC »

Vydrží! Je to ode mě ošklivý, ale musím se pochválit - zase jednou jsem se trefil! Akorát jsem myslel, že to bude spíš pojistka, než štípačky.
Musel to být debil, protože stejné opatření se dá udělat softwarově.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět