Nejde odemknout Smart Roadster

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
lubos
Příspěvky: 11
Registrován: ned 27 bře 2011, 22:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od lubos »

Hledal jsem jestli to někdo neřešil ale nenašel, pokud jsem hledal špatně omlouvám se.
Mám následující problém.
Pokud dám odemknout auto tlačítkem odemknutí jen cvakne a k odemknutí nedojde.
Jediná finta jak se dostat dovnitř je zmáčknout zamknout ( poté dojde ke 2 cvaknutím první auto odemkne, druhé zamkne) a po prvním cvaknutí rychle otevřít dveře.
Toto se děje pokud jsou otevřené dveře ( ověřeno na druhém autě)
Nasvědčuje tomu i to že vnitřní osvětlení stále svítí pokud jej přepnu do stavu aby reagovalo na dveře.
Rozebral jsem jedny dveře abych zjistil jak je to v konektoru zapojené ( bohužel at jsem hledal jak hledal zapojení konektoru zámku dveří kde jsou mikrospínače jsem nenašel). Po oměření spínače na otevření a zamknutí dveří a kontrole kabelů ve dveřích bylo vše v pořádku. Kontakt otevření dveří je spínací tedy vliv přerušení kabelu ( pokud by byl přerušený) můžu vyloučit. Druhé dveře jsem tedy nerozebíral ( protože jsem ty první trochu zmrvil) a vyzkoušel jak se bude chovat druhé auto s odpojeným konektorem dveří. Chová se legitimně.
Dospěl jsem tedy k názoru že když není problém ve dveřích bude problém v jednotce do kterých vedou konektory dveří. Předpokládám že jde o jednotku SAM. Hledal jsem nějaké schema kde by bylo třeba komplet elektrické zapojení smarta případně i schma jednotky SAM.
Máte někdo zkušenost že by tento vstup do jednotky SAM mohl být z nějakého důvodu spálený a tato jednotka si myslela že jsou dveře stále otevřené? Pravé dveře , které jsem nerozbíral mají opravovanou izolaci na kabelovém svazku který se pravděpodobně prodřel a teoreticky mohl tento vstup do jednotky SAM spálit. Zatím se mi nechce jednotku SAM vyndavat a kontrolovat, když nevím co mě čeká tak třeba toto již někdo řešil a poradí mi.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

O Tvém problému jsem zatím neslyšel, ale:
- jestli se nepletu, zámek u zadního kufru má taky elektrický kontakty a hlídá stav auta i ve vztahu k zamknutí/odemknutí. Nemůže blbnout ten?
- do Roadsterů někdy zatékalo pod předním oknem a často to nateklo do SAM, kde to následně působilo neplechu. Nemohlo by to být něco takového? Že třeba po vyschnutí vody v SAM zůstala na desce vodivá cestička?
- v SAM bývá mnoho studených spojů, i když zpravidla na jiných konektorech, než je tento. Nemohla by chyba být v tom?
- pájka na deskách ve smartech je málo olovnatá, proto někdy začne cín krystalizovat, až z něj vyroste takový "fous" a ten udělá zkrat na sousední nožičce integráče apod. Stačí desku okartáčovat kartáčkem na zuby, fousy se ulámou ... Měl jsem jendou fous v klíči.
- nemůže být chyba přímo v klíči? Jednou se mi zašprajcoval mikrospínač "zamknout" (na tlačítku/gumičce z vnitřní strany je nálitek, ten sklouzl vedle mikrospínaše a tím mikrospínač na trvalo aktivoval) - auto nešlo odemknout a vůbec dělalo divné věci (ale už si nepamatuju podrobnosti)
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
lubos
Příspěvky: 11
Registrován: ned 27 bře 2011, 22:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od lubos »

Díky
- kufr je v pořádku, pokud jej otevru u jiného auta neděje se to
- klíčem to nebude mám dva , je to doopravdy tím že si auto myslí že jsou otevřené dveře stačí otevřít dveře u funčního auta a chová se to takto , trklo mě to tím že svítí ten interiér. Vzhledem k tomu že ta signalizace je spínací kontakt studenák bych asi vyloučil ale nevím jak je to tam zapojené a co se jak může propojovat přes země. Hnul jsem si se zády když jsem instaloval palubní počítač tak se mi nechce lézt vyndavat SAM jednotku pokud by to mohlo být ještě něčím jiným. Vzhledem k tomu že mi všechno trvá když jí vyndám tak než jí vrátím nebudu moc jezdit a to může trvat :D
- s tou vodou mě to taky napadlo, mám to auto jen chvíli, dlouho někde stálo musel jsem nechat udělat motor ale vevnitř vypadá suché
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

Nemůže být upadlá kostra do některých dveří? Jestli to dobře chápu, spínač v zámku spíná vodič ze SAM proti kostře. Na mailovou adresu, kterou máš uvedenou u svého účtu, jsem Ti poslal obrázek týkající se zapojení spínačů v zámcích/osvětlení interiéru. Ten signál na světlo zřejmě současně informuje SAM i pro potřeby zamykání.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
lubos
Příspěvky: 11
Registrován: ned 27 bře 2011, 22:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od lubos »

Díky, koukám na to, když je to upadlé tak si to myslí že je to zavřené, informace o otvevření dveří je spínací proti zemi. Tedy do jednotky SAM je to zkratované se zemí. Vypadá to tedy že je v háji doopravdy ten vstup v jednotce SAM.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od JBC »

Ale může být upadlý drát někde cestou, takže spínač sice funguje správně, ale do SAM to nedojde! Klidně může být něco zlomeného u pantů dveří. Co když místo informace I/O - plný kontakt/žádný kontakt tam má jít informace přes nějaký odpor - že ten spínač přepíná hodnoty odporů? Něco jako pádla na volantu?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
lubos
Příspěvky: 11
Registrován: ned 27 bře 2011, 22:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde odemknout Smart Roadster

Příspěvek od lubos »

Zlomné to není regauje to doopravdy na sepnutí. U druhého auta jsem odpojil konektor dveří a auto o tom ani neví že by se něco takového stalo a chová se to zcela legitimně.
Odpovědět