hodnoty odporu snimace kliky ?

Řešení problémů elektroinstalace, schémata, návrhy na změny
Odpovědět
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

hodnoty odporu snimace kliky ?

Příspěvek od paboz »

V elektronice se moc nevyznam,dotaz asi bude pro znelce v dane problematice.
Ferda po zahrati vydechl az po schladnuti v pohode nastartoval.
Byl vymenen snimac kliky a dneska v tech hycech ujel 20km v pohode.Zastavil se v utery po cca 8 km

tedkom k dotazu.stary snimac mam na stole a napadlo me ho promerit ,nemel jsem predstavu co namerim,ma dva vyvody.
Merak nastaven na 2000 ohmu : pri venkovni teplote namereno 1113 pak nasledovalo nahrivani horkovzdusnou pistoli a kdyz hodnota vstoupila na 1356 byl konec .Po schlezeni v tek.vode nemereno to same.
Pro pripadny dotaz na jakou teplotu zahrato.stupne nevim.Tu kovovu plosku ja prstem udrzel a popalenina nebyla.Zena tento pokus neudrzela.
Znamena to ze snimac je na 100% vadny?Skoda ze jsem nemel moznost zmerit novy k porovnani.
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
Pazour66
Příspěvky: 256
Registrován: sob 23 dub 2016, 07:54
Bydliště: Blansko

Re: hodnoty odporu snimace kliky ?

Příspěvek od Pazour66 »

Ty seš smártovej chirurg :shock:
Smart coupe Passion, 0,7, 45 kW 2005 O--O
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: hodnoty odporu snimace kliky ?

Příspěvek od paboz »

bohuzel chirurgove se do mne v utery vetnou:-)
proto jsem uz nestihal vymenit sam ten vadny snimac.
aspon zena poznala co ma dona,tak by oprava stala 700,tak ji to stalo 2500 :-(
Fortwo 450, 2001
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: hodnoty odporu snimace kliky ?

Příspěvek od JBC »

Něco o odporu čidla máš tady: https://www.evilution.co.uk/index.php?m ... g&mod=1483
V tý části, kterou nevidíš, je ještě nškolik vět a tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=0DzSzpqBToM&t=3s
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
paboz
Příspěvky: 156
Registrován: čtv 15 dub 2021, 05:36
Bydliště: u Karvine

Re: hodnoty odporu snimace kliky ?

Příspěvek od paboz »

Super dik,ja vedel ze jsem to nekde cetl ze musi v zakladu met obvod .To vis za posledni mesic jsem nastudoval tolik informaci o smartech ze mam hlavu jak patraci balon :D
Z toho jsem vychazel ,ze pred vymenou kdyz to po zahrati prestalo jet a neslo startnout tak laicka diagnoza prvne ji vyndat a multimetrem premerit.V hlave mi to srotilo je utery poledne dnes to nestihnu a v stredu az po obede.Pokud bude trefa objednam nove JENOMZE pokud by vsechno klaplo tak je v patek odpoledne doma jenom ze pokazde nejde vsechno dle predstav a kdyz dorazi AZ v pondeli odpoledne to uz mi je na dve veci.
Tak ze odtah je zdarma a sehnani autodilny.V ctvrtek odpoledne opravene .Ja uz nebyl v autodilne od listopadu 2016 tak ze cena me jemne receno sokovala.
No nic aspon zena vi co ma doma.
Myslim dokonce ze to jsi byl ty co tady nekde psal ze mas rad veci pod kontrolu .
Fortwo 450, 2001
Odpovědět