myti motoru

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Blem

myti motoru

Příspěvek od Blem »

Zdravim (plzenaci)
nevite nekdo, kde myji motory?
nejak jsem hledal ale nikdo nic moc :-D
diky :)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewtopic.php?t=365

Tip na myčku Ti nedám, ale není to jen tak. Nevím jaký Smart máš, ale u F2 a Roadsteru budeš muset nejprve kvalitně zakrýt interiér, respektive při mytí motoru z prostoru zavazadlového prostoru , je potřeba oddělit prostor motoru od interiéru.
Řešil jsem to např. krycí malířskou fólií a otvor k motoru oblepil páskou, abych neměl mokré čalounění při stříkání vapkou či vývěvou na motor. Poprvé jsem byl na myčce, ale již 2x jsem motor myl vapkou u garáže a také to jde. Pravda pokud by šlo o větší znečištění a zaolejování motoru, tak bych nejspíš asi také volil z ekologického hlediska myčku.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Já jsem jenom sundal víko motoru a opřel ho o zadní sedadla.
Blem

Příspěvek od Blem »

já bych rád ruční mytí... vapkou si to můžu uělat i doma... nechci ale poškodit motor (prasklá hlava... atd atd)
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Jak to chceš mejt ručně :?: Jinak než wapkou to snad nejde, ne :?: Hlava nepraskne, nemá proč, to by musela bejt hodně přehřátá po nějakém extra výkonu a pak prudce ochlazená.Maximálně potom nenastartuješ nic jiného by se stát nemělo.
Blem

Příspěvek od Blem »

v Praze to dělají ... na plzeňské... báwo jsem tam dával už 2x a nemejou motor vapkou :) sice je to drahé jak sviňa ale auto vypadá komplet jako nové... o proti vapceto nemá konkurenci... oživí ti i plasty a hadice :)
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Viděls jsi to dělat :?: Jestli to jenom netvrděj, když vidím jak se každej snaží akorát někoho podvést tak bych se tomu ani nedivil.
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Taky mi to přijde divný. Jestli to nemyjí vapkou, tak to musí polít jedině nějakým chemickým prostředkem a ani to nepláchnou.

K tomu mytí vapkou:

- Nechám motor před mytím vystydnout, teplý je tak akorát -
a) nemůže nic prasknout vlivem rychlého schlazení
b) horký motor se špatně myje, když na něj aplikuji nějaký odmašovací prostředek, odpaří se dřív než začne působit.

- Samotné mytí provádím různým tlakem vody ( upravím vzdálenost vapky od motoru ). Hadice a elektrosoučásti myji šetrně mírným sprchováním z větší vzdálenosti , k hliníkovému bloku motoru mohu jak blízko chci.

- Po umytí vezmu kompresor a foukám a foukám dokud vše nevyfoukám do sucha

- Vezmu čistý silikonový olej a motor nastříkám. Jde hlavně o plasty, elektrosoučásti a pohyblivé součásti. Silikon nechám minimálně 10 minut vzlínat, pak vezmu hadr a co je vidět a kam pohodlně dosáhnu to otřu.

Hotovo.

Sice nemám dobrou fotku umytého smartího motoru, ale když umyji motor na druhém autě, efekt je stejný ( viz obrázek - motor po deseti letech provozu )

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
midloch

Příspěvek od midloch »

S tou hygienou bych to nepřeháněl. Motor se odmastí, ztratí ochranný film, začne korodovat, je hlučnější, hadice seschnou a praskají, kuny si v něm lebedí(nemají mastný a špinavý packy), nejsou viditelné úniky kapalin,......
Tak proč to vůbec mýt ?
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

na stk ti reknou, ze tam se chodi s cistym umytym autem vcetne motoru ;-)

to je snad jediny duvod.
ja jezdim v prosinci mezi svatkama :-) kdyz je snih nebo prsi a auto je mokre, tk se v nem moc nehrabou, aby se nezaspinili :D
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Teda, přemýšlela jsem na tom samým, proč mýt motor.

Ale je pravdou, že poslední dobou smártík je opravdu jen auto, které jezdí, žádná péče. :oops: ale já to napravím

A když mám mýt na stk čistý motor, umí mi ho tam umýt? Když to vyžadují, tak by to měli umět udělat. Jinak jsou to plky
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

STK není myčka ani servis. :wink:
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Myji motor proto, protože si myslím, že usazená sůl po zimě je horší než trochu vody navíc. Taky když se mění chladící kapalina , nevyhnete se potřísnění motoru. Sůl i chl.kapalina je žíravá a naleptává, takže ten film je opravdu vydatný a snad než kvůli kunám se k ničemu jinému nehodí. Ta pohádka o praskání hadic a korozi motoru, to se mi nezdá. Svůj postup mytí jsem popsal a nic mi nepraská ani nekoroduje a už vůbec nechápu proč by měl být motor hlučnější. Kuny si " do mě " jaktěživ nekously a když jsem byl v servisu se starým autem protože mi někde unikal olej, stejně mě poslali nejprve na myčku.
Pro mě je čistý auto vizitkou a když na něm dělám údržbu, je to mnohem příjemnější si opláchnout ruce vodou než se mýt od hlavy k patě solvinou.
Ale jo nemyjte to, máte recht :wink:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
midloch

Příspěvek od midloch »

Má pravdu předseda,sůl je svinstvo,také se snažím po zimě motor opláchnout -ale pouze vodou.Wapka není moc vhodná-leda pokud bych chtěl udělat díru do chladiče-z osobní zkušenosti-lamely se sypou jak papír (motorky se např. nedoporučují mýt wapkou-tlak vody může protlačit guferama a prachovkama bordel do motoru a ložisek).
No a o vlhkých kontaktech by mohli vyprávět majitelé vytopených aut (stačí několikrát namočit a elektroinstalace si žije svým vlastním zivotem-viz kontakty pod sedačkou řidiče).
Když jsem kupoval auto z bazaru,měl jsem radost,jak je krásně čistý motor, ale po čase hliníkový blok a víko zoxidovaly a dnes jsou drsný jak struhadlo (nevím,čím to ti šikulové myli).Pochopitelně se v tom drží skvěle bordel.
Mytí je na vkusu každého soudruha.Já osobně po zkušenostech preferuji otření mastným hadrem od prachu a vyjímečně(po zimě,po zakydání provoz.kapalinami)šetrné opláchnutí a osušení.
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Markéta »

Vidíš, na mytí po zimě jsem nepomyslela, ale obvykle na jaře projedu několik větších louží a tím to pro mě hasne. Nevím, jestli je to dobrý postup, ale zatím to tak dělám.

Ale je to každýho věc.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Odpovědět