Evidenční prohlidka smart

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Iriska
Příspěvky: 4
Registrován: pon 27 říj 2014, 22:54
Bydliště: Praha

Evidenční prohlidka smart

Příspěvek od Iriska »

Dobrý den všem:-) Tak už jsem také šastná majitelka smarta:-) Koupili jsem samozřejmě už použitý ale zatím jediná problema - udělat evidenční prohlidku abysme mohli změnít vlastnika.
Dneska jsme to zkusili ale neuspěli... Neschvalili nam to. A teď jsem v rozpacích:
1. špatný rozměr pneu - zímní pneu jsme kupovali použitý - a je to 155/60. V techničaku mám napsano 145/65. Mám si koupit jiné, nebo mám to zapsat do TP? Kolik by mě stala druha možnost? A je to složité? Jsem už hodně toho četla, a vidím že každý má jiné pneu, jak to dělate?
2. přední okna zatmavená folií - není nějak vyjimečně tmavá, ale nejsem se jista kolik procentu světlá propustí. Nechtěla bych ji sundavát. Nemohli byte poradit kde to mužeme změřit.
3. typ motoru zakrytován - to vůbec nechápu. Ale můžu řict že pán co to dělal zřejmě viděl smart poprvé.
Děkuji za veškerou informaci kterou budete ohotné sdělit.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

koupila sis pneu na noveho smarta s oznacenim 451.
tobe patri na auto opravdu ty, ktere mas v technicaku. takze jestli se tu najde nekdo, kdo ti na evidencku pujci uzke kola a potom mu je vratis. verim, ze by to nemel byt problem. jinak na tech 155 se ti bude jezdit lepsi a vzadu mas samozrejme 175, ze?

ve ktere stk jsi byla?

s tema foliema ... no musis pouzit svuj sarm.

a bod tri je uplny nesmysl, to bych se dohadoval, ze je jeho problem, ze ho nemuze najit, ne tvuj. ty sis to oznaceni neschovala ze sve vule. cislo motoru si nech z tp vymazat a je po problemu. nove to tam byt uz nemusi. motor je nahradni dil stejne jako treba blatnik nebo okno.

doufam, ze jsi nekoupila s najetyma cca 100 tis. km +-20 a motorem 0,6l
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Příspěvek od Jindřich »

TYP MOTORU ?? - to nebylo na autě nikde vyražený ani za komunistů, to je jen v TP. *fornik*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Od kdy, do prdele, při evidenční prohlídce kontrolujou pneumatiky? Ten kokot má akorát zkontrolovat výrobní číslo karoserie, vydat o tom potvrzení a držet hubu.

Jak to děláme z těmi rozměry pneumatik? Já měl u prvního štěstí, že měl v TP zapsané všechny možné kombinace rozměrů pneumatik už od uvedení do provozu (v ČR). Druhého jsem si nechal ze SRN dovézt odborníkem, který zajistil, že v čistopisu TP byly rovnou zapsány všechny oficiálně existující rozměry.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Lub.Ch
Příspěvky: 18
Registrován: pát 31 říj 2014, 09:09
Bydliště: Šluknov

Příspěvek od Lub.Ch »

Ani se nedivým že jsou na evidenčce problémy. První týden v říjnu jsem byl také na evidenčce. Když jsem technikovi po půlhodině prolézání auta řekl, že je to evidenčka a né technická, tak mi odpověděl, že dneska musí kontrolovat vše. Při evidenčce měl v ruce kameru a celé auto natáčel včetně jednotlivých detajlů (gumy, interiér, prostor motoru, podvozek, výrobní čísla). Kontroloval i typ motoru, číslo ho nezajímalo, ale to jestli tam je ten typ co je schválen výrobcem a uveden v techničáku. Na můj dotaz zda chce vidět i povinnou výbavu mě řekl, že to ho nezajímá, že to je věc technické a policajtů na silnici. Zaplatil jsem poplatek za evidenčku, dostal protokol a já měl pocit, že mám i po technické.
Jinak pro informaci, výrobní číslo motoru se skládá z typového označení mororu, kodového značení roku a samotného čísla motoru, vše je to v tom jednom čísle.
Luboš; Smart ForTwo I; r.v.2002; 600ccm benzín; 40kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Ani se nedivím, že kontroluje všechno, když vidím, kde bydlíš. V té Vaší lokalitě zřejmě "spoluobčané" jezdí se vším možným, i nemožným. Ale domnívám se, že ti si s nějakou evidenčkou nelámou hlavu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
Iriska
Příspěvky: 4
Registrován: pon 27 říj 2014, 22:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Iriska »

Děkuji všem moc krát za odpovědí!!!! Jsem byla úplně ztracená.
Tak jsem našla několik míst, kde mě udělají evidenční prohlídku ze všem všude;-)
Ale po konzultace s pojišovnou jsem se rozhodla, že pneu udělám jako v techničaku, prostě si koupím jiné, a staré prodám když to půjde.
Ohledně tonovaní skel předchozí majitel auta řekl že papíry nemá, ale že když folie vybíral, tak prý tam bylo napsáno že má propustnost světla 70, což je povolené. Protože nevím kde to změřít, tak zatím to nechám. Nechci mít úplně číré skla. A známy který má až úplne tmavé skla občas platí pokutu policajtum kolem 300kč.
Takže už to vypadá že brzo to už bude;-)
Děkuji ještě jednou za pomoc!
*smart*
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

prakticky neexistuje folie (krome cire), ktera by mohla mit atest na predni skla

Smart by mel mit lehce zatonovane skla uz z vyroby, ne?
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Iriska
Příspěvky: 4
Registrován: pon 27 říj 2014, 22:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Iriska »

Pravě tady na fóru jsem našla téma kde bylo napsáno, že folie musí propouštět 70% světla, pak stejnou věc mě řekl předchozí majitel, pak v pojišovně také. A tady http://www.auto.cz/pokuty-folie-oknech- ... avdy-65361
Tak uvídím;-)
ruya
Příspěvky: 58
Registrován: čtv 10 zář 2009, 21:36
Bydliště: pha

Příspěvek od ruya »

Mno drzim ti palce ale obavam se ze na smarta neexistuje folie ktera by splnila podminku 70,75% prave kvuli zatmaveni uz z vyroby. V tom clanku to pisou moc pekne "Když se podíváte na sklo, nesmí být zatmavení na první pohled viditelné". Na STK vetsinou primhouri oci nad bocnimi skly ale u celniho jsou nekompromisni.
Smart 0,8 Cdi 451, 2009, 40kW
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Ale když někomu řeknu, že bych chtěl vidět ten předpis, který údajně jakékoliv zatmavení zakazuje, tak mi NIKDO nebyl schopen to ukázat. Jestli to nebude tím, že jsme papežštější než papež.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

§ 36
Závady na vozidle, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích
(K § 2 odst. 5, 6 a 7 zákona)
(1) Jsou-li na vozidle závady, které ohrožují bezpečnost provozu na pozemních komunikacích, nesmí být vozidlo užito v provozu na pozemních komunikacích, s výjimkou nouzového dojetí.8)
(2) Závadou podle odstavce 1 v osvětlení vozidla je vždy,
.
.
(3) Závadou podle odstavce 1 v zasklení vozidla je vždy
a) prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o velikosti větší než 20 mm,
b) zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %.
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3713
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od JBC »

Děkuji! Problém je, že odborníci na STK (a třeba i ve firmě na výměnu autoskel) tvrdí, že na předním skle nesmí být nic, co tam nedal výrobce a tím kontrolovaným zatemněním se rozumí to zatemnění, které tam dal výrobce. Pokud by tónování z výroby bylo temnější, šup, z hrušky dolů. Pokud tam žádné nebylo od výrobce, žádné tam nesmím dát. Takový je výklad ve zdejším okresu.

Já nechci zatemňovat okno u Smarta, tam mám na předním skle nahoře originál pruh proti slunci. Já chci takový pruh udělat na manželčině autě a chtěl jsem to nechat udělat u těch, co se tím živí. Ve dvou takových firmách mi řekli, že mi to klidně udělají, ale že to je na moje triko, protože tam nic takového nesmí být a oni se pod to nepodepíšou. A je fakt, že když jsem si od nich nic nekoupil, tak se mi nechce po nich chtít, a svoje tvrzení něčím doloží.

Na druhou stranu, pokud bych ten poslední odstavec, který cituješ, vzal čistě češtinářsky, tak mi z toho vychází také to, že by se 25 % plochy skla dalo zatemnit úplně, protože zbývajících 75 % nebude mít zatemnění žádné.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Michalak C7
tomyk
Příspěvky: 93
Registrován: úte 25 úno 2014, 17:59
Bydliště: Brno

Příspěvek od tomyk »

jo my resime jako uplne to nejvic predni sklo :D

no mam takovy pocit, ze to zatmaveni nahore je mozne presne z toho duvodu, ktery popisujes. Navic by to melo byt mimo stiratelnou plochu okne. zkusim to pohledat
Smart City Coupe 02', Passion, red/silver, 40kw

Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Evidenční prohlidka smart

Příspěvek od mugwai59 »

Zdar, zeptam se mozna blbe, ale vite nekdo jak dostat do TP pri prihlasovani CDI vice rozmeru pneu jako mam treba u Bravo ?
(mam tam uvedeny mracna rafku a mracna moznych gum)
V DE papirech od CDI mam (samoze jak jinak) 135/70 R15 s nizsim zatezovym indexem 70T misto 72T.
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět