Registrační značka na přání

Náhradní díly, servisy, kontakty ...
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Registrační značka na přání

Příspěvek od daniel »

Schváleno od 1.1.2016, ale teprve dnes se naplno rozběhla registrace značek na přání. Otevíralo se ráno v 8 hodin a jako Smartího nadšence, mě tam hned měli za přepážkou. Vyzbrojen vědomostmi z tisku, jsem tam naběhl se svými návrhy, které se pomalu začaly rozplývat. Vedle u okýnka se už vystřídali 3 borci a vzhledem k přísným pravidlům (které nevěděli), postupně odcházeli s nepořízenou. Já něco málo věděl a tak jsem na ně vyplivl požadavek "F0R SMART". Paní asi znalá tématu odvětila: "je to značka auta a to nepůjde". Naprosto chladně jsem odvykládal formulku, že se jedná o slovo "chytrý" a je sice možné, že se jedná o auto, ale já to chci kvůli významu. Pak následovalo lítání po celém baráku, kdy jsem zaměstnal více lidí, než bylo zdrávo a jelikož jsem se nechtěl názvu vzdát, tak došlo až na zavolání přímé linky do Prahy, kde byl doporučen postup "naklepej to do počítače, buď to povolí, nebo ne". Nastala minuta pravdy a po vyťukání počítač: F0R (hanlivé, nebo jinak nepřípustné) a SMART v pořádku. Tak to jsem čekal (i paní za přepážkou), že to bude přesně opačně. Poté mě paní vyzvala k úpravě prvních tří písmen s tím, že už by to mohlo klapnout. Vyhrkl jsem tedy PR0, to systém akceptoval a dal do rezervace. Tady jsem to v rychlosti zkrátil ať nezdržuji, ale jen se mnou strávili více jak dvě hodiny a tenhle nedodělaný systém, kdy improvizují a ještě se u toho musí usmívat jim fakt nezávidím... 8X/
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od DYK77 »

Paráda. Je vidět, že toho máš hodně na starosti :lol:
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Druzeta »

Nedal bych si to ani zadarmo když to může mít kdokoliv, a to jsem měl na autě několikrát 4 stejný čísla a podobný kombinace, na jednom mám teď 5 stejnech ale vydaný v době když je nešlo koupit.
Jediný co mě napadá jako text je: PRIM1TIV,ta jednička kvůli té jedné číslici.
Nejlepší na tom je že když někdo škodolibej sundá značku,tak desítka v luftu a znova tu značku nevydaj.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od DYK77 »

Já si říkám, že čím hůře zapamatovatelná RZ tím lépe :P
Na druhou stranu, když to někdo chce, tak ať si to tam dá. Proti gustu, žádný dišputát :wink:
Jinak zdravím Danculeho, léta se tu neukázal 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od JBC »

Ale jo, někam se to hodí, někam to patří - i když prý názvy aut nesmí být, tak podle televize si dnes někdo objednal TRABANT. No, jestli má doma naleštěnýho veterána 600 nebo 601, tak na něj je ta RZ přímo určená. Taky bych si koupil FIAT500, ale nevím, jaký bude to poslední písmeno. A kromě toho, rezervovat si ho člověk může jen na tři měsíce ... Tak rychle mi to nepůjde. A na Smarty, na současná auta, se mi to dávat nechce.
Jo, přemýšlel jsem, jestli si na Prcka nedat OK-HZF05. Jenže, pomlčka nesmí být a nic jiného tam prostě nepatří. Ani 005. A pak by mi stejně řekli, že to nejde ...
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Jindřich »

Co by asi říkali, kdybych přišel dal 10 000 a chtěl třeba 2L5 5684 ???? *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
cuhan
Příspěvky: 165
Registrován: sob 05 zář 2015, 14:42
Bydliště: Zlaté Hory v Jeseníkách

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od cuhan »

Něco to do sebe má,bude lehce rozpoznatelnej idiot.. :wink:
SMART fortwo MC01 0,8 CDI
Volvo S60R 2.5T AWD 255kw 500Nm +3"downpipe
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od mugwai59 »

Totalni souhlas cuhy, ty lowe za to da da opravdu jenom idiot a jeste k tomu idiot plny penez co nevi co s nema :D))) *1* .
Radsi bych si za ne nechal udelat druhy motor do foroty do generalky (napriklad :idea: ) :wink: .. urcite rozumneji utraceny prachy:)).
Nicmene idioti uz stoji fronty a uz se vidi jak se budou chlubit pred jinyma idiotama :mrgreen:)) ..
---------------------------------------
Jinak nam zrejme uz zdrazili STK/EM, pac si nakoupili novy digi fotacky a nikoho to jak koukam kolem vubec ne.ere kazdy dve leta vyplaznout ranec penez:).
WV a jim podobni zm.dove delaji podrazy s emisema (ruzny egr-y, lambda predehrevy a podobny kurvitka-siditka) a nam to osladi hezky na STK a daji k uhrade misto jim, sila, co ?
Typicky cesky pristup, cemu se divim:) ..
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Druzeta »

No hlavně na emisích bude hodně lidí koukat, já jsem si to na všech autech udělal na dva roky a do ty doby se snad na to něco vymyslí.
Ono totiž nejde ani o měření emisí ale o diagnostiku která předchází měření, stačí když v minulosti odešla třeba žhavící svíčka a uložilo se to do jednotky, takové auto prej nemá na silnici co dělat.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Winterwolf »

To co píšeš je nesmysl.
Technik STK není a nebude vyškolen od výrobců všech vozů proto aby mohl zasahovat do elektroniky vozu.
Další věc je, že by musely STK nakoupit originální diagnostiky od všech výrobců a na všechny modely protože jak to není originál tak to nemusí fungovat správně a a za 3 jestli už se ti do auta napíchnou a tam budou staré závady tak je smažou a pak udělají znovunačtení informací.
Když jsem byl teď na diagnostice s Espacem tak tam našel cca 30 chyb kvůli tomu, že mi odešla baterka v průběhu startování.... Po výměně baterie , smazání chyb se již žádná nová neobjevila :mrgreen:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Druzeta »

Ale není to nesmysl. :!:
STK se to netýká je to věc která předchází měření emisí.
Bez vyčtení Readiness kodu se auto nebude vůbec měřit.
Smazat závady nestačí, nepomůže ani smazání závad před vjetím na emise, jakým způsobem se smažou nevím, nemám to zase tak nastudované, to ukáže čas.
Diagnostikou to chybu nenačte ale pokud bude ve výpisu Readiness kodu chyba mimo klimatizaci tak odjezd.
Tady můžeš studovat:
http://www.fcd.eu/article.aspx?id=1686
http://ulozto.cz/x6VHJdUi/emise2016-pdf
http://www.chiptuning.cz/clanek/seznam- ... o-vas-ceka
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Winterwolf »

OK tak jinak, pokud ti svítí kontrolka motoru tak bys na TK neprošel ani loni. Já samozřejmě psal o chybách které se staly a jsou již opraveny, viz v minulosti vadná žhavící svíčka. Auto si chyby uchovává a nemaže si je samo, proto jsem psal, že stačí výmaz chyby a je hotovo.

Napíšu to jinak , pokud by mě z emisí poslal technik pryč protože si nějakým UNI nástrojem někde něco vyčetl a nelíbilo se mu to a já věděl, že je auto v pořádku tak moje první cesta bude do autorizovaného servisu a za pár korun si nechám udělat výpis z čisté diagnostiky a ten mu přijdu i s fakturami omlátit o hlavu.

Hlavně ty články se víceméně specializují na diesel tak jsem v klidu :mrgreen:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Druzeta »

Problém je že to musí být vyčtené u nich na měření emisí, že si přineseš protokol odjinud ze servisu nepomůže.V autorizovaným servisu by ale mohli odstranit i tu paměť kerou to vyčítá na emisích.

Zase něco někdo vymyslel a nedomyslel do konce, ani na těch emisích nevědí co maj dělat, online STK fungovalo včera prej jenom několik minut.
Na starý auta a autobusy který smrděj a kouřej že za nima není vidět těch se to netýká protože ty nemají OBD2 tak je nenapíchnou.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od Winterwolf »

Oni možná nebudou chtít,ale protokol z autorizovaného servisu je vždy víc než nějaký UNI co má STK.
Nehledě na fakt,že kdo chce mít auto v pořádku tak ten si to nechá opravit ať už mu to načte STK a nebo servis.Dost lidí dělá tk kontrolu tak, že předá auto do servisu ať to zařídí a pokud bude potřeba něco opravit ať opraví. Bohužel se teď akorát TK protáhne o několik minut navíc...

Jsem zvědav kdy se na netu objeví meziadaptér do OBD zásuvky který bude posílat data vše OK at to tak již bude nebo ne :mrgreen:
Uživatelský avatar
mugwai59
Smart ACE
Příspěvky: 1490
Registrován: pát 25 led 2013, 12:31
Bydliště: Ivančice u Brna

Re: Registrační značka na přání

Příspěvek od mugwai59 »

Druzeta píše:Na starý auta a autobusy který smrděj a kouřej že za nima není vidět těch se to netýká protože ty nemají OBD2 tak je nenapíchnou.
No to je presne to na co poukazuju - ucet za smrad se predlozi Tobe, me, atd., pac vedi ze s nama kdykoli zametou:).
Odstavit autobusy, kamiony, diesel lokomotivy, nerku-li leteckou prepravu (ted z hlavy nevim za kolik kamionu je nakladni A320 kopa smradu) to by bylo halo a povyku (kvuli moznym "nezamestnanym", socialni otresy a podobny zvasty) ! :wink:
Smart ForTwo Cabrio Pulse 2003 / 0.7 l / 45kW / 21.1.2015 - 107100 km - 5,3l/100km / NAT_Obrázek
Smart ForTwo Cabrio Passion 2001 / 0.8 l / 30kW / 26.4.2016 - 106400 km - 4,4l/100km / DIESEL_Obrázek
Odpovědět