Seřízení ruční brzdy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
jujda.jujda

Seřízení ruční brzdy

Příspěvek od jujda.jujda »

Dobrý den.
Mohl by mi někdo poradit jak seřídit ruční brzdu? Podařilo se mi rozhýbat ten středový šroub se dvěma plochami, vyrobil jsem si na to klíč ale a utahuji nebo povoluji tak se nic nemění.Nepochopil jsem zatím funkci těch dvou pružin,obě jsou momentálně volné a lanka v držáku taky.Brzda sice zabrzdí ale má moc velký krok a je nutné páku dotáhnout větší silou.Nejvíc by mi pomohl nějaký odkaz nebo obrázek.
Dík všem za rady
jujda
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

ajajaj s tou ploskou se nehybe. Staci do te tycinky ze spoda zatlacit, myslim tu co je mezi lanky rucni brzdy, zatlacis ji nahoru a trosku se pritahne je to takovy samostav, nebo jak to popsat.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
jujda.jujda

ruční brzda

Příspěvek od jujda.jujda »

Dík za odpověď. Mohl jsem s tím otáčením něco poškodit? doufám že ne,hned zítra to zkusím :roll:
jujda
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

no poskodit snad ne, zitra se to pokusim vyfotit, ale nevim jak to bude vypadat. Fotak mam ted jen na mobilu. Jde o to, ze z jedne strany je drazka jako osazeni a z druhe zuby, za ktere ta rucni brzda taha. Navic pokud to prezenes je tam pod rucni brzdou cudlik ktery ti uvolni tu aretaci aby se zase ta tycinka spustila niz.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
jujda.jujda

Příspěvek od jujda.jujda »

to by bylo fajn ty fotky,já do toho čučel a fakt jsem nepochopil funkci ale teď když si napsal že to funguje jako samostav tak je to srozumitelnější.Nejhorší je ten přístup a ani se zrcátkem jsem nic moc nevystudoval.
jujda
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Třeba pomůže

http://www.evilution.co.uk/index.php?pa ... =servicing
http://www.evilution.co.uk/index.php?pa ... =servicing

Něco najdeš také v Dílenské knížce na str. 74-75

http://www.smart-club.cz/phpBB3/viewforum.php?f=9

Akorát nechápu jaký středový šroub máš na mysli. Počkám na fotky jestli budou.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
jujda.jujda

Příspěvek od jujda.jujda »

Myslel jsem ten co je ve druhém odkazu,mám tam ten co je označený jako A.Asi to není šroub jak jsem pochopil,předpokládal jsem že se tím seřídí ruční brzda.Pod buben jsem zatím nekoukal ale tam se snad nic neseřizuje nebo ano?
dík jujda
jujda.jujda

Příspěvek od jujda.jujda »

Jinak moc dík za tu příručku,aspoň trochu získám přehled co a jak ve Smartíku je.Zatím jsem se v něm moc nemusel vrtat ale nejspíš mě nějaké práce neminou.
jujda
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

V bubnu, pokud se v tom někdo nehrabal, toho moc nenastavíš to je fakt. Dá se tam provést kontrola obložení, které kdyby bylo sjeté, tak už to bude špatně brzdit.
Sundání bubnů není ale od věci. Můžeš brzdy alespoň vyčistit a taky Zkontrolovat jestli jsou pakny na obou stranách stejně vysunuté, jinak by mohlo dojít k tomu, že jeden buben bude brzdit dříve a druhý později, což je špatně.

Nejsem teď v obrazu, kde se seřizuje vůle ruční brzdy, ale myslím, že jsi s tím "šroubem" točil správně. jestli se nic nedělo, jukni jestli tam není ještě nějaká kontra matka, kterou je nutné podržet a netočí se Ti to i s ní.
Jinak by mohly být stavítka lanovodů z venku na bubnu směrem pod auto.

Ještě jednou ten obrázek, trošku jsem vytáhnul jas a kontrast
Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
jujda.jujda

Příspěvek od jujda.jujda »

Tak jsem teď vylezl a zase jsem tam kde jsem byl,na bubnech žádná stavítka nejsou a pod bubnem taky ne.Jdu študovat příručka a snad na něco přijdu.
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Fotky rucni brzdy

Příspěvek od Dawe »

Obrázek
to je ta tycinka z jedne strany ma osazeni - drazku a z druhe zuby
Obrázek
Obrázek

vnitrek rucni brzdy:
Obrázek
aretacni cudlik:
Obrázek
Obrázek
Takhle to vypada zacvakle:
Obrázek
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Jinak v bubnu jsou taky samostavy. Daji se i seridit pomoci plocheho sroubovaku pres diru na sroub kola, ale pokud pokud to nikdo nerozvrzal staci tu tycinku zatlacit a hned se kousek pritahne.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Aha takže to stavítko je přímo v kabině pod krytem ruční brzdy ?
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Dawe
Smart ACE
Příspěvky: 817
Registrován: úte 16 led 2007, 21:39
Bydliště: Ostrava - Šenov

Příspěvek od Dawe »

Tak tak, je jakoby pod kobercem ale jde se na nej pohodlne dostat, staci tu tycinku co si fotil ze spodu jen zatlacit vzhuru, popr. se to da seridit i na bubnech.
For Two Pasion 07 (Mimi) 1.11.2008 najeto 1750 km
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Na bubnech se seřizuje spíše při výměně zadních paken. Pokud to půjde raději bych nastavení provedl na lanovodech, tak jak říká DAWE
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět