Seřízení ruční brzdy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Seřízení ruční brzdy

Příspěvek od Petrulin1 »

Nene, složené je to dobře. Ale v tom vedlejším vlakne kluci píšou, že pri každém zabrzdeni se to posune o zoubek. Zoubků je tam hrozně moc a někdo tam spočítal, že by se muselo šlápnout na brzdu 1300x. On pak ten samostav asi funguje jemně při obrzdovani obložení. Ale tady na ten velký rozdíl bych na to asi čekal fakt dlouho, takže bude lepší ty samostavy v počátečním stavu naladit rukou.
Ale co jsem nepochopil, JAK ten samostav pracuje. Je někde nějaká animace?
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Seřízení ruční brzdy

Příspěvek od Winterwolf »

Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Seřízení ruční brzdy

Příspěvek od Petrulin1 »

Ahaaa, už je to jasný. Díky :lol:
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Seřízení ruční brzdy

Příspěvek od Petrulin1 »

Tak jsem zvolil tu nejhorší cestu,ale možná že asi jedinou možnou.A sice rozebrat,seřídit ,složit.Na třetí pokus jsem to doladil tak akorát,že buben lehoulince chytá v jednom místě, což se rychle přizpůsobí.Krok pedálu je kratší,krok ruční brzdy se zkrátil z 6ti zoubků na 4.Takže teď snad je to dokonalé.
Pozitivní na tom celém je,že kdyby někdo pořádal mistrovství EU v rozborce a zborce zadního brzdového obložení na Smartu,tak bych mohl docela solidně hájit barvy ČR .Ty poslední cykly jsem už dával pod dvě minuty. :mrgreen:
Ten zadek opravdu už teď umím.Válečky mi chodí krásně,prasátka netečou,tak snad dobrý.No a chvilku jsem si hrál s tím samostavem v ruce.Ten Smartí samostav fakt chodí co šlápnutí na pedál,to jeden zoubek.Zoubky jsem nepočítal,ale odhaduji,že 40 jich tam bude na tom kolečku.Takže ve výsledku by se to určitě donastavilo,ale otázka je opravdu za jak dlouho.
Takže poučení pro ostatní: Pří výměně zadních paken věnujte péči co nejlepšímu naladění těch samostavů hned,nenechávejte to na nich samotných,bude jim to trvat dlouho v závislosti na tom,jak moc je Vy zašroubujete.Protože když měníte obložení,tak je musíte zašroubovat.
Konec hlášení v českém jazyce.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Odpovědět