Čepy přední nápravy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Rozdělat to a nějakej bude vymlácenej, pokud ne všechny, nejspíš to bude ten spodní co je v ramenu.
Já jsem letos preventivně vyměnil všechno na přední nápravě. :)
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Příspěvek od Winterwolf »

A na kolik Tě to přišlo :?:

Obávám se že mne to taky čeká po 130 000km :roll:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Dával jsem všechno od LEMFÖRDERu, obě ramena, 4x čep, 2x tyčka stabilizátoru, a myslím že to bylo rameno 1ks asi 1t.,čep 1ks 500, a ty tyčky kus 750, už si to přesně nepamatuju, dohromady to bylo kolem 5t., něco by šlo ušetřit přelisováním silentbloků do starých ramen.
Pokud nejseš vyloženě puntíčkář tak by stačilo asi jenom vyměnit spodní čepy v ramenu a určitě by se to zlepšilo, ty vrchní na řízení moc netrpěj.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od linkin1 »

Dnes jsem jel se Smártíkem a celkem dobrý.Ten zvuk je asi od přední nápravy a nebo to bude tím čepem řízení.Zvuk je jen při velkých nerovnostech vozovky a jde to slyšet nějak méně.Prý byl uvolněný nějaký plast dole tak to dali do pořádku.Když vůz stojí a hýbu volantem tak jdou kola pěkně za pohybem volantu.Nechám to nějaký čas být a uvidím.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

linkin1 píše:Když vůz stojí a hýbu volantem tak jdou kola pěkně za pohybem volantu.
Tohle na Smarta neplatí, kola reagují okamžitě na pohyb volantu i když čepy budou vytlučené na rozpadnutí.Točení volantem jde akorát přes vrchní čepy řízení a ty neodcházej tak aby to tlouklo.
linkin1
Příspěvky: 163
Registrován: pát 20 črc 2012, 04:28
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Příspěvek od linkin1 »

Stejně je to divný..Mechanik jel s autem a nic neslyšel a já to slyším. Tak asi je něco špatně. Faktem je, že to dělá jen při hrbolaté silnici a je úplně jedno jestli se jede pomalu nebo rychle. Dokonce jsem zkoušel vše vyndat z vozu a stále to pazvukuje. Nevím.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

az budes v praze, dej vedet, svezu se a hned ti reknu kde je chyba.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jancarik F2
Smart ACE
Příspěvky: 512
Registrován: stř 12 led 2011, 20:37
Bydliště: praha-sterboholy

Příspěvek od jancarik F2 »

Stavím se :D taky mi začalo něco mlátit
P.s. Lukási nechceš karavan?
Za odvoz...
Smart fortwo pulse turbo 62kw 11
Smart fortwo pure 700 05 prodan
CC TDI 125kw dsg
mini cooper S 128kw
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od Petrulin1 »

Kluci, jak mění profesionál kosti? Pustil jsem se do toho ráno. Nakopal bych do kouli toho výrobce těch kostí. Horní šroub je jakž takž v klidu. Zezadu gola na matici, zepředu 17 klíč. Jde to.
Spodní šroub bylo větší dobrodružství. Matice na šroubu se zrezlym závitem. V tom šroubu je díra na 6mm imbus, asi 4mm hluboká, tak si to máte chytnout a povolit. Chacha, zlatý Strakonice. Pootocite půl otáčky ockovym klíčem a ten imbus se v tu chvíli vymele. Konec. Co teď? Rozparat a urvat prachovku. Tam, kde je nahoře to místo, kam se dá 17 klíč, dole je to kulaté. Kleště to neudrží, a to mám velmi ostré sikovky Knipex. Takže pilník nabrousit na tom kulatém čepu tvar na 15 klíč. Chytnout, zespoda na matici gola. Těžko, ale jde to. Pomalinku to jde. Povolim tak 2mm délky závitu, konec. Závit tak rezavej, že ta matice dál nejde. Poslední, co mě napadlo, a naštěstí tam shora už byly ty 2mm místa, vzít plátek na železo a ten spodní šroub prostě z horní strany ramene urezat. První strana 2 hodiny, druhá strana už pak 20 minut. Podotýkám, že jsem ty šrouby 2 dny stříkal wd40 a jiné uvolnovace.Proc do pr... e nemůže být ten tvar na 17 klíč i dole?
Tak. Jak to dělají profíci?Pochlubte se.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od Winterwolf »

Já je před povolením zakapal brzdovou kapalinu a pak rázovym utahovakem 8)
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od Petrulin1 »

Tak ten nemám.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od JBC »

Jo, taky mi někdy trvá, než blbou matici z něčeho sundám. Jako základ ale vidím - před postříkáním čímkoliv závit okartáčovat, oklepat rez apod., abych co nejvíc rzi a špíny dostal dolů. Poskříkat, opakovaně, přípravek dle libosti soudruha, představte si, že i petrolej není marná věc. Povolit kousek (třeba jen 5 až 10°), dotáhnout, povolit, dotáhnout, povolit víc a pokaždý trochu stříknout, pak už to jde povolit o půl otáčky a zase utáhnout a tak to postupně rozhejbávat ... Tím se mazadlo/uvolňovadlo postupně dostane pod celou matici a tak povolím o jeden závit, vrátím se kus a tak pořád sem a tam, tam a sem ....
Je to strašně otravný, někdy strašně zdlouhavý, ale pomůže to skoro vždycky a nemusím nic řezat nebo brousit, takže eliminuju riziko, že si někde naříznu nápravu, obrousím barvu atd. A spíš než řezání se snažím používat vrtačku. Pokud je k tomu přístup, převrtám matici na dvě půlky, nebo ji navrtám jen na jednom boku a pak do toho fláknu sekáčem, takže ji zvětším na průměru ...
Každý máme jiné fígle.
Winterwolf píše: sob 20 říj 2018, 22:18 ... a pak rázovym utahovakem 8)
No jo, ale když se Ti to protáčí a nemáš to čím podržet proti protáčení, tak Ti je utahovák na starou bačkoru!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od Petrulin1 »

No právě. Když se ti to protáčí... Čistit kartáčem to tam taky moc nejde, ten šroub je zespoda utopeny v prohlubni toho ramene. Tím pádem se k tomu moc nejde dostat vrtačkou. Přitom by stačilo udělat to, co je nahoře. Možnost chytit šroub shora klíčem. Nahoře to dělají, dole ne. Nechápu.
Spíše přemýšlím, čím ten spodní šroub ochránit proti rzi. Asi každý rok barvou. I když, koupil jsem kosti Monroe a vypadají, jako nerez. Ale to se mi asi jen zdá.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od Winterwolf »

Samozřejmě že když se protáčí tak nastupuje vrtačka a majzlík (tak jsem sundaval tlumiče).

Díky rázům v 90% povolí závit než jiný materiál.

Lukas
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Čepy přední nápravy

Příspěvek od JBC »

Petrulin1 píše: sob 20 říj 2018, 23:38 Spíše přemýšlím, čím ten spodní šroub ochránit proti rzi. Asi každý rok barvou. I když, koupil jsem kosti Monroe a vypadají, jako nerez. Ale to se mi asi jen zdá.
Já vždycky všechno postříkám Rezistinem ML ve spreji. Sice vlastně nevím, jestli to funguje, ale dělám to furt. Případně nechám závit zamaštěnej od vazelíny a ten Rezistin stříkám na to.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět