Geometrie

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Geometrie

Příspěvek od JBC »

Gumy se sjíždějí rovnoměrně - tak to neřeš! Když se sjíždějí rovnoměrně, znamená to, že na silnici sedí celou požadovanou plochou. Pokud to není vyhnuté extra hodně, tak to nepoznáš ani při aquaplaningu, protože zaní kola jsou o dost širší, než přední, takže přední kola stejně nevyčistí louži tak, aby zadní kola jela po suchu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Geometrie

Příspěvek od Jindřich »

Markéta píše:Tam mi sdělili, že mám velmi špatnou zadní nápravu. Je prý uhnuta z osy.
A řekli ti taky, ja na to přišli, já si to moc neumím představit, jak je uhnutý rám - je to rám kde je všechno napevno, nic se ta nemůže rozštelovat, je to pevně uchyceno na 4 bodech, to by snad musel být zmetek už z výroby, jedině snad při nějaké bouračce průdkým nárazem. *VV* *VV*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Geometrie

Příspěvek od JBC »

Hele, taky mám pocit, že mi jedno kolo z blatníku kouká víc, než to druhé. Něco se posune o pět milimetrů a rozdíl mezi pravý a levým je deset.
Třeba to Markétě řekli blbě. Třeba není uhnutá, ale vyhnutá. Nebo ohnutá. Nakonec, Market tohle Fortůčko jebla bokem do příkopu, takže tam může být skoro cokoliv.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Geometrie

Příspěvek od Druzeta »

Markéta píše:Dnes jsem byla s F2 na geometrii.
Mě by zajímalo jak to někdo změřil, protože to změřit geometrií nejde, nejde to měřit jako ostatní auto, protože když se rozjedeš tak se kola posunou do jiné polohy, musela by se měřit geometrie za jízdy, což nejde. V klidu se to změří ale za jízdy tam jsou jiné hodnoty, je to dané tím že náprava je uchycená uprostřed v silenbloku a v tom se to vyhne o kousek ale u kola tím jak to je páka to je úplně jinde.
Pokud se nesjížděj nějak výrazně gumy tak to neřeš, ohnuté to bejt může, je to typická závada u 450 stačí se podívat zezadu když stojí auto na rovině jak má každé kolo jiný úhel.
Zkus s tím jet za deště přes přechod jestli zadek ustřeluje na těch bílejch čárách.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Geometrie

Příspěvek od Markéta »

Hm .. Za deste mi na prechodu auto fakt trochu jezdi. Ale to asi kazdymu, ne?

Fajn, tak ja to zrusim. Ušetřím a muzu investovat do novych žhaviců
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Geometrie

Příspěvek od Druzeta »

To ustřelení bylo myšleno při jízdě rovně, když je náprava ohnutá tak se jízdou pohne do jiné polohy a při přejezdu přechodu dojde k tomu že ustřelí do polohy v které je když auto stojí protože za mokra to nemá na přechodu přilnavost.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Geometrie

Příspěvek od Markéta »

Fajn ... A co z toho vyplývá?
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Geometrie

Příspěvek od Druzeta »

Vyplývá z toho že pokud to je ohnuté tak to ustřeluje na přechodu nebo na místě kde je snížená přilnavost, třeba v zimě kde to je zledovatělý.
Pokud nemizí vzorek z pneumatik tak bych to neřešil a normálně s tím jezdil.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Markéta
Smart ACE
Příspěvky: 2680
Registrován: čtv 23 dub 2009, 21:53
Bydliště: Kroměříž

Re: Geometrie

Příspěvek od Markéta »

Děkuju, přesně tak to udělám.
7. 8. 2009 Smart Fortwo 0,8 30 kw cdi 2000 Jednohubka
23. 12. 2015 Smart Forfour 1,3 2004 Gumídek

Jsou chvíle, kdy ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Geometrie

Příspěvek od PavelFrenk »

Chlapi, všimnul jsem si u svýho auta na zadní nápravě, že levé kolo nemám úplně pěkně uprostřed blatníku jako to pravé, neni to jako moc, proto jsem si toho nevšiml, když jsem auto kupoval a to jsem se jako koukal, nebo se mi to nejak treba hýblo.

Dočetl jsem se tu, že zadni náprava je tuhá a nic se na ni nedá seřídit, ale taky jsem tu četl, že je ve středu na nějakém silentbloku, myslite si, že je to v prdeli a po nějaky bouračce ? Nebo by to mohlo neco srovnat ? Třeba vymenit silentbloky atd.Nebo zmerit body uchyceni napravy, jestli neni hnutá karoserie ? Nema tu nekdo údaje jaky to ma mit originalni parametry cm ? Jde o to jestli je treba hnuta naprava připadne, nebo karoserie :D :D

Jinak auto za jizdy nic blbyho nedela bych řekl, mozna trochu blbejc drzi pri prujezdu do prave zatacky v rychlosti, jakoby zacne plavat (hopsat, nevim jak to presne popsat ten jev ) a pri prujezdu levou zatackou rychle je podstatne stabilnejsi, na rovine dobry bych rekl.

Předem děkuju za Vaš názory
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Geometrie

Příspěvek od Druzeta »

Jestli nemáš kolo ve středu blatníku jako že je na jedný straně víc vepředu nebo vzadu, tak máš ohnutou zadní nápravu a bez výměny té trubky která je uchycená uprostřed a pak jde na každou stranu to neuděláš, výměna silentbloku nepomůže a nejspíš bys ho ani na autě bez vyndání nevyměnil.
Možná by šlo zkusit něčím to rozepnout nebo stáhnout aby se to ohlo zpátky, jsou to ty dvě trubky které jsou vidět zezadu auta.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od DYK77 »

Predpokladam, ze auto stalo na rovine.
Ale kdyby to byla vule v ulozeni napravy, tedy v silentbloku uprostred, tak si myslim, ze pokud by bylo jedno kolo vic vpredu, tak druhe by muselo byt vic vzadu.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
PavelFrenk
Příspěvky: 96
Registrován: úte 13 čer 2017, 20:43
Bydliště: Praha

Re: Geometrie

Příspěvek od PavelFrenk »

To je fakt, takze to chce nový účko, jedno bych mel asi za 4 tis. Alespon si ho hezky z repasuju, opiskuju, nastrikam atd. Uz se na to tesim :P
Predpokladam, ze je stejny na roadstera a na roadstera coupe.

Ví tu prosim někdo jak ho přemeřit při koupi abych nekoupil zase nejaky křivy? ))
Naposledy upravil(a) PavelFrenk dne ned 06 srp 2017, 21:56, celkem upraveno 1 x.
Roadster coupe B. -O
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Geometrie

Příspěvek od Druzeta »

Přeměřovat se to bude blbě, jediný co mě napadá je změřit rozteč mezi těma trubkama zezadu, ale chtělo by to z více aut aby byla jistota že míra je správná.
Nebo Dyk má auto od nova tak ví že to nemá hnutý, tohle se přetížením neohne jedině havárií nebo nárazem o obrubník.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Geometrie

Příspěvek od DYK77 »

Zmerit roztec muzu, ale nekdy za tejden.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět