Hukot!

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
gabcule99

Hukot!

Příspěvek od gabcule99 »

Zdravím všechny příznivce,

tak asi jako každý, co jsem tak četla - jste se střetli s jistými technickými problémy u smartů. A já teď také řeším jeden, dá se říci až ohlušující problém. Tak jsem se chtěla zeptat na tipy, a propo třeba už se někdo taky setkal s něčím podobným. Jde zhruba o to, že auto nemá tak do 40 kilometrové rychlosti problém, ovšem v 70-ti km/h se autem valí doslova šílený hukot.! Jelikož tento problém zmizí v zatáčkách a jak se vrací kola zpět do roviny začne to všechno na novo. Motor je jako příčina ze hry, mám podezření na ložisko na přední nápravě (ale jelikož se příšerný zvuk rozléhá, je možnost i jiná). Ovšem kola sedí jak by měly... Ď, všem za tipy a rady :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Bude to asi ložisko, zkus na široké silnici kde nebude provoz, jet a kličkovat ze strany na stranu a jestli to na jednu stranu dělat nebude a na druhou bude tak to je ložiskem, nepředpokládám že jsou špatný obě.
I když teda v 70km/h nepůjde pořádně kličkovat, škoda že to nedělá od menší rychlosti.
Ještě to můžeš zkusit vyheverovat a zkusit zahejbat s kolem.
Uživatelský avatar
panzer.dragon
Příspěvky: 299
Registrován: sob 25 čer 2011, 00:17
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od panzer.dragon »

mě to dělaly obě zadní ložiska, myslel jsem že mi praskne hlava :oops:
0.8 cdi, 2001
gabcule99

Příspěvek od gabcule99 »

Oki, pár jízd už jsem absolvovala...dám tomu poslední "testovací" a pak se do toho pustím. Ď za radu :wink:
gabcule99

Příspěvek od gabcule99 »

Přesně okolo té 70...a už ani "rádio" to nepřehluší :oops: já si myslím, že v mém případě půjde o přední nápravu, protože to děsné hučení se odmlčí v případě projetí trošku ostřejší zatáčky....tak je klid a motor pěkně klape. A jak se kola srovnají tak *****
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

Jo, jo, to mi dělá taky, levý zadní kolo, vím o tom, je to ložisko, ale rád bych sám a až na jaře. Nemá s tím někdo zkušenosti, jak je to složitá výměna a kolik stojí náhr. díl?
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Kolem 2000,- a jinak, sranda prace :D
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

Nejdou v tom domečku jen vyměnit ložiska? Nemáš v garáži na skouknutí? Jinak měl jsi pravdu-teda diagnostika. Měl jsem utrženej jeden kablík u čidla vzduchu, takže opraveno a už mi to zbytečně nespíná. Díky!
hoboj
Smart ACE
Příspěvky: 652
Registrován: úte 05 kvě 2009, 15:53
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Příspěvek od hoboj »

Nejdou vymenit, jen cely naboj. Pred par dny jsem ten stary vyhodil do srotu :)
ForTwo 450/2003 - 700ccm /Benzin + LPG / hlavne zimni provoz
ForTwo 453/2015 - 999ccm /Benzin (prozatim :) :) )
Uživatelský avatar
xvo
Příspěvky: 172
Registrován: stř 06 čer 2012, 12:55
Bydliště: Liberec - PUČLOCH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xvo »

...tak to já u nás kouknu k peci do vsázky, jestli ho tam nenajdu :D :D :D
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hukot!

Příspěvek od JBC »

Znovu otevřu téma. Hučí mi (auto), začíná to přibližně na 75 km/h, s rostoucí rychlostí to roste. Připadá mi, že zatáčky na to nemají vliv, nebo minimální. Připadá mi, že studené to hučí méně, než zahřáté. A teď pozor - všechna čtyři ložiska kol jsem vyměnil! Myslíte, že by to mohlo být nějaké ložisko v převodovce? Třeba něco, v čem se točí diferenciál? Nebo nějaký načnutý nebo vyschlý kloub na poloose? Nějaká rada?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Hukot!

Příspěvek od Winterwolf »

Pokud hukot zacal az po vymene lozisek tak bych si tipl ze bylo nektere spatne z vyroby :P
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hukot!

Příspěvek od JBC »

Ne, hukot byl už předtím, proto jsem je začal měnit. Nejdřív jsem to slyšel "zcela jasně vpravo vzadu". Tak jsem vyměnil první. Pravda, mělo trochu vůli, ale s novým ložiskem to nepřestalo. Tak zkusíme, "asi už jsem, sakra, hluchej", vyměnit levý. Hmm ..., ani tam to není. No co, budu měnit kotouče, tak při jedný práci ... Ani prd! Potřebuju někoho, do buď líp slyší, nebo tomu, na rozdíl ode mě, opravdu rozumí.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Roman Milo
Příspěvky: 307
Registrován: pát 04 led 2013, 14:33
Bydliště: Ostrava

Re: Hukot!

Příspěvek od Roman Milo »

Kontroloval jsi olej v převodovce? Nejen množství ale jestli neobsahuje šupinky kovu.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Hukot!

Příspěvek od JBC »

Já ne. Před 1.200 km olej v převodovce měnil Carda, tak by si snad něčeho všiml. Hučelo to už před touto výměnou oleje.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět