Zadní pravá hřidel?

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
T.Piller
Příspěvky: 12
Registrován: pát 11 lis 2016, 15:57
Bydliště: Roudnice nad Labem

Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od T.Piller »

Zdravím, zakoupil jsem Smartíka na dojíždění do práce a když se podívám ze zadu pod motor tak vidím že pravá strana je špinavá asi od oleje..poraďte co s tím prosím (popřípadě jestli to můžu nechat až na léto). Smartík mi ihned přirostl k srdci tak mu rád dopřeju nějaký servis a díly

Obrázek

Obrázek

Snad se mi fotky nahrajou


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smartík MC01 450.431 600 r.v.2000 , blackbeat, Roudnice nad Labem
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od MilanH »

podívej se jestli olej nestéká např od víka motoru a někde nekape na poloosu ten by potom vyvzlínal po poloose
v tomto prípadě sleduj a dolévej hladinu motorového oleje neb ti někde uniká a řeš to až na to budeš mít chuť za předpokladu že doléváš

nebo je to mastnota od gumové manžety to jest náplň homokynetického kloubu nebo jak se té potvoře vlevo na poloose říká
tam bych to řešil hned jen za cenu manžety nebo jen nové pásky, vazelíny a práce,
když ti ta vazelína vylítá ven zničíš kloub a bude ti mlátit poloosa a následná oprava bude dražší (zanedbal jsem to u Octavie II teď mi v ní "lupe")
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
T.Piller
Příspěvky: 12
Registrován: pát 11 lis 2016, 15:57
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od T.Piller »

Super, díky za radu...zítra na to kouknu a snad to bude jen prkotina..na ten motor se stačí podívat jen z vrchu (z kufru) ?
Dílnu nemám takže technické možnosti mám silně omezené.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smartík MC01 450.431 600 r.v.2000 , blackbeat, Roudnice nad Labem
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od Jindřich »

Mně to připadá,že ti olej prosakuje kolem upevnění trubičky, kde je měrka oleje, má tam být jako těsnění "O" kroužek, koukni na to, nebo ti to opravdu kape od víka motoru, je potřeba to tam dole očistit a pozorovat . *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
T.Piller
Příspěvky: 12
Registrován: pát 11 lis 2016, 15:57
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od T.Piller »

Jindřich píše:Mně to připadá,že ti olej prosakuje kolem upevnění trubičky, kde je měrka oleje, má tam být jako těsnění "O" kroužek, koukni na to, nebo ti to opravdu kape od víka motoru, je potřeba to tam dole očistit a pozorovat . *pivo*
Taky zkontroluju, děkuji


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smartík MC01 450.431 600 r.v.2000 , blackbeat, Roudnice nad Labem
T.Piller
Příspěvky: 12
Registrován: pát 11 lis 2016, 15:57
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od T.Piller »

Takže...zkontroloval jsem to z vrchu a ze spoda..vzhledem k tomu že mastné byli i hadičky na kontrolou oleje tak si myslím že to prostě zaprasil někdo při údržbě..pak jsem to nastříkal čističem na motor a očistil..budu pozorovat jak se to vyvýjí dál..kde to vypadalo že by byla potřeba zasáhnou byla podle mě olejová vana..trochu mi zrezla.Obrázek



Sent from my iPhone using Tapatalk
Smartík MC01 450.431 600 r.v.2000 , blackbeat, Roudnice nad Labem
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od JBC »

Prorezlou (děravou) olejovou vanu jsem viděl už dvakrát. A ještě ke všemu na ní ani nemáš vypouštěcí šroub! Při výměně bys musel olej odsávat, což se většině z nás jeví být krajně nepraktickým. Už teď bych si u Ježíška objednal novou vanu, aby měla i vypouštěcí šroub a jakmile by přišel termín výměny oleje, vyměnil bych i vanu. Nějaké podrobnosti najdeš v TOMTO TÉMATU - doporučuji číst odzadu.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
T.Piller
Příspěvky: 12
Registrován: pát 11 lis 2016, 15:57
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od T.Piller »

JBC píše:Prorezlou (děravou) olejovou vanu jsem viděl už dvakrát. A ještě ke všemu na ní ani nemáš vypouštěcí šroub! Při výměně bys musel olej odsávat, což se většině z nás jeví být krajně nepraktickým. Už teď bych si u Ježíška objednal novou vanu, aby měla i vypouštěcí šroub a jakmile by přišel termín výměny oleje, vyměnil bych i vanu. Nějaké podrobnosti najdeš v TOMTO TÉMATU - doporučuji číst odzadu.
Jojo četl jsem to...vana je již daná na seznam objedávky dílů (samozřejmně s výpušťákem)
V létě jezdím na moto, takže přijde na řadu velká údržba..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smartík MC01 450.431 600 r.v.2000 , blackbeat, Roudnice nad Labem
Uživatelský avatar
honza.ulc@gmail.com
Příspěvky: 10
Registrován: sob 20 úno 2016, 18:27
Bydliště: Manchester

Re: Zadní pravá hřidel?

Příspěvek od honza.ulc@gmail.com »

koukni na vicko na dolejvani oleje, je tam gumovy tesneni. mel sem ho vymackany a teklo mi pres to tesneni. nekupoval sem novy, jenom sem ho otocil a bylo vyreseno. neslo tam dat zas tak snadno, ale trocha nasili pomohla *trsám* . cetl sem to na nejakym foru a uspesne aplikoval
2005 Passion Cabrio 0,7
Odpovědět