Brzdy

Brzdy, ložiska, zavěšení kol, odpružení, ...
Odpovědět
Ivanka

Příspěvek od Ivanka »

No v barumu mi za to nic nerekli, protoze mi nic neudelali. Jinak pry by to stalo asi 750 kc. Zitra vyrazim do toho smart centra a tak jsem zvedava, jak to pujde. :( :shock:
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

xlukas: snad nikoho neoslnujem 8)

Ivanka: nezabudni dat potom vediet ako to dopadlo!
Ivanka

Příspěvek od Ivanka »

Jo jo neboj, docela mam z toho strach :oops:
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

Zuziiik píše:Myslim, ze smart by mal mat kolesa rovno...ani do A ani do V...bolo by totiz divne ak by prave on mal tento system stvoreny pre nadmernu zataz, kedze do kufra toho zase az tolko nedas :D aj ked niektori by mohli protirecit... :wink:
ako sa spominalo, naprava musi byt do Acka, alebo do Vcka... podla toho ake su odklony. Ale pokial viem, na zadnej naprave sa geometria nerobi... teda ak neratame meranie tolerancie.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

no jo no, nieco take...ja som na auta uplna lama, takze fakt neviem co sa ako vola...ale ked robili geometriu, tak nieco checkovali aj vzadu :roll:
Ivanka

Příspěvek od Ivanka »

Tak jsem ted prijela ze smart centra a geometrie neuspesna. Nejde mi udelat, protoze jsem to mela pry bourane na predni pravou stranu a kolo mam o 1 cm odklonene. Takze musim koupit novej tlumic a kdyz ani ten nepomuze, tak zkouset dal . Tak musim te schanet neco financne dostupneho. :? :cry:
Ivanka

Příspěvek od Ivanka »

jo a nebo t?hlici novou
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

Ivanka píše:Tak jsem ted prijela ze smart centra a geometrie neuspesna. Nejde mi udelat, protoze jsem to mela pry bourane na predni pravou stranu a kolo mam o 1 cm odklonene. Takze musim koupit novej tlumic a kdyz ani ten nepomuze, tak zkouset dal . Tak musim te schanet neco financne dostupneho. :? :cry:
menit len jeden tlmic sa oplati :roll: aspon par na prednej naprave, idealne vsetky styri...

silne pochybujem, ze nejde spravit geometria... ak by to bolo tak ako hovoria v servise, tak musi abyt skryvene nosniky a hlavne auto by tahalo do jednej, alebo druhej strany... nie trocha, ale vyrazne. o 1 cm posunute rameno je kurva vela...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

a vlastne co ma spolocne tlmic s geometriou??? to robili tu geometriu vazne v mercedese??? tak to su potom poriadne lamy.
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Ivanka

Příspěvek od Ivanka »

V mercedesu ne, ale ve smart centrumu, je to servis na smarty. Pry ta geometrie nejde udelat na hodnoty, ktere maji byt. Auto mi nijak netahne na jednu stranu. Rikali, ze bud se to kolo srovna po vymene tlumice a nebo te tehlice. Tak nevim nevim :shock: :(
Uživatelský avatar
Gibon
Smart ACE
Příspěvky: 3765
Registrován: úte 03 dub 2007, 10:23
Bydliště: Praha 4, vedle Jirky P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gibon »

marko583 píše:a vlastne co ma spolocne tlmic s geometriou??? to robili tu geometriu vazne v mercedese??? tak to su potom poriadne lamy.
Co má spolecného tlumic s geometrií? Docela dost. Mužeš díky nemu menit odklon kola.
Milí, mladí příchozí. Jsem to nejlepší co Vás na tomto fóru čeká.
Uživatelský avatar
marko583
Smart ACE
Příspěvky: 508
Registrován: pon 06 bře 2006, 20:55
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marko583 »

Gibon píše: Co má spolecného tlumic s geometrií? Docela dost. Mužeš díky nemu menit odklon kola.
sakra a ja som si myslel, ze nato je gulovy cap...
Smart Roadster Coupe 2003 - ano, je to tak, pokorili sme 230.000 km. povodny motor, prevodovka a dokonca aj aktuator... Akurat spojka sa odporucala do vecnych lovist pri 210.000 km a 10 rokoch prevadzky. A odisiel uz aj starter, ci alternator a preventivne je tam aj nove turbo.
Jaguar XJR 1996 - 203.000 km nova vydreva na ceste, daka lakovacka porobena, opat vyzera ako ozajstne auto
Mercedes Vito Marco Polo 2000 - milion kilometrov, ale to byvanie kde chces nicim nenahradis
Hyundai Atos 2004 - 92.000 km a s tym sa da ist furt plny a aj tak to nejde :-)))
Oltcit Club 1988 - rozobraty do srobika a vyvarena karoseria, nachystana na lakovanie...

Kto brzdi, prehrava...
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Treba to pomuže

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Zuziiik

Příspěvek od Zuziiik »

Po anglicky by nebolo? Ehm, po nemecky neviem ani prd :D
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Po anglicky bouzel neni na sklade. Vytiskni si to a dej nekomu prelozit, pres mnozstvi obrazku toho tolik neni a nebo pozvi na pomoc Translator ;-)

Jen dodám, že vetšina aut na našich komunikacích má zadní kola do "A" a prední do "V" , staci se poradne podivat. Samozrejme, cim vice zakryva naraznik kola, tim mene patrne to je.
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět