K: Předřadný odpor ventilátoru

Sháníte něco?
Odpovědět
bordel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 čer 2017, 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od bordel »

Zdravím,
sháním předřadný odpor ventilátoru topení. Vypadá sice neporušený, ale nejede mi ani jedna poloha ventilátoru.

Děkuji

Dan
777-681-686
Smart 0.8 CDi black
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od JBC »

Nenapsal jsi, na jaké auto to sháníš!
Chyba zřejmě není v předřadném odporu - pokud Ti nejde ani na nejvyšší stupeň, tak je v čudu něco jiného - nejvyšší stupeň je (+) napřímo, které vůbec neprochází okolo odporů. Zkus se podívat na přepínač rychlostí ventilátoru - vyhořelý přepínač je podle MB také docela běžná závada. Já měl vyhořelý vývod z přepínače směrem k motoru.
Na F2 má spínač 4 polohy (včetně "0"), na R má poloh 5. Tvarově a konstrukčně jsou prakticky stejné, v podstatě zaměnitelné. Když jsem si objednal přepínač na F2, dodali mi přepínač na R - aby seděly barvy a průřezy vodičů, musel jsem předposlední kontakt vyndat (a zahodit) a kontakt z posledního místa (plný chod) namontovat na předposlední - 2 minuty práce. Pak to šlo bez problému namontovat do F2.

Oprava 7.7.17: Společně s přepínačem jsem kupoval opravnou kabelovou sadu - konektor s 30 cm fousama, ty kabely na přehození byly v tom konektoru, kterej mi prodali plně obsazenej, přepínač byl na Fortwo.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
bordel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 čer 2017, 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od bordel »

No joo, je to na Smarta Fortwo model 450.
Taky nad tim tak uvazuji, ze jedna rychlost by mela jit primo, vetrak na primo jede, pojistka je dobra. Asi se podivam teda na to ovladani...
Smart 0.8 CDi black
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od JBC »

Na přímo když dáš páčku na 3, nebo na přímo, když k motoru dáš drát s (+)?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
bordel
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 čer 2017, 08:25
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od bordel »

Kdyz k motoru dam + a - tak jede bez problemu. Mel jsem ho venku, protoze jsem myslel, ze bude ko. Na panelu ovladani mi to nejede na zadny stupen...
Smart 0.8 CDi black
http://www.odtahnito.cz <<< Půjčovna odtahového speciálu sk. B. Nejlevnější způsob převozu vozu svépomocí. Praha, ČR i zahraničí.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: K: Předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od JBC »

Schválně - jestli je to vypálený vývod přepínače! Jen mám takový blbý pocit, že abys to mohl vyměnit, musíš sundat CELOU palubní desku. Ale možná si to pamatuju špatně. Každopádně, od té doby nikdy nedávám ventilátor na MAX!

Jo, jestli sem budeš chodit ještě někdy v budoucnu, doplň si do profilu bydliště (stačí přibližně) a do podpisu typ auta - Fortwo 600? 700? CDI?
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět