Smart fortwo 450 r.v. 2004 na opravu po nehodě: Pravý přední plastový díl + pravé přední světlo + přední tlumiče

Sháníte něco?
Odpovědět
Wetterwachs
Příspěvky: 27
Registrován: pon 22 kvě 2017, 06:52
Bydliště: Brno

Smart fortwo 450 r.v. 2004 na opravu po nehodě: Pravý přední plastový díl + pravé přední světlo + přední tlumiče

Příspěvek od Wetterwachs »

Zdravím všechny členy klubu a mezi řešením servisu a hledáním po vrakáčích zkouším dotaz a velkou prosbu na vás: Včera se můj smartík seznámil s jedním bmw blíže, než bylo všem zúčastněným milé. Lidé naštěstí OK, i smartík se celkem držel, ale bohužel má pár (snad jen relativně lehčích) zranění. Nemáte někdo použité díly na předek? Zatím ještě nevím, co vše smartíkovi je, ale po prvotní obhlídce potřebuji sehnat:

Nejlépe použitý (ergo levný):
- přední pravý plastový díl,
- přední pravé světlo,
- plastovou krytku u stěračů
- pro sichr zkouším i zimní kola, resp. aspoň gumy (zrovna jsem e chystala na přezutí, tak lepší letní jsou OK, ale stávajícímu už asi moc věřit nebudu)

A ocením i tip na:
- nové přední tlumiče za rozumnou cenu (pravé kolo je zkřivené, zřejmě osa OK, ale tlumič KO, tak ať jsou oba přední stejné) a
- pořízení nového klíče (funguji na druhý záložní v nic moc stavu, původní se mi při nehodě ohnul a v plastové části rozsypal).

Základní díly jsem tu v nabídce nenašla a pokud jsem někde něco na fóru přehlédla, tak se omlouvám. Od nehody s odstahem neuplynulo ani 24 hod., neviděla jsem Kometu a aspoň bych chtěla na své plánované první smartí mecheche dorazit jinak, než pěšky.

Předem dík za všechny rady! Pacient se nachází v Brně a rád by se uzdravil před Macochou!

PS: Můj servisák se sice na smarty nespecializuje, ale jeho žena ho roky měla, tak aspoň zná smartí záludnosti a specifika. Teď už je to odsunutý detail, ale poradíte mi pak na mecheche, jak dokázat stahovat okénka spolujezdce od strany řidiče jinak, než ve stylu Saxana nataženou rukou? Aktuálně to nemám sílu hledat, když smartík není v plně pojízdném stavu, ale pokud se to dobře dělá s odstrojeným předkem, tak beru rady už teď.
Pistáciové ForTwo 450 Coupé (Pulse, 09/2004, benzín 698 ccm, 45 kW, servo)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart fortwo 450 r.v. 2004 na opravu po nehodě: Pravý přední plastový díl + pravé přední světlo + přední tlumiče

Příspěvek od JBC »

Nový klíč - jestli se v tom starém nerozbila elektronika, tak třeba TADY. Platit se tam dá jen kartou. Sice ten obal přijde poštou až za měsíc, ale to se dá vydržet. Nebo TADY. Ze stejné Číny, ale dá se to zaplatit Paypalem.
No a potom v zámečnictví nechat vyřezat - tady u nás si za 3 minuty práce účtoval 120,- CZK.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Odpovědět