spojka- převodovka, cuká při rozjezdu nebo zpátečce

Odpovědět
Karel777
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15 srp 2016, 20:27

spojka- převodovka, cuká při rozjezdu nebo zpátečce

Příspěvek od Karel777 »

Zdravím,
mám Smarta 1.0 cabrio, 62kw naj. 102tis. Jezdím s ním v celku svižně je to taková motokára, ale objevila se mi závada, cukání při rozjezdu pak je vše OK. Jde jen o rozjetí dopředu nebo dozadu. Z počátku, cca před třemi měsíci se mi tento problém objevoval jen po delší svižné jízdě při ohřátém motoru, po schladnutí nebo u klidné jízdy městem to nedělalo, nyní už to dělá i u studeného motoru, čím to může být? Při sešlápnutí plynu je chvilku pauza a pak to tam hrkne rychlost, nejde to plynule jao dříve. Může to být aktuátor? Jsem z Pardubic a neznám tu nikoho krom FA Rene z HK kdo by měl diagnostiku a uměl to načíst. :( Můžete mi doporučit někoho v okolí kdo by se na to mrknul, nebo poradit co by s tím mohlo být? Děkuji :wink:
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: spojka- převodovka, cuká při rozjezdu nebo zpátečce

Příspěvek od Druzeta »

S diagnostikou zkus napsat Hobojoj, přes HK projíždí.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: spojka- převodovka, cuká při rozjezdu nebo zpátečce

Příspěvek od MilanH »

Nejblíž znám Praha-Zdiby :(

Závidím ti 62kw já mám 52kw a to rozhodně motokára není, v porovnání s předchozím Fortwo 450 45kw je to takové no... potěší, ale nenadchne.

Smím se zeptat jak ti spojka zabírala před poruchou? Já mam takovou podivnou prodlevu, šlápnu z volnoběhu na plyn zvedají se otáčky a pak se to teprve rozjede. 450 to nedělala, ta se hýbala hned jak člověk polechtal plynový pedál. Tak nevím zda je to normální nebo podobná chyba jakou popisuješ Ty.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Karel777
Příspěvky: 2
Registrován: pon 15 srp 2016, 20:27

Re: spojka- převodovka, cuká při rozjezdu nebo zpátečce

Příspěvek od Karel777 »

Spojka jela pěkně pozvolna jako když ji pouštíš nohou, teď to cukne jako když ji pustíš rychle, ale pokud šlapu na plyn jemněji tak se to někdy rozjede i bez cuknutí. Jinak také jsem měl 450ku a tokle je někde jinde, lepší brzdy, tižší motor, lepší stabilita, rychlejší, prostě zase o kus dále. S tou stabilitou jsem tomu trochu pomohl rozšířením náprav o 6cm a jiné tlumiče, ale i před tím to nebylo horší než 450.
Odpovědět