NEW F2 - plastová střecha VS myčka

Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Ahoj smartaci. Od pondelka jsem novy stastny majitel fungl noveho smartika. Jezdim s nim kazdy den a uz ho mam rad. Mam prvni dotaz: Muze se s tim do mycky? Mam takovou tu pruhlednou plastovou strechu a myslim si ze by se casem v mycce poskrabala.
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Vítej! Hááá hááá ty musíš bejt taky srandista! Proč by si s ním do myčky nemohl? Ta střecha je skleněná, stejně jako čelní sklo.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Ta strecha je opravdu plastova a ne sklenena. Stranky tyto jsem nasel vlastni pili brouzdanim po netu.
Uživatelský avatar
Apollo
Příspěvky: 458
Registrován: pon 11 kvě 2009, 13:19
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Apollo »

tak pokud to je fungláč tak by jsi měl mít návod na obsluhu a údržbu a tam by měla být nějaká info na co si dát bacha a pokud tam o střeše nic není tak by to mělo být v poho, bych řekl logicky ale nevím... valím oči že je u nových plastová :shock:
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

S tou myckou jsem to krome ty strechy myslel taky trochu jako for. Jestli ty kartace to auticko treba neotoci, nebo jestli na nej vubec dosahnou.
Naposledy upravil(a) Jirkaal dne sob 27 čer 2009, 23:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Gibon
Smart ACE
Příspěvky: 3765
Registrován: úte 03 dub 2007, 10:23
Bydliště: Praha 4, vedle Jirky P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gibon »

Ahoj. Kartáče ho nijak neotočí je to dospělé auto jen je malé vzrůstem. Nedoporočuju ale myčku co tě táhne za kolo. Díky malému rozvoru vychází ty válečky nějak divně a Smart má neustále snahu velmi silně zahýbat do strany.
Milí, mladí příchozí. Jsem to nejlepší co Vás na tomto fóru čeká.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

a ja sem v ni zrovna byl a zadny problem sem nepozoroval. mel jsi vyrazene?
byl sem v neptunovi na praze 9.
jediny problem mycky tohoto typu je v tom, ze je auto uzsi a prava strana byla horsi umyta. ostatne, proto ho jirkap na svatbe fotil prave z leve strany :lol: :lol:
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Gibon
Smart ACE
Příspěvky: 3765
Registrován: úte 03 dub 2007, 10:23
Bydliště: Praha 4, vedle Jirky P
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gibon »

Vyřazeno jsem měl. Bylo to na Agipu naproti DC. Prďoch zatáčel tak prudce že jsem celou cestu myčkou musel rvát řízení doleva a i tak jel dost bokem.
Milí, mladí příchozí. Jsem to nejlepší co Vás na tomto fóru čeká.
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

Jirkaal píše:Ta strecha je opravdu plastova a ne sklenena. Stranky tyto jsem nasel vlastni pili brouzdanim po netu.
Jestli máš tu střechu co se dává do základu, tak s tou opravdu v myčce neni žádnej problem, samozřejmě je prokázáno že œtrojní mytí má na životnost zvl᚝ laků negativní vliv, a to vůči ručnímu mytí, ale pokud nebudeš jezdit do myčky každej den tak bych se toho fakt nebál.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

já s nim v myčce nikdy nebyl a mam to poškrábaný ze všech stran, ale střecha je jak nová - kromě rejpance zevnitř
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
houzar
Smart ACE
Příspěvky: 6950
Registrován: ned 26 lis 2006, 10:18
Bydliště: Nerudova 22;TŘĚŠŤ 58901

Příspěvek od houzar »

David0600 píše:já s nim v myčce nikdy nebyl a mam to poškrábaný ze všech stran, ale střecha je jak nová - kromě rejpance zevnitř
ale copak?vysoký štekle?
Formule H vysočina

mobil: 724055339
MCC 01 PURE 0,7 benzin
Uživatelský avatar
Jirkaal
Příspěvky: 99
Registrován: pát 19 čer 2009, 22:46
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Jirkaal »

Prave proto ze jsi s tim nikdy v mycce nebyl je strecha jako nova.

Ptal jsem se na tu strechu proto, ze uz mam blby skusenosti s poskrabanym plexi na harleji. Manželka mi chtela udelat radost a necim to umyla tak ze uz neni skrz nej videt.

Ted mam smarta novyho a strecha je nadherne pruhledna. Kdyby zmatnela treba tim mytim v mycce tak bych byl smutny.

V navodu pisou ze to muze do mycky, ale hned dodavaji ze rucne je to lepsi.

Auticko je to tak myly ze ho budu mejt rucne.
Smart Fortwo coupe Passion MHD, 52 kW, 2009
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Druzeta »

Jirkaal píše:uz mam blby skusenosti s poskrabanym plexi na harleji. Manželka mi chtela udelat radost a necim to umyla tak ze uz neni skrz nej videt.
To plexi se dá zase zprůhlednit.
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

houzar píše:ale copak?vysoký štekle?

ani nevim je to skoro až v kufru tak to není hned vidět
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DYK77 »

Jirkaal píše:V navodu pisou ze to muze do mycky, ale hned dodavaji ze rucne je to lepsi.
Auticko je to tak myly ze ho budu mejt rucne.
Tohle dilema znám moc dobře.
Myčka vždycky zanechá stopy na plastech i laku. Záleží jestli chceš nedostatky které myčka způsobí řešit nebo ne. Evidentně Ti záleží na tom, aby auto bylo bez škrábanců, takže jestli máš možnost si auto umýt ručně a nedělá Ti to problém, tak je ruční mytí jasná volba. V opačném případě Ti totiž kartáče myčky zmatní úplně všechno krom čelního okna a těch bočních, která jsou lepená. Je to daň za pohodlí. Když se zkrátka podíváš pod drobnohledem na auto které jezdí do myčky pravidelně, je na něm matný nebo jednostranně zabroušený lak, světla, poklice či disky.
Do myčky zajedu tak 2x do roka a to v zimě, když začne barva mizet pod vrstvou slaného marastu a nepřetržitě několik týdnů mrzne a nedá se mýt ručábo. To samozřejmě nemůže viditelně uškodit i když opravdový fajnšmekr by mě asi poslal tam kam by sám těžko chodil :)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět