Nesvítí přední potkávací světla

Odpovědět
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od daniel »

Dnes mě najednou přestaly svítit přední potkávací světla. Vše jinak funguje normálně včetně dálkových světel, parkovaček a zadního osvětlení včetně osvětlení RZ. Zkontroloval jsem obě přední žárovky H7 55W a pojistky č. 22/23, kde bylo vše v pořádku. Mám aktivované denní svícení a po nastartování se nerozsvítí, stejně tak při vypnutém zapalování a přepnutí do druhé polohy (potkávací světla) se nic neděje a svítí stále jen parkovačky. Pročítal jsem komplet témata na fóru F2 450, kde jsem se dočetl, že buď odešlo relé, nebo je chyba v konektoru N11-3 s dvěma piny č. 6/7 na SAM.

Chtěl jsem se zeptat, zda tento popis závady platí i pro 451 a zda neexistuje (protože tomu moc nerozumím a sám relé zřejmě nevyměním) ještě nějaká varianta, nebo tip jednoduché opravy před tím, než to budu nucen dát do ostravského Mercedesu. Děkuji za odpověď.
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od JBC »

Promiň, poradit Ti neumím, jen se chci zeptat, jestli ve svém dotazu nemáš překlep. Nechtěl jsi napsat "při ZApnutém zapalování"? Při vypnutém zapalování je to správně, že se potkávací světla nerozsvítí.
Než pojedeš do Mercedesu, zkus napsat uživateli "Roman Milo", jestli by Ti nepomohl. Je z Ostravy a zkušenosti má velké!
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od daniel »

Ano, děkuji za upozornění, mělo tam být zapnuté zapalování. Chtěl jsem tím vyjádřit, že po vypnutí motoru a zapnutém zapalování se nic nemění (nemá tedy na to vliv funkce automatického rozsvícení) a světla se po přepnutí do druhé polohy taktéž nerozsvítí. Děkuji za tip a pokusím se napsat Milovi, protože správně by se s tím nemělo jezdit ani ve dne :?
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od MilanH »

možná to bude na prd ale zkus tohle:

S klíčkem v ruce se posadíte do auta, přitáhnete k sobě levou páčku, jakoby světelnou houkačku a stisknete zároveň zamknutí na klíčku - tím aktivujete denní svícení,světla se po nastartování rozsvítí. Deaktivujete tuto funkci tak, že při přitáhnuté levé páčce stisknete odemčení vozu. Při každé takové kombinaci se ozve krátký signál.

Třeba to Smartik zapoměl a má VYPNUTO
i když to by alespoň rozsvítil když mu člověk manuálně zapne světla
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od daniel »

Právě jsem to byl zkusit, protože funkci denního svícení mám aktivovanou (aby žena nezapomněla rozsvítit). Nedařilo se mě ji vypnout (žádný zvukový signál se neozýval) až do té doby, než jsem světelnou houkačku a zmáčknutí tlačítka pro odemknutí stiskl naprosto současně (pokud se světelná houkačka drží v poloze k volantu a tlačítko odemknutí zmáčkne až těsně poté, tak to nefunguje). Podařilo se mi tedy funkci denního svícení deaktivovat... pozná se to tak, že po nastartování se zelený symbol potkávacích světel sám nerozsvítí a světla se samozřejmě taky. Po otočení do první polohy se rozsvítí parkovačky a osvětlení RZ. Po otočení do druhé polohy by se potkávačky měli rozsvítit, ale bohužel stále nic. I tak děkuji za tip *1*
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od JBC »

Hele, pokud dobře vidím, tak SAM by ve 450 a 451 měla být stejná (fotky na Evilution), takže chyby by měly být stejné. Proto bych si dovolil tvrdit, že Ti pomůže tahle stránka komentářů: viewtopic.php?f=19&t=202&start=180
Vyrobit zkoušečku, vyndat pojistky, zapnout světla a dívat se, jestli nejde proud ... Když nenaměříš na pojistkách, ještě bych zkusil měřit na konektoru páčky a když nenaměříš ani tam, kuchnul bych SAMku.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od daniel »

Shrnutí závady: Najednou přestaly svítil obě potkávací světla (jinak vše funkční).

Logický postup: Kontrola obou pojistek č. 22 a č. 23, které mají na starost odděleně levé a pravé potkávací světlo. Kontrola žárovky H7 (u spolujezdce) s tím, že je vlákno v pořádku a nikde žádné opálení. Poté následuje další postup směrem k relátkům atd. a zde se stala chyba! Je jedno, že vám přestaly svítit obě potkávací světla najednou (náhoda), je jedno že pojistky jsou v pořádku a dokonce i žárovka. Pravidlo č. 1 vyměnit pojistku, případně žárovku za novou! Dal jsem Smarta dobrému autoelektrikáři a ten jede podle svých zásad a ne podle vypadá dobře... a o tom to je. Žárovka H7 sice může vypadat jako z obchodu, klidně i obě, ale skutečnost byla ta, že byly obě "Game Over". Nepomůže dokonce ani fakt, že jsem na svých asi 10 vozech, které jsem v minulosti vlastnil, zažil spálení žárovky pouze jednou. Pravidlo č. 2 mít ještě druhou novou žárovku, kdyby ta první nová nefungovala... a o tom to je :lol:
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí přední potkávací světla

Příspěvek od MilanH »

To zní dobře... když nesvítí žárovka vymění se : ) jak prosté

můj příběh ze života s autoelektrikou:
z ničeho nic přestal fungovat zapalovač (zásuvka pro nabíječku) v jedničkové octavii prolezli jsme pojistky vyndal jsem zásuvku jestli se nevyklepal kablík ... nic

auto jsem předal známému odzkoušenému autoelektrikáři. celý den si s tím hrál a NIC! rozmontoval půl přístrojovky, rezignoval a že natáhne nový kabel...
pro jistotu ještě zavolal kolegovi... jestli někdy nezažil podobný problém... A nebudete tomu věřit.. ZAŽIL! : )
"porucha" způsobena zapnutou dětskou pojistkou ve dveřích řidiče : )
stačilo ji jen vypnout : )
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Odpovědět