1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Vlákno pro rady, typy, návody a zkušenosti ohledně zástaveb 2DIN rádií a jejich periférií.

okruhy témat:
výběr vhodného "chytrého" rádia s Androidem našel jsem tuhle čínskou ATOTO potvoru za slušnou cenu
http://www.myatoto.com/
prodává to Amazon takže by mohla být i nějaká záruka

2DIN rámeček, kde jste jej koupili a jaké jsou dostupné rozměry? pasoval rámeček na poprvé nebo musel být upraven pro dané rádio (aneb není DIN jako DIN)
problémy s propojení na CANbus vozidla (viděl jsem video kde byly aktivovány "nefunkční" tlačítka (pro mlhovky, vytápění sedaček a další) na přístrojové desce a po té přes CANBUS propojeny s rádiem) máte s tím zkušenost?

Obrázek
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Tak jsem konečně vybral 2DIN rádio Xtrons TB706APL a čekám na doručení (z české distribuce) na Aliexpress eventuálně Amazon.co.uk se dá pořídit pod jinými značkami totéž rádio za nižší cenu ale přiznám se že nemám nervy na celní odbavování a ve výsledku nemít záruku
Obrázek

http://xtrons.cz/cs/detail/xtrons-tb706apl-p5653/

k tomu jsem přikoupil rámeček
Obrázek

http://www.hifi24.cz/r%C3%A1me%C4%8Dek- ... -pf-2418-d

a ještě hledám mezirámeček :)
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

mezirámeček nalezen je to univerzál z Octavie I
Obrázek
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Rádio nainstalováno.. jsem vám k dispozici, pro případné dotazy jak udělat ze Smarta opravdu "CHYTRÉ" auto : )

Obrázek
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Obrázek
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od Winterwolf »

Vypadá to moc hezky :wink:
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

děkuji : ) ale zjišťuji, že to má své mouchy prostě Android made in China... snad si najdu své programy na Gogle Play a předělám k obrazu svému
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od DYK77 »

Vypadá to hodně dobře. Až budeš mít více zkušeností , napiš poznatky, díky 8)
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Xtrons TB706APK tohle rádio se prodává pod různými značkami více najdeš na https://forum.xda-developers.com/wiki/Hui_Fei_Type
všechny jsou více méně stejné existují i jiné ROM. jelikož to čína švihá ve velkém existuje silná uživatelská základna na XDA takže o mutace a vylepšení není nouze
v současnosti je to nejrychlejší výtvor čínských inženýrů

moje poznatky:
velmi rychle startuje, po otočení klíčku cca 2 vteřiny a rádio jede tam kde přestalo

jas displeje ani špatný ani úžasný... je to dobrý

dotyková vrstva nefungovala až ke krajům displeje okraj cca 5 mm byl "ochrnutý", to se podařilo překalibrovat ve "factory setting" po vložení hesla 126

mimoděk se jsem nalezl možnost jak vytvořit "virtuální tlačítka" takže jsem přidal dotyk s funkcí MUTE mezi + a -, a vypnutí obrazovky po dotyku mezi - a res. (reset dírka)
současně jsem upravil tlačítko vypínání které vypne rádio až po dlouhém stisku, na krátké stisknutí se vyvolá funkce HOME, při trochu šikovnosti lze přiřadit funkci do každého rohu displeje

rádio je s RDS tu a tam vypadne signál ale hned naskočí neobtěžuje mne to (plácnu tam anténní zesilovač za 60 kaček uvidíme kam se to pohne)

data sosám přes wifi hotspot svého telefonu ale je možné připojit usb LTE modem

bluetooth handsfree má ozvěnu ale rozumět mu je, prý to vyřeší externí mikrofon

OBD mi zatím blbne je to dělané na jejich krabičku (tu se mi nechce podruhé kupovat ale kdo ji nemá stojí 600 Kč) ale řeší to prý budoucí aktualizace, nebo hned jiná ROM nebo nastavením Xposed frameworku

mapy běhají jakékoliv které tam z google play dáte originál jsou nainstalované Sygic já používám google
hlasové instrukce vypne rádio nebo jej jen ztlumí do toho povídá mix se dá nastavit, pokud neběží na displeji navigace vyskočí okno s křižovatkou a zase zmizí

vše je v češtině jediné co blbne je časová zóna, která je čínská a chybí praha +1 když se dá jiná +1 tak je tam zimní čas takže používám +2 a jsem v letním :) (asi se to dá někde nastavit ale nenašel jsem to, čas se synchronizuje sám přes net

"OK Google" funguje na každé obrazovce.. takže za jízdy stačí zaúkolovat google a krabice vám pustí navigaci do daného místa,
ok google není zatím v češtině tak ukecané ale něco už umí

muzika filmy a já nevím co ještě můžete přehrávat z usb nebo SD karty, kabelem nebo modrým zubem přímo z telefonu

podsvícení tlačítkem se dá v základních barvách měnit... s libovolnou barvou je problém ale prý pracují na opravě (s červenou nebo žlutou se ale dá žít)

tlumení jasu displeje se řídí podle rozsvícení palubky takže se nastaví den a noc (v noci to ale pořád dost svítí takže lze kliknutím vypnout display nebo doinstalovat dimmer (stmívač) a na kliknutí nebo v určený čas se to utlumí

pokud se rádio připojí zapnuté k netu mělo by jít auto s rádiem dohledat přes internet


co ještě nemám otestováno:
couvací kamera
přední kamera s nahráváním

ovládání přes tlačítka na volantu neb je nemám :) ale mělo by to jít po domácku zbastlit je to "jen" obvod s tlačítky a odpory, nebo to jde nahradit joystikem které prodávalo Sony (rádio se umí učit tj. zmáčkne se tlačítko a v rádiu se tomu přiřadí funkce)

co mi chybí:
zesilování rádia podle aktuální rychlosti, je na to jedna aplikace, není optimální ale tvůrce na ní pracuje (a já ještě dostatečně nehledal jinou)



pro fajnšmekry nebo technicky neznalé to není ty si musí pořídit něco značkového ale s drobnými vadami to fungovalo hned po zapnutí. Lehce poladit a užívat by to mělo jít

pro kutily roztomilá hračka která funguje a díky androidu je snadno modifikovatelná
osmijádrový procesor, 2gb ram, 32gb úložiště, max rozlišení co se vyrábí 1024x600 (na rádio zbytečný)

instalace:
pokud se Ti líbí moje řešení tak je to za 15 minut nainstalované, náklady na montážní rámečky cca 600 kč, smirek, pětka vrták a tavné lepidlo
je zapotřebí prohodit kablík na iso konektoru (neb mercedes je prostě úchyl a má to jinak než iso) a připojit podsvícení, dokoupit redukci na anténu za 50 Kč nebo rovnou zesilovač za 60 který redukci nahradí

pokud Tě něco dalšího zajímá zeptej se
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Stando
Příspěvky: 34
Registrován: pon 14 dub 2014, 07:54
Bydliště: Trnava

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od Stando »

....no kamarat tak to je velka parada. Ako by to fungovalo pri "Jablku"?....ja som nechal povodne radio, akurat som domontoval taku nejaku ciernu krabicku, ktoru som kupil cez ebay.de za 30 EUR. V podstate prepnem na AUX a ten modul zacne vysielat bluetooth, ktory si sparujem s mojim "jablkom"...sluzi mi to len na prehravanie hudby z mobilu
Smart 451 51 kW 2007
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

podporu pro japka to má taky, nevím v jakém rozsahu to jsem neotestoval, pokud japko dokáže odesílat data přes bluetooth tak to půjde i bez podpory, android (telefon) mám připojený kabelem (USB rádia používám k dobíjení telefonu) takže se mi telefon objeví jako připojená externí pamět ze které pak rádio sosá hudbu nebo filmy které máš v mobilu.

Zkousel jsem i aplikaci Horizon GO od UPC takže když máš slušná data běží ti i kabelovka : )
(je spíš jen pro zasmání nejde to úplně na 100% blbě se to formátuje)
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od MilanH »

Další pokrok na Xtrons jsem narouboval Joystick Sony RM-X4S, který se válel kamarádovi v garáži, a světe div se funguje to :)

Obrázek

Každému tlačítku ovladače se dají přiřadit dvě funkce rádia (kliknutí a dlouhý stisk) vyjma hlasitosti + i - obsadí vždy obě volby.

Teď ještě vymyslet kam tu příšernost namontovat : ) přijímám vaše návrhy.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od Winterwolf »

Pod sedačku aby to nebylo vidět :twisted:

Ale vážně. Ideální je to někam na sloupek řízení aby jsi to měl více méně v dosahu když mas ruce na volantu.
Jindřich
Smart ACE
Příspěvky: 1115
Registrován: pát 23 srp 2013, 11:51
Bydliště: Provodín 41

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od Jindřich »

MilanH píše: je zapotřebí prohodit kablík na iso konektoru (neb mercedes je prostě úchyl a má to jinak než iso)
Je potřeba mezi sebou prohodit oba konektory , kudy vede stálé + a + od klíčku - většinou červené barvy, jina se rádio po vypnutí klíčku zase rozladí a nedrží nastavení stanic.
Takhle to nemá jen MB ale i jiné značky - např. Ford, VW .......... *pivo* *pivo*
SMART CITY-Coupe,1999/06/40 kW,žlutý drak *trsám*
Uživatelský avatar
zelenina
Příspěvky: 9
Registrován: stř 29 bře 2017, 19:45
Bydliště: Val. Mez.

Re: 1DIN 2DIN, rádia, navigace, handsfree, Android a podobné nesmysly

Příspěvek od zelenina »

A hraje to lepší (zvukově) než ten původní krám? Chci si taky vyměnit radio za nějaký značkový - 1DIN a chtěl bych vědět jestli mne čeká taky výměna reproduktorů. Pokud ano,kolik můžou mít maximální montážní hloubku ?
Díky.
White 451
Odpovědět