Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Odpovědět
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od Petrulin1 »

V jedné nevinné diskusi na Facebooku vyplaval na světlo boží jeden tip,který si určitě zaslouží zveřejnit.Pokud to tady už někde je,tak ať to vlákno admin smaže.Ten uživatel určitě funguje i tady na foru,ale nevím,jak se tady jmenuje.Dík vyjádřím na Facebooku.

Kdo vlastní v autě Smart radio 9 s CD přehrávačem,a má lepší výbavu auta ,tak má ve schránce před spolujezdcem zdířku Jack na připojení externího zdroje zvuku-např. mobil.Já tam tu zdířku nemám,ale moje rádio přepíná i na vstup AUX. Tak jsem trochu hodil dotazy a tady máte triviální návod,jak upgradovat své rádio,aby z něj bylo Bluetooth rádio.

Upozorňuji,že vše děláte na vlastní nebezpečí,nenesu za nic odpovědnost !!!

KROK 1. Objednáte na německém Amazonu (nebo někde jinde) tohle:




KROK 2 . Vymontujete své Smart radio 9 z palubní desky. V druhé části videa je návod jak (cca v čase 2:00),věřte,že to zvládne sousedova koza,Vy také
https://www.youtube.com/watch?v=Mp5tc_O5NBg

KROK 3. Zapojení. Dojde Vám kabelový chumel.Má 2 části.Tu jednu část nepoužijete.Použijete tu druhou část,ke které je připojen Bluetooth adaptér-ta černá kostka/placka.A sice tak,že vytáhnete spodní polovinu ISO konektoru z rádia,místo něj zasunete tu samou kostku z té věci,kterou jste si objednali.A na druhém konci je zase ISO zásuvka,do které zasunete ten Váš palubní konektor,který jste vytáhli z rádia.Pak je k tomu adaptéru připojen ještě jeden konektor-ta žlutá kostička.Zezadu v rádiu je v horní části ISO vstupu jedna zásuvka ještě volná,do její levé části zastrčíte tu žlutou kostičku.Jednodušeji to popsat neumím.Žlutá kostka pasuje jen na jedno jediné místo,nemáte co pokazit.

KROK 4. Voilá ! Máte Bluetooth rádio.Ten Bluetooth Dongle je pod stálým proudem,nikde nic nezapínáte.Jak zapnete rádio,zapnete i ten Bluetooth.Pak pouze přepnete na rádiu tlačítkem na vstup AUX. Telefon si spárujete s tím adaptérem a frčíte muziku.Pak už jen kdykoliv přijdete do auta,mobil se hned spojí a hrajete.

Celá operace i s pár fotkama a čučením do útrob palubovky trvala asi 9 minut.Zkoušel jsem najít v útrobách připravený konektor na otáčkoměr (potkal jsem tu informaci v nějakém jiném vlákně),bohužel ho tam nemám.ASI

Teoreticky by s tím mělo jít i telefonovat,ale to jsem ještě nezkoušel, je jen otázka,jestli Váš mikrofon v mobilu pobere Váš hlas na vzdálenost,na kterou máte umístěn v autě mobil.Protistrana by dle mě měla být slyšet v reprákách. Nastuduji,jak se sem vkládají fotky a pokusím se dodat fotku zapojeného adaptéru v rádiu.
Stálo to i s poštovným asi 40 euro,dodávka od chvíle objednání-5 DNU !!! .Myslím ale,že ta tisícovka za to určitě stojí.Doba CDček je víceméně minulost,přestože to rádio umí MP3 CDčka a to včetně adresářů!,což je paráda.Připojit starší mobil,který se doma povaluje bez využití,udělat z něj multimediální centrum včetně navigace.Nacpete to hudbou,navigačním softwarem,Diagnostika Torque,apod.Jeden takový doma mám,tak jen vymyslet decentní uchycení na palubovku...

Tak snad to bude někomu užitečné. Montáže se opravdu nebojte,je to naprosto primitivní záležitost. Ty konektory hlavně nemůžete nijak poplést,nepasujou nikam jinam,než tam, kam patří.Rádio se po odpojení od proudu nezablokovalo-aspoň tedy MĚ. Starší Smartí rádia s tím mají problém,ale zdá se,že tento model už ne.Já jsem to risknul a dopadlo to dobře. Hodně zdaru !
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od Petrulin1 »

Ajaj.Nejde mi vložit odkaz na ten Amazon,nevím proč? Jmenuje se to přesně:

Watermark Bluetooth Music Adaptor for Smart Fortwo 451

Německy:

Watermark Bluetooth Musik Adapter SMART Fortwo 451
Cena je 24,99 euro,ale asi 16 euro stálo poštovné. DHL a u nás to přebralo PPL
Odkaz jsem dal do skupiny na Facebooku,tam funguje. Jestli to admin nějak umí dostat i sem,bylo by to fajn...
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od JBC »

Někteří admini tady umějí věci ...
Ale - v Tvém prvním příspěvku, tam, co jsi dal odkaz, se mi zobrazuje obrázeček a na ten když kliknu, tak se mi rovnou otevře stránka produktu na Amazonu a rovnou můžu "kaufen".
Takže - pro můj prohlížeč nemusíš odkaz znovu vypisovat. Třeba to tak mají i někteří jiní návštěvníci.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Petrulin1
Příspěvky: 173
Registrován: pát 01 čer 2018, 21:29
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

Re: Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od Petrulin1 »

Aha,tak potom je na vině můj AdBlock v Chromu,přestože jej mám pro tento web vypnutý,nevidím to.Důležité je,že druzí tedy asi ano.
ForTwo 451 mhd 45 kW, 2010, bílo/černý.
Roadster Cabrio, 45 kW, Turbo, 2003,černý.
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od Winterwolf »

Je to čistější řešení to uznávám,ale 40€ bych za to nedal...

Řešil jsem to TADY a celkové náklady 1/4 8)
Uživatelský avatar
DYK77
Smart ACE
Příspěvky: 16926
Registrován: sob 25 úno 2006, 00:06
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart radio 9- upgrade na Bluetooth

Příspěvek od DYK77 »

Pěkný. Tohle by člověka taky nezrujnovalo
https://www.aliexpress.com/item/USB-Blu ... 673eOhDChJ
Obrázek Obrázek
Smart Roadster 45KW [2004]
Odpovědět