Smart Fortwo Brabus

Vyměním, daruji, ...
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od daniel »

Nechtěl jsem zakládat nové téma (podobné jsem nenašel), ale vzhledem k tomu, že nepřestanu "blbnout" dokud nebude doma stát Smart Fortwo Brabus, podělil bych se o dlouholeté zkušenosti, které jsem načerpal. Mám shlédnuto tisíce fotek, propagačních materiálů (domácí sbírka), spousty screenu inzerátů a zkušeností s řízením reálných Brabusů. Pokud by byl nějaký dotaz, mohl by být zde někým znalým zodpovězen. Nebál bych se nazvat Brabus, jako to nejlepší a nejdražší co Smart vyrábí. Nechci zde strhnout polemiku, zda je to Smart, který leze z výrobního závodu v Hambachu, nebo již něco, co se upravilo dále v centrále Bottropu, ale spíše se věnovat odlišnostem, vymoženostem a přidané hodnotě, která... ačkoliv sice za to někdy nestojí, k Brabusu patří.

Pokud někdo zvažuje koupi Brabusu, objevuje se poslední dobou nešvar prodávat Smart Fortwo (hlavně 451) s paketem Brabus, jako plnohodnotný Brabus. Nezkušené oko toto přehlédne (i když nadzdvihne plato zadního krytu a podívá se na motor). Tyto nabídky i v SRN jsou poměrně časté, dá se lehce naletět a pouze pečlivé studium materiálů a fotografií odhalí nesrovnalosti. Pro začátek bych si dal tuzemský inzerát, kterých je v ČR jako šafránu. Dlouhodobě bývají maximálně 2 kusy na prodej, více bývá spíše výjimka.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

Uvedeno, že se jedná o "Originál BRABUS, koupeno nové v ČR". Na můj vkus je zde však až příliš drobných odchylek, které odhalím a říkají mi NE. Klidně napište svůj názor, já si ho už udělal i když mýlit se může každý...
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
Winterwolf
Site Admin
Příspěvky: 2174
Registrován: sob 05 kvě 2012, 22:07
Bydliště: Praha

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od Winterwolf »

A co se ti na něm nezdá :?:
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od MilanH »

daniel píše:Uvedeno, že se jedná o "Originál BRABUS, koupeno nové v ČR". Na můj vkus je zde však až příliš drobných odchylek, které odhalím a říkají mi NE. Klidně napište svůj názor, já si ho už udělal i když mýlit se může každý...
jaké drobné odchylky?
viděl jsi jej osobně?

pokud je to originál Brabus tak vin začíná 451333, pro cabrio 451433
jiná sériová čísla budou jen Brabus pakety

průšvih je když tomu někdo vymění uhoněný motor...
tam potom poznáš úplný prd co do toho dali..
zvenku je stejný uvnitř je pár věcí jinak

pokud uvidíš na vrakovišti 4 motory ze kterých je sundaný sání a výfuk jen velmi těžko poznáš jestli je to 45, 52, 62 kw nebo Brabus
45 a 52 jsou uvnitř stejný liší se jen kryt rozvodů s uchycením alternátoru (to mám nastudované) 62 už má jiné pružiny na ventilech a další...
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od daniel »

Dobrá informace s vin *1* to by nasvědčovalo na originál Brabus...

Neviděl jsem jej osobně, ale tyto fotky postačí na ukázku drobných odchylek, které naznačují, že zde musím být skeptický. Není mým cílem hanit prodej, ale poslední dobou jsem na název Brabus ve spojení s paketem trošku rozladěný. Nejhorší je nevědomá koupě paketu s pocitem vlastnění "originálu". Pokud prodejce uvede, že se jedná o paket, je vše v pořádku. Účelové zapomenutí beru jako větší podvod, než stočení kilometrů...

Rozepisování co je stejné s Brabusem nebude třeba, protože skoro všechno sedí, ale odhalení je vždy detailech. Hodím to v odrážce a pokud nesedí tři, vždy se to později potvrdil Fake.

- Zvenčí je celkem výrazný rozdíl a to v předních světlech. Stříbrné tam nepatří. Brabus má specifické, které jsou uvnitř černé (v exteriéru se však chyby moc nedělají, uvnitř se toho najde více)
- Vrchní díl palubovky je klasicky látkový (Brabus má kůži)
- Spodní díl palubovky je látkový (Brabus má kůži)
- Výplň dveří je látka (Brabus má kůži)
- Kapsa ve dveřích je síťka (Brabus nařasená kůže s gumičkou)
- Kobereček sice originál, ale ne Brabus (za 24 tis. km by byl stále jako nový) a není důvod ho nahrazovat. Věřte tomu, že byste byli za něho rádi a nevyměnili ho jen tak, za ten vyžvejkaný.
- Směrem ke dveřím chybí plastový kryt pod sedačkou (Brabus ho má)

Na závěr už spekulace, ale potvrzuje se pravidelně. Na podporu Brabusu se vždy najde cedulka, která tam nemá co dělat (u stropního osvětlení). Pokud máte originál, žádné štítky nepřidáváte, na nic si nehrajete a nepotřebujete něco dokazovat. Z fotek nevidím pružiny (jiné vinutí, označení, lak, výška), motor, manuál atd. a tím tak další možnost rozdílů.

Aby nevyplynulo tolik negativního hodnocení, které mi ani nepřísluší, je třeba říci, že se jedná o pěkný kousek s přiměřenou cenou a dobrým nájezdem. Věřte tomu, že bych se rád mýlil a dozvěděl se o speciální levnější verzi pro východní trh, nebo nakonfigurovaný "tailor made", ale pravděpodobně se tak nestane...
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od JBC »

Hele, koukám teď po starých Forfourech a taky jsem narazil na Brabus v textilu. Nemyslím, že by někdo v obyč Forfouru vyměňoval motor, dával multifunkční volant a do budíků dopisoval, že Brabus. Prostě se to tak asi nějak stalo. Třeba existoval kupec se stejnýma názorama, jako mám já!
Co dělá auto autem? Motor a podvozek, to ostatní už je činnost obecního okrašlovacího spolku, na který se názory různí.
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Druzeta
Site Admin
Příspěvky: 3939
Registrován: úte 11 pro 2007, 14:12
Bydliště: Hradec Králové

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od Druzeta »

Nevím jak u 451 ale 450 jsou jak v kůži tak v látce, myslím že to takhle má i 451.A látkové výplně dveří a kožená sedadla jsou taky normální.
451 Brabus Xclusive 75kW 2011
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od MilanH »

daniel píše:Dobrá informace s vin *1* to by nasvědčovalo na originál Brabus...
zavolej tam a zjisti celý vin vytáhneme já vytáhnu jeho rodný list, bude tam s jakou výbavou vylezl z fabriky

ten černý Brabus
https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list
zase nemá palubní počítač a podle vinu i rodného listu to Brabus opravdu je

dokonce ty oranžové doplňky by měly být přímo od MB (EXTERIOR PAINTED CONTRAST PARTS)

osobně s myslím že na výbavu u Smartu se nedá spolehnout prostě tam namontovali to co klient chtěl napříč verzím... třeba PURE s posilovačem a elektrickýma zrcátkama

často bývají v rodném listě uváděné jiné pružiny

u toho černého je (BRABUS SPORT-PACKAGE) co přesně obsahuje nevím
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
MilanH
Příspěvky: 363
Registrován: úte 28 čer 2016, 14:27
Bydliště: Praha

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od MilanH »

ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od daniel »

Na ten druhý inzerát jsem narazil již v březnu na Autoscout a u nás se objevil až 6. 6. 2017.

https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

Jak říkáš Milane palubní počítač nemá, ale podle vinu je originál. Vizuálně ať zvenku, nebo zevnitř je podle mě ukázkový originál. Má všechno, co by měl Brabus mít, akorát ty červené doplňky jsem tipoval na lidovou tvořivost, kterou bych vrátil zpět. Oproti prvnímu je zde ta kožená palubka, výplň dveří, kožená kapsa ve dveřích, černé přední lampy, koberečky, manuál Brabus dokonce i v kufru vyfocen atd. Co nemá, tak ten plastový kryt pod sedačkou, který se v minimálních případech stává, dešťový senzor (může mít vyměněné čelní sklo) a originální rádio. Na rozdíl od toho prvního, bych ho bez výsledků vin tipoval na originál. Navíc má proti němu ještě bicepsy na volantu, prošité sedačky a je o desítku levnější. Sice je o rok starší a má mírně větší nájezd, ale pro mě z těch dvou, vychází vítězně...

Druzeta: Nejsem si jist u 450/Forfour, ale u 451 pokud byla uvnitř látka, ať výplně, palubka, nebo dokonce sedačky, vždy se to později ukázalo pouze jako paket a ne originální Brabus (zatím moje osobní zkušenost).

JBC: Okrašlovací spolek není tak důležitý, ale beru to, že když vysypeš peníze jako za originál, myslíš si, že je to originál a pak přijde nějaký Daniel a řekne, "hele proč jsi měnil přední světla?" Ty jsi to někde rozbil? A pak zjistíš, že máš Passion, na který někdo naházel právě ten okrašlovací spolek :mrgreen:
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
JBC
Site Admin
Příspěvky: 3701
Registrován: čtv 07 bře 2013, 22:29
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od JBC »

Ale právě nepředpokládám, že by někdo vyměnil motor včetně výfukového systému a MEG, že by vyměnil pružiny a tlumiče. To jsou nejdražší a nejpracnější věci. A pak mi je jedno, jestli kola jsou Monoblock VI od Brabuse (17"). Třeba na černým Forfouru (starým) se mi nejvíc líbí částečně leštěný Moveline (16").
450 City Coupé MC01
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour Brabus
52A Crossblade
Uživatelský avatar
Luthar
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24 dub 2016, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od Luthar »

tie inzeraty ktore si postol su Brabus smart origo.
Ale to o com ty rozpravas je Brabus v Exclusive vybave, ten je komplet v kozi a ma 100% vybavu co sa tam dala dat.

ja osobne vlastnim Smart 451 Brabus Exclusive cabrio. a mam tam vybavu taku, aka sa len dala dat, pocnuc automat. stieracmi a svetlami, cierne celne svetla, audio a sub, az po original Webasto.

ak mas nejake otazky tak kludne napis, rad odpoviem.
SMART FORTWO cabrio 451 1.0 BRABUS XCLUSIVE (2009, 75kw, Black)
EX SMART FORTWO cabrio 450 0.7 Pure (2003, 45kw, Black)
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od daniel »

Tak jestli jsem správně pochopil, Brabus Xclusive kůže a komplet výbava včetně kůže a Brabus (klasika) horší výbava, textil, stříbrné světla atd. Zaměřil jsem se na tento rozdíl a skutečně je tomu tak, ale i přesto se objevují Brabus (klasika), které Brabus nejsou. Žasnu nad tím, jak hlavně v SRN dokupují Brabus dvojité výfuky a další interiérové doplňky, které dávají na klasické Fortwo a při prodeji uvádějí Brabus. Správně se však jedná pouze o doplňky stylu Brabus, které rádi zaměňují. Často je prozradí absence několika dílů, které nevyměnili. Další, pro mě nevysvětlitelné je klasické ruční seřízení zpětných zrcátek, které se v inzerátech objevují a jedná se o originální Brabus. Specifikací je hodně a každopádně se v nich vyznat je oříšek. Každopádně Brabus Exclusive Cabrio které máš, musí být super *1*

Jinak pro informaci, u druhého Brabusu došlo od vyvěšení inzerátu ke snížení ceny z 290 na 270 tis. Kč https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
Luthar
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24 dub 2016, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od Luthar »

Je to tak vela inzeratov niesu Brabus, len to tak ludia nazvu, lebo tam supnu brabus kola...
chystam sa zalozit v "garazi" temu tak tam supnem nejake foto a popis uprav ktore som uz spravil a chystam spravit. :wink:
a ten inzerat ktory si poslal nevyzera vobec zle :)
SMART FORTWO cabrio 451 1.0 BRABUS XCLUSIVE (2009, 75kw, Black)
EX SMART FORTWO cabrio 450 0.7 Pure (2003, 45kw, Black)
Uživatelský avatar
daniel
Příspěvky: 176
Registrován: pon 02 říj 2006, 22:43
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od daniel »

Dnes se objevil další Brabus: https://www.sauto.cz/osobni/detail/smar ... oFrom=list

Luthar: do tvoji garáže se rád podívám... *1*
Smart Fortwo Cabrio Pure 450 - r.v. 2001 (pistáciový body panel/černý tridion) 45 kW / alu Lorinser Speedy 17" (používán 2006 - 2008)
Smart Fortwo Silverstyle 450 - r.v. 2000 (stříbrný body panel/stříbrný tridion) 40 kW / alu Sportline 15" (používán 2015 - 2016)
Smart Fortwo MHD Passion 451 - r.v. 2009 (černý body panel/stříbrný tridion) 52 kW / alu Brabus Monoblock VII 17" (používán 2016 - 2022)

Smart Fortwo EQ Cabrio 453 - r.v. 2019 (titanium grey/černý tridion) 60 kW / alu 15" (používán od 2022)
Uživatelský avatar
Luthar
Příspěvky: 22
Registrován: ned 24 dub 2016, 09:34
Bydliště: Bratislava

Re: Smart Fortwo Brabus

Příspěvek od Luthar »

no tak ten vyzera super!
Vyzera uplne ako moj, ja mam totozny model, vybavu aj farbu.

jedine co mi vadi su tie hrozne Cierne lakovane disky... to z dialky vyzera ako cierne "plecháče".

a cena je tiez velmi dobra :)
SMART FORTWO cabrio 451 1.0 BRABUS XCLUSIVE (2009, 75kw, Black)
EX SMART FORTWO cabrio 450 0.7 Pure (2003, 45kw, Black)
Odpovědět