Chybová zpráva coolant tem...

Odpovědět
Jandys.
Bydliště: Nevyplněním profilu, porušujete pravidla Smart Autoclubu. Děkuji za nápravu!

Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od Jandys. » stř 20 čer 2018, 17:25

Ahoj Smarťáci, jsem majitelem Smart forfour Brabus, a začal mi vyhazovat chybovou hlášku coolant temparature turn off engine.Setkal se už nekdo z Vás z tímto problémem? Chladicí kapaliny je dostatek,v kapalině olej není takže vylučuji prasklé těsnění pod hlavou.Když tato chyba vyskočí motor okamžitě ztratí výkon.Děkuji za jakoukoliv radu

JBC
Site Admin

Re: Chybová zpráva coolant tem...

Příspěvek od JBC » stř 20 čer 2018, 20:24

Tak asi vadný čidlo, ne? Nebo konektor na čidlu. Nebo kostra motoru.
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

MilanH

Příspěvek od MilanH » čtv 21 čer 2018, 09:40

Jandys. píše:
stř 20 čer 2018, 17:25
začal mi vyhazovat chybovou hlášku coolant temparature turn off
To ti začalo hlásit samo auto nebo připojená diagnostika? Jakou to v tu chvíli hlásí teplotu ?

Určitě bych připojil diagnostiku a podíval se co leze z čidel, a pak jak říkal JBC překontrolovat čidla (odpojit, očistit, připojit).
Může to být zavzdušněný, zaseknutý termostat, nebo porucha ventilátoru na chladiči, může to být i vodní pumpa které upadne vrtulka a nehoní vodu. Zkus jestli topí topení pokud netopí je to pumpa, termostat nebo bublina nebo nebo jiného : ).

Zjisti jak jsou při poruše tvrdé hadice, osahat chladič jestli je horký, VELMI OPATRNĚ a na vlastní nebezpečí povolit víčko chladící kapaliny, POZOR může tě to zle opařit nebo bys mohl odrovnat motor, pokud jsou hadice tvrdé a z víčka budou lítat gejzíry vody a páry tak vaříš!.

Eventuálně, by to mohla být nenaředěná chladící kapalina, ale to už jen spekuluji, někde jsem četl, že nenaředěná chladící kapalina sice nezamrzne ale blbě vede teplo.

Mno a nechci rejpat, ale když napíšeš do profilu odkud jsi třeba pojede někdo okolo a pomůže.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx

JBC
Site Admin

Příspěvek od JBC » pát 22 čer 2018, 07:45

Člověče, ty mechanický věci mě vůbec nenapadly! Seš dobrej!
Na druhou stranu, dneska hromada lidí má bezdotykovej infra teploměr, takže pokud ho má (nebo má kde si ho půjčit), může skutečnou teplotu chladícího systému změřit infrateploměrem a nemusí riskovat otevření zátky.
Na třetí stranu, kde ten motor ten údaj bere? Že by tam bylo ještě jiný čidlo teploty než to, který dodává informaci pro ukazatel teploty na přístrojovce? Domnívám se, že snímač teploty je jen jeden, takže by to překročení teploty mělo být vidět i na přístrojovce!
Na čtvrtou stranu - v kapalině nemusí být olej a přesto to může být těsnění pod hlavou. Záleží, v kterém místě se po ...kazí. Taky může jen jít tlak z válce do chladícího okruhu. A nemusí jít kapalina zpět do válce, takže motor nemusí kouřit. To až když se díra v těsnění zvětší.

Že je kapaliny dost? Sám do tý blbý nádržky pořádně nevidím. A když jsem tam nějakou dolil, jako že chci mít hladinu na střední rysce, tak ji to stejně vyházelo a drží si hladinu u minima. Ale chladí bez problému.
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

MilanH

Příspěvek od MilanH » pát 22 čer 2018, 10:06

Sahat na zátku u zahřátého auta je hazard! To je jasná věc, jde s spíš o zjištění tlaku v soustavě. Teplota trubky je asi dostatečná pohmatem. Čidlo teploty bývá zpravidla jedno. Pořád ale nevíme kde to hlášení o teplotě viděl.
ForTwo 451 MHD, r.v.2010, 160.000km, 52kW, benzin/LPG (Solaris), VIN: WME451380xxxxxxxx

JBC
Site Admin

Příspěvek od JBC » pát 22 čer 2018, 10:36

Takhle - my ani nevíme, jestli myslí ForFour 454 nebo 453 - bůhví, co ten Brabus už všechno upravil. Když budeme předpokládat, že 454, tak je docela možné, že to viděl na tachometru, tam to píše hodně věcí.
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

Odpovědět