Motor u Smarta od Mitsubishi?

Blanka

Motor u Smarta od Mitsubishi?

Příspěvek od Blanka »

Zdravím,
dnešním dnem jsem se stala "KONEČNĚ" majitelkou Smartíka.
Rok výroby 2007 ,52 kw . Mám dotaz po prohlídce techničáku jsem zjistila že motor není od Mercedesu,ale od Mitsubishi? Tak nevím jestli to není špatně.Jinak je auto jako nové,najeto 9000 km.
Uživatelský avatar
Jirka P
Smart ACE
Příspěvky: 2579
Registrován: pát 10 bře 2006, 07:03
Bydliště: Praha, vedle Gibona a Barči

Příspěvek od Jirka P »

U nových Smartů od 2007 tomu tak opravdu je, ten motor dodává Mitsubishi, jelikož je členem skupiny Daimler Chrysler. Stejná jednotka je i v Coltu.
Vaše problémy hravě vyřeší naše - vodíková bomba!
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Jirka P píše:U nových Smartů od 2007 tomu tak opravdu je, ten motor dodává Mitsubishi, jelikož je členem skupiny Daimler Chrysler. Stejná jednotka je i v Coltu.
A kvalita je stejná? :roll:
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Blanka píše:
Jirka P píše:U nových Smartů od 2007 tomu tak opravdu je, ten motor dodává Mitsubishi, jelikož je členem skupiny Daimler Chrysler. Stejná jednotka je i v Coltu.
A kvalita je stejná? :roll:
Ještě jeden dotaz.Mají tyto auta nějaká místa o které by se mělo více pečovat?Myslím co se týká koroze ? :lol:
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Blanka píše:
Blanka píše:
Jirka P píše:U nových Smartů od 2007 tomu tak opravdu je, ten motor dodává Mitsubishi, jelikož je členem skupiny Daimler Chrysler. Stejná jednotka je i v Coltu.
A kvalita je stejná? :roll:
Ještě jeden dotaz.Mají tyto auta nějaká místa o které by se mělo více pečovat?Myslím co se týká koroze ? :lol:
Smart 2007 s 9000km je odkud ? Kdo ho mel pred Tebou ? Podle poctu km, by to mohla byt treba autopujcovna Sixt. Pak je otazka, jak moc mu dali zakaznici zabrat.

Vymenuj olej v motoru pravidelne (a filtry), klidne casteji, nez udava vyrobce. Pokud mas motor s turbem, tak kdyz nekam prijedes (hlavna na dalnici k pumpe), nech motor chvili bezet, aby turbo vystydlo.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Auto je od soukromého majitele.používané bylo pro rodinné účely(nákupy,odvoz dětí do školy atd.) je opravdu opečovávané.Máte nějaký kontakt na prodejce filtrů k případné výměně.Jestli má to auto turbo to nevím.Jak to poznám? Nebo kde se to dočtu?
Uživatelský avatar
Pajik
Smart ACE
Příspěvky: 1156
Registrován: sob 30 čer 2007, 20:55
Bydliště: Lysá nad Labem

Příspěvek od Pajik »

Blanka píše:Auto je od soukromého majitele.používané bylo pro rodinné účely(nákupy,odvoz dětí do školy atd.) je opravdu opečovávané.Máte nějaký kontakt na prodejce filtrů k případné výměně.Jestli má to auto turbo to nevím.Jak to poznám? Nebo kde se to dočtu?
Autokelly

Mas benzin, nebo naftu ? Benziny jsou bez turba, nafty "s" i "bez" (pokud se nepletu.
O--O 0.8CDi 2000 - Protitanková střela schopná opětovat palbu
Beulingo Multispace 2.0HDi 2005 - Polabský offroad
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Mám benzín tak to je bez turba.Prohlídka byla provedena 21.4.2009 při 3778 km měněn olej a filtr motorového oleje. jinak tam nic neměnili a teď má najeto 9510 km.Kdy to má dát do servisu?Při kolika najetých km?
Ještě mám dotaz na doplňky chybí mi tam držák nápojů a nějaké ty přihrádky pod palubku.Poradíte kontakt kde to koupit?
Dneska už od rána kolem něho běhám a leštím ,už jsem dolila směs do odstřikovačů to jsem zvládla.
Uživatelský avatar
xlukas.cz
Smart ACE
Příspěvky: 15462
Registrován: ned 26 lis 2006, 22:51
Bydliště: Hodoninsko / Praha

Příspěvek od xlukas.cz »

Pajik píše:
Blanka píše:Auto je od soukromého majitele.používané bylo pro rodinné účely(nákupy,odvoz dětí do školy atd.) je opravdu opečovávané.Máte nějaký kontakt na prodejce filtrů k případné výměně.Jestli má to auto turbo to nevím.Jak to poznám? Nebo kde se to dočtu?
Autokelly

Mas benzin, nebo naftu ? Benziny jsou bez turba, nafty "s" i "bez" (pokud se nepletu.
ja mam za to, ze do noveho davaji:
puvodni 0,8 cdi se zvysenym vykonem na 40 kw = s turbem
benziny 45 a 52 kw bez turba a 62 kw s turbem + 72 kw brabus s turbem.

viz. http://www.smart.com/-snm-0135207816-12 ... 1_2010.pdf

takze blanka turbo nema.
SMART MC01 0,8 CDI Pure
2001, 30kw -> 42kw chip tuning, ALU SPINLINE 15" chrom, 175/55 + 195/50, 4pistkove brzdice wilwood, vrtane kotouce Zimmermann, sportovní podvozek, Vmax 161 km/h GPS, tažné zařízení
(* 1.12.2006 64770 km, 1.12.2007 109510 km 1.12.2008 158230 km, 1.12.2009 200000 km, 1.12.2010 238764 km, 1.12.2011 273910km, 1.12.2012 314844 km)
http://www.smart-club.cz/test/viewtopic ... &start=279
:lol: :arrow: SCHVÁLENO !!! Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

filtr a svíčky koupíš pouze v mercedesu zatím ho žádná druhovýroba nedělá, všechny krabičky jsou mitsibishi motors přelepené etiketama smart - mercedes
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

auto ti samo ukáže když máš udělat prohlídku je to buď 15tis. km nebo jeden rok, na displayi kde přepínáš km venkovní teplotu a hodiny tak když to tlačítko zmáčkneš dvakrát rychle za sebou skočí tam za kolik km máš výměnu provést když tam u toho bude svítit jeden klíček je to jen olej s filtem, pokud by tam svítili 2klíčky jsou to všechny filtry svíčky olej atd.
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

všechny doplňky si můžeš objednat např. v mercedesu na chodově v náhradních dílech
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Už se na to těším až si ho budu vylepšovat.ale,teď musím trochu brzdit,abych měla vůbec na benzín.Doplňky počkají.
Ještě se chci zeptat jak sundat reklamy z auta? A čím pak přeleštit lak a případně sundat zbylé lepidlo. :lol:
Uživatelský avatar
David0600
Smart ACE
Příspěvky: 7764
Registrován: úte 07 bře 2006, 07:43
Bydliště: Velké Popovice

Příspěvek od David0600 »

soukromý majitel měl polepené auto?
nemám rád tdičkáře, protože moje tédéíčko 5l při 200km/h nežere a stejně benzín je benzín i když někdy tu naftu mám rád přece jenom čtyř litrovej benzín má víc chutě než dvoulitrovej commonrail
Blanka

Příspěvek od Blanka »

Ano měl na něm reklamu na svojí firmu.na tom mi nepřijde nic divného.Asi ho taky někdy používal na firemní účely.Já na něm asi taky budu nějakou časem mít na prezentaci naší firmy - reklama je reklama v dnešní době nutná. :D
Odpovědět