KLIKA - NEJDE OTEVÍRAT Z VENKU

Odpovědět
ufo

KLIKA - NEJDE OTEVÍRAT Z VENKU

Příspěvek od ufo » čtv 02 lis 2017, 14:08

Ahoj všichni,
potřebuji radu a tipy.
Když jsem chtěla odjet z práce,klasicky jsem odemkla dálkou,ale zadní levé dveře se mi neodemkly,ostaní ano,tak jsem to zkusila zevnitř to fungovala,ale nějak jsem zazmatkovala :roll: a zkusila jsem otáčet i dětskou pojistkou ve dveřích a .....a zavřela ve spěchu bezmyšlenkovitě dveře...no a teď se do nich nedostanu od nikud. Prosím nevíte co s tím.... :cry: jak zavřené dveře rozebrat a tak?
Jestli by to šlo třeba nějak vyháčkovat...ale je tam ta dětská pojistka aktivovaná no.... :!: :!: *5*

Ještě - centrál ve dveřích cvaká-funguje,tak asi jen ta klika z venku.

Díky za nějaké rady,zatím servis nechávám jako poslední možnost.
Dana
Divoká vosa = For4 1,3 PULSE zlato-černý

JBC
Site Admin

Re: KLIKA - NEJDE OTEVÍRAT Z VENKU

Příspěvek od JBC » čtv 02 lis 2017, 14:21

To jsem zvědav, jestli někdo bude vědět. Mě dalo hodinu práce z těch blbejch dveří sundat vnější panel - a to jsem je měl otevřené!

Jo, nemusí to být klikou! Nám takhle blbne zámek v pravých zadních dveřích - centrál sice cvakne, ale z venku stejně nejde otevřít, musí se otevřít zevnitř. Pak už vnější klika funguje normálně, až do příštího zamknutí. U nás jsou to zaschlý (opotřebený?) hejblata v zámku, prostříknutí a rozhejbávání nepomohlo. Zámek stojí asi 3.500 CZK bez DPH.
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

ufo

Příspěvek od ufo » čtv 02 lis 2017, 15:04

To jsi sundaval vnější panel jo,to nejde sundat vnitřní tapec...to by při otevřených dveří mělo jít líp ne?

JBC
Site Admin

Příspěvek od JBC » čtv 02 lis 2017, 17:20

Mám takový hloupý pocit, že vnitřní tapec sundat nejde. Ale třeba se pletu. Principiálně je to stejné, jako F2 - je rám dveří, na rám je připevněný vnitřní panel, který je vlastně hluboká vana, takže tvoří spodní stranu a boky celých dveří a z venku je na to nacvaklý vnější panel, který je celkem placatý, má jen asi 15 mm rantl - si prohlédni ostatní dveře. Každopádně, abych se dostal k zámku, musel jsem sundat vnější panel.

Zkus třeba 20x odemknout a zamknout auto, jestli se při některém pokusu náhodou neodjistí vnější klika.
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

ufo

Příspěvek od ufo » pát 03 lis 2017, 11:36

Jo asi máš pravdu,že se to musí z venku.
To odemykání jsem zkoušela už několikrát, no ještě si s tím pohraju o víkend (je to "běhání",kolem auta,když ukládám kabelku a zapomenu,že mi nejdou otevřít) *SOS*

ufo

Příspěvek od ufo » pon 03 zář 2018, 15:10

Zdravím forum,
ještě jednou se poptávám, jestli tu není nějaký "fachman", který by dokázal otevřít zavřené zadní dveře u řidiče u F4 a ještě zajištěné dětskou pojistkou...? :cry: Pravděpodobně odešlo lanko !
Děkuji za každou odpověď. *SOS* *SOS*
Dana

ufo

Příspěvek od ufo » ned 09 zář 2018, 14:28

Tak vážení,
asi půjdu dělat do Mercedesu...😙. Dveře otevřené, vlastníma rukama vytvarovaným drátkem odblokována dětská pojistka.😀. Teď uz mi muž jen opravuje lanko,klasicky utržené u kliky za válečkem.
..."když se na sebe podívám ,tak se musím pochválit"... :D
:D :D
Děkuji pánu bohu...

JBC
Site Admin

Příspěvek od JBC » ned 09 zář 2018, 20:49

To teda seš BOREC!!! Nebo borkyně?

A jestli se můžu zeptat, odkud jsi tam ten drátek strkala, jak asi vypadal apod.?
450 ForTwo Coupé FL
452 Roadster
454 ForFour
52A Crossblade

ufo

Příspěvek od ufo » pon 10 zář 2018, 11:29

Ahoj,
zeptat se můžeš, ale ….. né….zvenčí mezi dveře a rám auta v místě kde se nachází otvor pro dětskou pojistku (naměřeno u zdravých dveří) a ten drátek jsem si vyrobila sama dle mé logické úvahy a představ :wink:.Byla jsem v mercedesu ve Stodůlkách a tam mi sice byli ochotni poradit (mám zde trochu známého), ale stejně si nevěděl rady... :roll:
Jinak mi to trvalo pro mě věčnost.. (cca 4 hod. po dva dny) a když už jsem s tim chtěla švihnout ,tak jsem zaslechla "správný" zvuk cvaknutí a....zkusila zevnitř páčku a hle "sezam" se otevřel - tak jsem skákala do výšky.
Bylo mi taky "raděno" abych vytrhla násilím tapec zevnitř a pak, že se dá přidělat zpět úpravou....protože se vytrhnou cca 3 úchyty/šroubky na kterých to drží.
To mi však přišlo drsný, jinak lanko by stálo 570,- originál v mercedesu + práce mechanika a kdo ví, jestli by ještě něco "neponičil" , když si nevěděli rady a bylo by potřeba dokoupit...

Odpovědět